צרבות ועודף משקל | סיפור הצלחה טיפולי

 

תיאור מקרה של מטופל  אשר הצליח להבריא


תלונות

צרבות ועודף משקל

רקע אודות המטופל

יוסי, בן 55, נשוי + 3 ילדים, עובד כמנהל תחנת מוניות, עובד הרבה שעות, נהנה מאוד מהעבודה שלו, לא פעיל מבחינה גופנית, רוב היום נמצא בישיבה, אוכל הרבה מעובד וקנוי.


פירוט תלונות עיקריות

יוסי מספר שהוא סובל מצרבות כבר 5 שנים. בשנים הראשונות הצרבות היו מופיעות אחרי ארוחה כבדה במיוחד. הוא היה לוקח כדור סותר חומצה למציצה וזה היה מקל. עם השנים תדירות הצרבות הלכה וגברה עד שנהפכה כמעט יומיומית. יוסי פנה אל הרופא שנתן לו אומפרדקס להורדת החומציות בקיבה אותו הוא התחיל לקחת באופן קבוע. אחרי שנה החל יוסי להרגיש לחץ בבטן ותחושה של אוכל תקוע שלא מתעכל בקיבה והחליט להפסיק עם האומפרדקס על דעת עצמו. הוא קרא שהתרופה מורידה את היכולת של הקיבה לעכל את המזון והחליט שזו הסיבה לקשיי העיכול שלו. לאחר הפסקת התרופה הצרבות החמירו. הוא הגיע אליי על מנת לפתור את בעיית הצרבות ללא טיפול תרופתי. הוא גם ציין שהוא מרגיש שזה הזמן לעשות שינוי בהרגלי החיים שלו ולשמור על בריאותו. הוא הגיע לטיפול עם הענות ורצון לעשות שינוי אמיתי בחייו.פירוט תלונות ברקע

יוסי מתלונן על עודף משקל. הוא מספר שכנער ובחור צעיר היה רזה ואף פעם לא חשב על מה הוא אוכל וכמה הוא אוכל. מגיל 30 בערך, כשהתחתן, נולדו הילדים, הוא התחיל לעבוד הרבה שעות, הוא הפסיק להיות פעיל גופנית והתחיל לאכול יותר. כתוצאה מכך הוא העלה בהדרגה 20 קילו במשך 15 שנה. כיום הוא שוקל 90 קילו וגובהו 1.78. יוסי הרגיש שהכרס שיש לו מכבידה לו על הגוף ובעיקר על מערכת העיכול. התזונה שלו לא טובה, אוכל הרבה מעובד, בשר, מרבה באכילת פיצוחים עוגות וגלידות.


טיפול טבעי לצרבתטיפול נטורופתי לצרבת


הטיפול הנטורופתי בצרבות ועודף משקל

יוסי סובל מחולשה גדולה של מערכת העיכול עקב אורח חיים לא מאוזן. הצרבות שהוא חווה הם תוצאה של תזונה לא מעוכלת שנדחפת מהקיבה לוושט עקב חולשה של השריר הטבעתי בין הקיבה לוושט. מצב זה לא נגרם מעודף חומציות אלא מחוסר חומציות. ככל שאנו מתבגרים רמת החומציות בקיבה פוחתת. כתוצאה מכך פוחתת יכולת הקיבה לפרק ולעכל את המזון. מזון חצי מעוכל נשאר בקיבה ומותסס על ידי חיידקים. כתוצאה מההתססה נפלטים גזים שדוחפים את תכולת הקיבה, כולל מיצי הקיבה, אל הוושט. התוצאה היא תחושת בעירה בגרון שנקראת בשפה העממית צרבת. לא רק הגיל תורם לחולשה של הקיבה. תזונה לקויה, רמות מתח גבוהות והשמנה בטנית מפחיתים את יעילות העיכול וגורמים לתופעות רבות. מטרת הטיפול אצל יוסי הינה לאזן את תזונתו ולחזק את מערכת העיכול שלו.


חשיבות תזונה בריפוי צרבות

התזונה הלקויה של יוסי עמדה במרכז יצירת בעיית הצרבות ועודף המשקל. שילוב תזונה לקויה ומשקל יתר גורם להחלשות שריר הוושט ולפתיחתו מה שגורם לעליית מיצי קיבה במעלה הוושט לכיוון הגרון וליצירת הצרבות. משקל היתר תורם להרעת המצב על ידי דחיפת הקיבה כולה כלפי מעלה ודחיפת מיצי הקיבה מעלה לכיוון הוושט.

תוצאות הטיפול הנטורופתי בצרבות כרוניות

יוסי החל בתפריט קל לעיכול שיוריד את עומס ממערכת העיכול ויתחיל בתהליך ניקוי הגוף והורדה במשקל. הקפה ירד מהתפריט ונבנתה ליוסי תכנית תזונתית הכוללת ארוחות מסודרות לאורך כל היום. בנוסף, יוסי קיבל צמחי מרפא שמטרתם לאזן את רמת החומציות בקיבה ולקדם עיכול תקין. הוא התחיל לעשות הליכות 3 פעמים בשבוע באופן קבוע. לאחר 3 שבועות יוסי דיווח שהצרבות נעלמו לחלוטין. הוא הרגיש יותר רענן וקל. לאחר חודשיים השיל יוסי ממשקלו 5 קילוגרמים והרגיש הרבה יותר טוב. התפריט התזונתי ההתחלתי, שיוסי קיבל בתחילת הטיפול, הורחב לתפריט שימשיך וישרת את יוסי בדרכו לחיים בריאים ויוסי אימץ לעצמו הרגלי תזונה נכונים. לאחר 4 חודשי טיפול הגיע יוסי למשקלו האידיאלי, ללא צרבות בכלל, עם רמת אנרגיה וחיוניות גבוהה.


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..