צרבות כרוניות עם דקירות בחזה

 

שאלה

שלום, אני סובלת כבר הרבה מאוד שנים מצרבות כרוניות. ההרגשה היא כמו של שריפה בבית החזה אפילו עד תחושה של דקירות בחזה. שמתי לב שהצרבות והדקירות בחזה מתגברות אחרי שאני אוכלת מזון מטוגן וחריף ולפעמים גם אחרי ארוחה חלבית. ניסיתי לעשות שינוי בתזונה שלי ובאמת הצרבות פחתו קצת אבל עדיין לא נעלמו לגמרי. אני לוקחת אופמרדקס באופן קבוע כמו שאמר לי הרופא אבל הבעיה עדיין קיימת. מה עוד אני יכולה לעשות כדי שהצרבות הכרוניות והדקירות בחזה ייעלמו לתמיד.

 

תשובה

צרבות כרוניות הן באמת בעיה המטרידה אחוז הולך ועולה מהאוכלוסיה ולרפואה המערבית אין הרבה פתרונות להציע מלבד תרופות סותרות חומציות כמו אומפרדקס ותרופות דומות. צרבת היא בעצם מצב שבו חומצות הקיבה עולות במעלה מערכת העיכול וצורבות את ריריות הוושט עד כדי תחושת שריפה ואפילו תחושה של דקירות בחזה.

צרבות כרוניות הן סימפטום שיכול לנבוע כתוצאה מגורמים רבים כמו יתר או תת חומציות בקיבה, היחלשות של שוער הקיבה, בקע סרעפתי, הליקובקטר פילורי, הרגלי אכילה גרועים, שתיית משקאות אלכוהוליים, עישון, עודף משקל, שימוש בתרופות שונות ועוד.

כמו כן, צרבות כרוניות יכולות להעיד על קיומה של תסמונת הריפלוקס או על קיומו של כיב קיבה. מסיבה זו, כדאי לערוך בירור מעמיק יותר מול הרופא שלך. ברב המקרים הטיפול הניתן הוא טיפול סימפטומטי על ידי תרופות סותרות חומציות שבשימוש לאורך זמן פוגעות בייצור החומצה בקיבה ועלולות לפגוע בתהליך העיכול. לכן אני מציעה לך לנסות ולפתור את הבעיה באמצעים טבעיים.

 

תזונה מותאמת וצמחי מרפא יעילים ביותר בריפוי צרבות - אפילו הקשות ביותר

כמו שציינת, הצרבות והדקירות בחזה מתגברות אחרי מזונות מסויימים שאת אוכלת - מטוגנים, חריפים וחלביים. ישנם מזונות נוספים העלולים לעורר צרבות כמו פירות הדר, עגבניות, שוקולד, קפה, בצל ועוד.

בשלב ראשון התחילי לשים לב אילו מזונות מעוררים אצלך את הצרבות ודפיקות הלב והורידי אותם מהתפריט לגמרי את כל המזונות הבעיתיים.

אנו נדאג לשלוח לך המלצות תזונתיות שיסייעו לך בבניית תפריט מתאים. נוסף על כך, יש להקפיד על הרגלי אכילה נכונים כמו אכילת ארוחות קטנות כל 3-4 שעות, אכילה איטית והימנעות מאכילה כשעתיים שלוש לפני השינה. לא ציינת האם את מעשנת, שותה הרבה משקאות אלכוהוליים, סובלת מעודף משקל או ממחלות אחרות אבל גם אלו גורמים שיכולים לגרום לצרבות כרוניות ויש לטפל בהם.

בנוסף לשינוי התזונה והרגלי האכילה חשוב מאוד להשתמש בצמחי מרפא מתאימים המרגיעים את הצרבות והדקירות בחזה ומסייעים בשיקום ריריות הוושט הנפגעות מאוד כתוצאה מצרבות כרוניות. צמחים כמו פיליפנדולה, אלוורה, חרוב, קמומיל ועוד הינם צמחים מורידי דלקת, מאזני חומציות ומשקמי ריריות המשמשים לטיפול בנזקי הצרבות ולמניעה של צרבות ללא פגיעה בתהליך העיכול הטבעי של הגוף.

לסיכום הטיפול הטבעי בצרבות כרוניות עם דקירות בחזה כולל

שילוב של תזונה נכונה, הרגלי אכילה נכונים ושימוש בצמחי מרפא הינו טיפול אפקטיבי ביותר במקרה של צרבות כרוניות ותחושה של דקירות בחזה. זהו טיפול שיעזור לך להעלים את הצרבות הכרוניות בשיתוף פעולה עם הגוף וללא פגיעה בו. 

תזונה: מפחיתים את חומציות הקיבה

צמחי מרפא: מחזקים את שריר סוגר הקיבה, מפחיתים חומציות.אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..