צרבות כרוניות וגוש תקוע בגרון | סיפור הצלחה טיפולי

 

תיאור מקרה של מטופל  אשר הצליח להבריא


תלונות

צרבות כרוניות וגוש תקוע בגרון

רקע אודות המטופל

שולמית, בת 52, נשואה, 3 ילדים, עובדת כמזכירה רפואית כבר מעל 20 שנה, מרגישה מפוספסת בעבודה שלה, מרגישה תקועה בכלל בחיים, הייתה רוצה להיות מדריכת טיולים. אוהבת לטייל אך לטענתה לא מטיילת מספיק.

פירוט תלונות עיקריות

שולמית הגיע לקליניקה עם תלונה של צרבות כרוניות יומיומיות אשר הטרידו אותה ביותר והורידו משמעותית את איכות החיים שלה. כבר כ-10 שנים היא סובלת מצרבות שהיו בתדירות נמוכה והגיעו לעיתים רחוקות, בעיקר כשהפריזה באכילה או אכלה מזונות שומניים מידי, אך בשנה האחרונה תדירות הצרבות הלכה וגברה עד ששולמית הגיעה למצב שהצרבות מופיעות כל יום.

היתה תקופה שלקחה ראני או טאמס לצרבות אך היתה הקלה ראשונית ולאחרונה גם זה כבר לא עזר. שולמית ניגשה לרופא שנתן לה תרופה להורדת החומציות בקיבה בשם אומפרדקס, שולמית לקחה את התרופה חודש אך לא הרגישה הקלה. בנוסף ברקע שולמית סובלת מתחושה של גוש תקוע בגרון שלא מרפה.

פירוט תלונות ברקע

שולמית סובלת מעודף משקל - BMI 30. היא מספרת שבצעירותה היתה רזה אך עם כל לידה העלתה במשקל. לאחר הלידות המשיכה לעלות בהדרגה במשקל עד שהגיעה למשקל הנוכחי שלה. מצב זה מאוד מתסכל אותה.

היא מדווחת כי היא מודה שהרגלי האכילה שלה גרועים והיא לא אוכלת מסודר אלא מנשנשת במשך היום, בעיקר לחם עם ממרחים. כשהיא מגיעה הביתה אחרי יום עבודה היא מאוד  רעבה ו"מתנפלת" על מה שיש במקרר. בערב מול הטלוויזיה היא זוללת בעיקר מתוקים, שזו החולשה הגדולה שלה. 


טיפול טבעי לצרבתטיפול נטורופתי לצרבת


הטיפול הנטורופתי בצרבת

צרבות הם שם עממי למצב רפואי הנקרא רפלוקס. במצב זה תכולת הקיבה ומיצי הקיבה עולים מהקיבה לוושט, מגרים את ריריות הקיבה וגורמים לתחושה של שריפה וצריבה. כשרפלוקס הוא מצב כרוני הוא עלול להוביל לדלקת כרונית בוושט. כתוצאה מעלייה של מיצי הקיבה לוושט ולגרון יכול להיות גירוי עד בסיס הגרון שיגרום לבצקתיות, לנפיחות ולתחושה שמשהו תקוע בגרון.


'/>

רוצה שנחזור אליך לייעוץ?

* שדות חובה


חשיבות תזונה בריפוי צרבות

התזונה הלא סדירה של שולמית גרמה להחלשות של השריר הטבעתי בין הוושט לגרון, לפתיחתו, ובכך לעלייה של מיצי קיבה לוושט. בנוסף, עודף המשקל הכביד על הקיבה ודחף את תכולתה בחזרה לוושט. אחרי תשאול רפואי מקיף ויסודי, הותאמה לשולמית תכנית טיפולית אישית הכוללת תכנית תזונתית ספציפית לחיזוק מערכת עיכול, חיזוק שריר הוושט למניעת חזרה של תכולת מזון ומניעת הצרבות הכרוניות, איזון החומציות בקיבה וכן תכנית ספציפית לירידה במשקל.

צמחי מרפא לריפוי ריריות ודלקות

במסגרת תכנית הטיפול התחילה שולמית ליטול פורמולת צמחי מרפא אשר מטרתם היתה בראש ובראשונה ריפוי ריריות, הורדת הבצקתיות, הפחתת הדלקתיות בוושט והסדרת עיכול תקין.

צמחי המרפא פועלים בצורה ישירה לריפוי ריריות מודלקות והם מאיצים את תהליך הריפוי כולו. היתרון המשמעותי של צמחי המרפא הוא בהעדר תופעות לוואי וכן באופן פעולתם המהיר.

תוצאות הטיפול הנטורופתי בצרבות כרוניות

לאחר שלושה שבועות במסגרת תכנית הטיפול דיווחה שולמית כי מרגישה הקלה משמעותית בצרבות. עדיין הצרבות הופיעו אבל בתדירות הרבה יותר נמוכה ובעוצמה פחותה יותר. היא עברה תהליך מדורג של גמילה ממזונות מתוקים דבר אשר תרם להגברת תחושת הרעננות, מצב הרוח והאנרגיה.

גם גלי החום פחתו והיא החלה לאט אבל בטוח לרדת במשקל. לאחר כחודש של טיפול פחתו הצרבות בצורה דרסטית ולאחר חודשיים של טיפול נעלמו הצרבות לחלוטין, שולמית השילה 7 קילו ממשקלה, היא הרגישה מצויין, שמחה יותר, רעננה יותר ואופטימית. במקביל היא התחילה ללמוד קורס מדריכי טיולים ותכננה את צעדיה לקראת קריירה שניה. היא דיווחה בשמחה שהתקיעות בגרון נעלמה והיא יכולה סוף סוף לנשום עמוק.


טיפול טבעי לצרבתטיפול נטורופתי לצרבת