צרבות קשות עם עצירות וגזים • סיפור הצלחה טיפולי

 

תיאור מקרה של מטופל  אשר הצליח להבריא


תלונות

צרבות קשות, עצירות וגזים, בקע סרעפתי

רקע אודות המטופל

עליזה, בת 79, נשואה + 2 ילדים + 4 נכדים, פנסיונרית מגיל 65, עבדה כמזכירה בחברת ביטוח, גרה בדיור מוגן עם בעלה מזה כשנתיים.


פירוט תלונות עיקריות

עליזה הגיעה לטיפול די מיואשת. היא כבר שנים סובלת מצרבות קשות. היא ניסתה תרופות שונות אך כלום לא עזר. בגסטרוסקופיה אבחנו בקע סרעפתי. הרופא, לאור הכשלונות של התרופות, הציע לנתח את הבקע הסרעפתי בתקווה שזה יעשה שינוי, אך עליזה מסרבת לעבור ניתוח. היא ראתה את הטיפול הנטורופתי כתקוותה האחרונה. כיום סובלת עליזה מצרבות יומיומיות, שמעירות גם משינה, מלוות לפעמים בגרפסים ובבחילות קלות. כל בוקר היא מתעוררת עם טעם  מר-חמוץ בפה.


פירוט תלונות ברקע

עליזה סובלת שנים ארוכות מאוד מעצירות. היא מספרת שהעצירות החלה כשהתחילה לעבוד כמזכירה. העבודה היתה דורשנית מאוד, לא היה לה זמן במשך היום ללכת לשרותים, ועד שחזרה הביתה הצורך ליציאה נעלם. עם הזמן נוצרה עצירות קשה. עליזה נעזרת עד היום במשלשלים ליציאה ויש לה יציאה אחת ליומיים-שלושה שמלווה בתחושת חוסר התרוקנות. בנוסף, היא סובלת כל יום מגזים ונפיחות בבטן שלפעמים גורמים לכאב. בנוסף ברקע עליזה סובלת מיתר לחץ דם שמאוזן עם תרופה.


טיפול טבעי לצרבתטיפול נטורופתי לצרבת


הטיפול הנטורופתי בצרבות ועודף משקל

מערכת העיכול של עליזה אינה מתפקדת כבר שנים ארוכות. כבר לפני מעל 50 שנה נוצרה חולשה במערכת העיכול שלא טופלה כיאות אלא התקבעה. שנים של לקיחת תרופות משלשלות החמירו את החולשה במעי והפכו את המעיים לעצלות. עם השנים נחלשה גם הקיבה והמזון התפרק בצורה פחות יעילה. כתוצאה מכך התחילו להופיע צרבות. הצרבות, הבחילות והגרפסים מופיעים עקב מזון מותסס בקיבה שנדחף מהקיבה חזרה לוושט. ההתססה מתרחשת מכיוון שהמזון לא מתעכל, בגלל עייפות מערכת העיכול, נשאר זמן רב מידי בקיבה ומתחיל להתפרק על ידי חיידקים. החיידקים מייצרים גזים שדוחפים את מיצי הקיבה במעלה הגרון וגורמים לתופעות לא נעימות. על מנת לפתור את בעיית הצרבות, העצירות והגזים יש לשקם את מערכת העיכול ולהביא אותה לתפקוד מלא ותקין ללא תרופות משלשלות.

חשיבות תזונה נכונה לפעילות מעיים תקינה

יש להניע את המעיים לפעולה תקינה ואת תאי הקיבה להפריש מיצי מרה בכמות תקינה. לשם כך הותאמה לעליזה תכנית תזונתית עשירה בסיבים תזונתיים מסיסים וקלים לעיכול, על מנת לא ליצור עומס על מערכת העיכול ועל מנת להניע את תנועתיות המעי. בנוסף, הותאמו לעליזה צמחי מרפא ותוספי תזונה לשיקום מערכת העיכול - לאיזון החומציות בקיבה, עידוד הפרשת מיצי מרה מהקיבה ועידוד תנועתיות תקינה במעי.

תוצאות הטיפול הנטורופתי בצרבות קשות, עצירות וגזים

עליזה עשתה שינוי משמעותי באורח חייה ובתזונתה. היא החלה לאכול בצורה מסודרת וקבועה תזונה עשירה יותר במרכיבים חיוניים וקלים לעיכול. היא העשירה את תזונתה בשייקים ומיצים טריים לספיגה קלה ומהירה. בנוסף הקפידה להמנע מאותם מזונות אשר הכבידו על העיכול שלה והחמירו את הבעיות. אחרי 3 שבועות של לקיחת צמחי המרפא והתמדה בשינוי התזונתי היתה הקלה בצרבות והיא הפסיקה לקחת תרופות משלשלות. לאחר חודש וחצי היציאות נהיו קבועות, כל יום, עם הרגשת התרוקנות. הגזים והנפיחות נעלמו והצרבות הופסקו לחלוטין. בנוסף, עליזה דיווחה כי הכבדות שהרגישה לפני כן בגוף ובראש נעלמה והיא הרבה יותר עירנית וצלולה.


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..