צרבת אחרי ארוחה

 

שאלה
לאחרונה אני מרגיש צרבת אחרי כל ארוחה שאני אוכל - בעיקר ארוחה כבדה. הצרבת הזו מציקה לי ואני לוקח כדורי ראני להקלה. הענייין הוא שהכדורים לא פותרים לי את הבעיה של הצרבת ואני רוצה לרפא אותה ולא סתם להקל כל פעם שיש לי צרבת. חוץ מזה מדוע דווקא אחרי האוכל יש לי צרבת? אהה וגם כשאני הולך לישון בלילה אני מרגיש שריפה קלה בחזה. מיותר לציין שהייתי בכל הבדיקות ואין לי משהו ספציפי מעבר לצרבות כמו שאמרתי. אודה לך מאוד לייעוץ כיצד אפשר לרפא צרבת בדרך טבעית ומה כדאי לי לאכול כדי שהצרבות לא יהיו כל כך קשות.

 

תשובה

צרבת היא תופעה נפוצה והסיבה העיקרית לה היא תזונה ואורח חיים לקויי (עישון, השמנת יתר וכו') כאשר אתה אוכל מזון שומני מופרשים מיצי קיבה רבים על מנת לפרק את השומן. הפרשה זו עלולה להוביל למצב בו חלק ממיצי הקיבה עושים דרכם במעלה הוושט (כתוצאה מחולשה של סוגרי הוושט) וכאשר מיצי קיבה חזקים אלו (שהם למעשה חומצות), מגיעים לרקמה רכה כמו ריריות הוושט אתה מרגיש את אותה תחושת שריפה מוכרת של צרבות. נטילת כדורי סותרי חומצה לא יפתרו לעולם צרבת. כי כל תפקידם הוא לאזן את רמת החומציות באופן מהיר על מנת שהסבל מהצרבת יקטן. יתרה מזו, נטילת כדורים סותרי חומצה לאורך זמן גורם לכך שאתה בעצם "מחביא" את הבעיה והיא עלולה רק להחמיר לכיבים בקיבה, דלקות וכו'. כשאתה הולך לישון הגוף נמצא בתנוחה מאוזנת ולכן קל יותר למיצי הקיבה לנוע לכיוון הגרון וזו הסיבה שאתה מרגיש את תחושת השריפה. על מנת לטפל בצרבת אתה צריך לייצב את פעולות הקיבה ולחזק את שרירי סוגרי הוושט.


הטיפול הטבעי בצרבת

צרבת אחרי ארוחות - כיצד מטפלים?
הטיפול הטבעי בצרבת
<
מהי צרבת בלילה וכיצד מטפלים בה


תזונה וצמחי מרפא יעילים ביותר לריפוי צרבות בדרך טבעית ופשוטה

את שני הדברים האלו אתה יכול לעשות בדרך טבעית בעזרת צמחי מרפא ותזונה נכונה. בגדול תזונה לצרבת כוללת מזונות לא שומניים ומזונות בעלי חומציות מאוזנת. נדאג לשלוח לך המלצות תזונתיות לטיפול בצרבות. הקפד למלא אחר ההנחיות ולצד צמחי המרפא אתה תרגיש שיפור משמעותי די מהר. לגבי צמחי מרפא לטיפול בצרבות אני ממליצה לך על שני כיוונים מקבילים: אחד פורמולה עם צמחים כגון: חרוב, פיליפנדולה, קמומיל ועוד. צמחי מרפא אלו פועלים לריפוי הצרבת על ידי חיזוק סוגרי הקיבה, איזון הפרשת מיצי הקיבה, הם סותרי חומצה טבעיים, אנטי דלקתיים ועוד. מעבר לצמחי המרפא, גם משקה אלוורה מצויין לטיפול בצרבות. האלוורה מכיל חומר פעיל הקרוי Acemannan. חומר זה ידוע ביכולתו המקיפה לטיפול בבעיות עיכול שונות.


לסיכום, הטיפול הטבעי בצרבת כולל

תזונה נכונה: איזון רמות חומצה והקלה על תחושת השריפה
צמחי מרפא: חיזוק סוגרי הקיבה, סותרי חומצה טבעיים, אנטי דלקתיים