צרבת ובחילות כתוצאה מחיידק הליקובקטר פילורי

 

שאלה
אני בת 42 עם עודף משקל קל אבל חוץ מזה אני בריאה לחלוטין. מזה כבר כמה חודשים אני סובלת מצרבת ובחילות. בהתחלה זה היה ברמה נמוכה, אבל עם הזמן זה הולך ומחריף. זה התחיל רק בבוקר אבל עכשיו זה כמעט כל היום, כל יום, וזה מטריד אותי מאוד. פעם אחת הבחילה והצרבת הייתה כל כך נוראית שפשוט הקאתי. הרופאה המליצה לי לקחת לוסק למניעת הצרבת אבל אני רוצה לנסות ולפתור את הצרבות והבחילות בדרך טבעית.. חשוב לי לציין כי אני מנסה לשמור על תזונה נכונה אבל אני מרגישה שזה לא ממש עוזר. מה זה יכול להיות? האם יש פתרון למצב זה?

 

תשובה

בחילות, צרבת והקאה באופן כרוני מעידות על תפקוד לקוי של הקיבה. הבחילות והצרבות נובעות בדרך כלל מחומציות יתר שעולה מהקיבה לוושט וגורמת לגירוי הריריות ולתחושה של צרבת ובחילות. מכיוון שהצרבת והבחילות כל כך חמורות עד שאת מגיעה למצב של הקאה, סביר להניח שיש גם דלקת בקיבה. הדלקת נגרמת לרוב מחיידק הנקרא הליקובקטר פילורי. חיידק זה לא רק שורד את חומציות הקיבה אלא משגשג בסביבה חומצית. כשריכוזו גדל הוא גורם לתופעות רבות, בניהם דלקת בקיבה שגורמת לצרבות ובחילות. על מנת לפתור את בעייתך יש לפעול בשתי רמות – לקטול את החיידק על ידי צמחי מרפא בעלי פעילות אנטי חיידקית ספציפית, ולשקם את ריריות הוושט והקיבה על ידי שימוש בתזונה נכונה וצמחי מרפא אנטי דלקתיים המאפשרים ריפוי מהיר ויעיל של הריריות.

 

קטעי וידאו על הטיפול הטבעי בהליקובקטר פילורי

הליקובקטר חוזר מניעה וטיפול
דרכים להפטר מהליקובקטר פילורי
תזונה, גסטריטיס והליקובקטר

צמחי מרפא מוכרים ויעילים לטיפול בצרבת והליקובקטר פילורי

לצמחי מרפא פעילות אנטי חיידקית ספציפית כנגד החיידק הליקובקטר פילורי. צמחי מרפא כגון טימין, קינמון ואכינצאה מכילים חומרים פעילים הקוטלים את החיידק. בנוסף פורמולת צמחי המרפא מכילה צמחי מרפא בעלי פעילות אנטי דלקתית ספציפית לרירית הקיבה ופעילות משקמת ומגנה על ריריות הקיבה. הקמומיל, לדוגמא, מכיל חומרים אנטי דלקתיים שמרגיעים את רירית הקיבה ומאפשרים לה להירפא. מעבר לצמחי המרפא יש חשיבות גם לתזונה בריפוי צרבות ובחילות. נדאג לשלוח לך המלצות תזונתיות לטיפול בצרבות ובחילות. שלבי את צמחי המרפא עם התזונה למשך חודש לפחות וכתבי לנו איך את מתקדמת עם הטיפול בצרבות ובחילות.


לילך נהרי-נטורופתית מוסמכת