צרבת חזקה בלילה

 

שאלה
אני בן כמעט 50 ובשנה האחרונה אני סובל מצרבת ברמה כזו או אחרת. בהתחלה לא ייחסתי לעניין חשיבות מרובה, את יודעת, זה משהו שכולם מספרים ישי להם מידי פעם. אבל אחרי שחודשיים באו לי צרבות די קשות הלכתי לרופא שמצא לי משהו דלקתי בקיבה ונתן לי לקחת כדורים להרגעה. להגיד שהכדורים עזרו לי? אולי יש הקלה מסויימת. אבל לפני כשבועיים חטפתי צרבת חזקה בלילה שחשבתי שאני מתעלף! למזלי הרע גם לא היה לי בבית משהו להקלה ככה שפשוט התפתלתי מכאבים. אחרי שבוע שוב פעם אותו סיפור בלילה עם צרבת חזקה שהפילה אותי. הייתי אצל הרופא והוא לא מצא משהו מיוחד רק אמר לי להמשיך עם התרופות שלו. רציתי אולי לשאול למה בלילה יכול להיות מצב כזה חזק ואיך אני יכול לפתור את הבעיה בדרך טבעית או אלטרנטיבית בלי הכדורים.

 

תשובה

צרבת בלילה, קשה או קלה היא מאוד אופיינית לדלקת בקיבה הנקראת גסטריטיס. בכלליות מה שקרה לך הוא דבר כזה: חומציות הקיבה שלך במצב דלקתי גבוהות מהרגיל, שריר הוושט שנמצא מעל הקיבה נחלש, זהו שריר שאמור לסגור את פתח הקיבה ולמנוע מתכולת מזון לחזור לכיוון הגרון. עכשיו כמעט בטוח שבערב לפני הלילה הקשה אכלת ארוחה די מלאה, עם אולי בשר, אלכוהול אולי, גבינות וכו'. הארוחה הכבדה הזו גרמה לעלייה נוספת של חומציות הקיבה ואז כשאתה שוכב מאוזן - להרבה מזון ולהרבה מיצי קיבה חזקים קל יותר לחזור לכיוון הגרון והוושט וכשזה קרה הרגשת את הצרבת החזקה כפי שתיארת. שוב, זהו מצב סימפטומתי לדלקת בקיבה אבל הבשורה המשמחת היא שניתן בדרך די פשוטה וטבעית לרפא את הדלקת ולהפטר מהצרבות שיש לך.


הטיפול הנטורופתי יעיל ביותר בריפוי צרבות וגסטריטיס

מקור הדלקתיות היא חולשה של מערכת העיכול והחיסון. ברוב מקרי הדלקת בקיבה ישנו שגשוג יתר של חיידק הנקרא הליקובקטר פילורי. החיידק יוצר את הדלקתיות, יחד עם אורח חיים לא מאוזן ולקוי הדלקת מעצימה, שריר הוושט נחלש, מערכת העיכול יוצאת מאיזון - חומציות הקיבה עולות ובמצבים כרונים ממושכים עלולים להיווצר כיבי קיבה ואולקוסים. מאחר וברובם המכריע של המקרים התפרצות החיידק היא על רקע של חולשה חיסונית ואורח חיים, ניתן להפוך את הגלגל ולרפא את הבעיה מהיסוד!


שילוב צמחי מרפא ותזונה הוא שילוב מנצח בריפוי גסטריטיס

תזונה בשילוב צמחי מרפא פועלים בכמה מישורים: קטילה ישירה של הליקובקטר פילורי על ידי פעילות אנטי חיידקית חזקה, שיקום וריפוי ריריות הקיבה והוושט המודלקות, הפחתת הדלקת על ידי פעילות אנטי דלקתית, חיזוק מערכת החיסון, איזון רמות חומציות הקיבה, חיזוק גופני כללי, חיזוק שריר הוושט. השילוב של צמחי מרפא ותזונה נכונה הוא שילוב מנצח אשר הוכיח את עצמו במאות מקרי גסטריטיס בהם טיפלתי. כל מה שצריך הוא התגייסות מצידך וקצת סבלנות ואתה תוכל למגר את הבעיה גם כן.


לסיכום, הטיפול בצרבת חזקה בלילה כולל

צמחי מרפא: פעילות אנטי חיידקית, איזון מערכת העיכול, חיזוק חיסוני, המרצת הפרשות ועיכול
תזונה נכונה: חיזוק שריר הוושט, פעילות אנטי חיידקית, חיזוק מערכת החיסון, חיזוק ואיזון מערכת העיכול,חיזוק שריר הוושט.