צרבת ובחילות כתוצאה מחיידק הליקובקטר פילורי

 

שאלה
אני בת 42 עם עודף משקל בינוני אבל חוץ מזה בריאה. מזה כמה חודשים אני סובלת מצרבות ובחילות די קשות. בהתחלה זה היה ברמה נמוכה, אבל ככל שהזמן עובר הצרבת, והבחילות במיוחד מתגברות. זה התחיל להופיע בבוקר אבל עכשיו זה כמעט כל היום, כל יום, וזה מטריד אותי מאוד. לפעמים הבחילה והצרבת חזקות עד שאני מגיעה למצב של הקאה. עשיתי גסטרוסקופיה ומצאו חיידק עם דלקת קלה באנטרום. הרופאה המליצה על אנטיביוטיקה ונקסיום. חשוב לי לציין כי אני מנסה לשמור על תזונה נכונה אבל מרגישה שזה לא ממש עוזר.


תשובה

הבחילות והצרבות נובעות בדרך כלל מחומציות יתר בקיבה אשר גורמת לעלייה של מיצי עיכול לכיוון הוושט וגורמת לגירוי הריריות. זהו מצב הנקרא גם ריפלוקס והוא בהחלט יכול להופיע במצבי דלקת בקיבה על רקע חיידקי. יתכן והדלקת והמצאות החיידק גורמות להקאות.


חיידק הליקובקטר פילורי משגשג בסביבה חומצית ועלול לגרום לדלקתיות ברירית הקיבה. הטיפול נועד לצמצמם את נוכחות החיידק ולרפא את הדלקת בקיבה. שילוב של תזונה נכונה - אנטי דלקתית, צמחי מרפא והפחתת סטרס מגבירים את סיכויי ההחלמה ומניעה לטווח ארוך. תזונה נכונה היא לא בהכרח הדבר הנכון לדלקת בקיבה. מזונות בריאים רבים לא מומלצים ויש הרבה אחרים החשובים לסיוע בריפוי ושיקום רירית הקיבה. צריך התמדה וקצת סבלנות ואז התוצאות מגיעות.


הטיפול כולל התמקדות בסיבות לבעיה ובתסמינים גם יחד - שילוב המניב הצלחות משמעותיות. זו גם הדרך להחלים בצורה יסודית ולשמור על הבריאות לטווח ארוך.
קביעת תור ומידע נוסף

לילך נהרי ND נטורופתית מוסמכת
1-700-700-329


תרומתם של צמחי מרפא לטיפול בחיידק

לצמחי מרפא פעילות אנטי חיידקית ספציפית כנגד חיידק הליקובקטר פילורי. צמחים כגון קופטיס, טימין, קינמון ואכינצאה מכילים חומרים פעילים הפועלים לקטילת מזהמים. בנוסף, הצמחים מכילים רכיבים בעלי פעילות אנטי דלקתית ספציפית לרירית הקיבה ופעילות משקמת ומגנה. הקמומיל, לדוגמא, מכיל חומרים אנטי דלקתיים המרגיעים את רירית הקיבה ומאפשרים לה להירפא. מעבר לצמחי המרפא יש חשיבות רבה לתזונה נכונה ובמידה וקיים סטרס גבוה או כרוני יש צורך לטפל גם בו - כי הוא עלול להפריע להחלמה.


טיפול טבעי להליקובקטרטיפול נטורופתי להליקובקטר


טיפול משולב

חומציות גבוהה, חולשה חיסונית, בעיות רקע במערכת העיכול, מתח גבוה או מתמשך - הם מהגורמים המרכזיים לשגשוג חיידק בקיבה והתפתחות דלקת. הטיפול הנטורופתי משלב תכנית תזונה מותאמת, הפחתת סטרס ושימוש ספציפי בצמחי מרפא במטרה לצמצם את אזורי המחייה של החיידק ובמקביל לטפל בסיבות היסודיות - על ידי איזון מחודש של מיצי העיכול וחומציות הקיבה, חיזוק חיסוני, שיקום רירית הקיבה, חיזוק כללי של מערכת העיכול ועוד.


עוד סיפורי הצלחה


הליקובקטר פילורי וגסטריטיס

הליקובקטר פילורי ודלקת בקיבה

הליקובקטר פילורי, נפיחות וגזים

הליקובקטר פילורי, עצירות וכאבי בטן

הליקובקטר פילורי וצרבות קשות

צרבות כרוניות וגוש תקוע בגרון

צרבות ועודף משקל

צרבות קשות, עצירות וגזים

צרבת, דקירות בחזה ובחילות

אולקוס, חרדות

אולקוס, כיב קיבה

אולקוס, עודף משקל

אולקוס ועצירות

גסטריטיס וגזים

הליקובקטר פילורי, גסטריטיס ובקע סרעפתי,

גסטריטיס, חרדהאודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..