צמחי מרפא לכאב גרון בזמן הריון

 

שאלה
אני בת 33 ובחודש ה 30 להריון. נכנסתי בקלות להריון ואני מרגישה מצוין. לא עליתי הרבה במשקל וההריון מקדם ללא בעיות מיוחדות. בימים האחרונים כואב לי הגרון. אין לי חום או סימפטומים נוספים אבל נדמה לי שהתקררתי ואני לא רוצה לקחת תרופה למציצה. האם יש צמח מרפא או משהו טבעי אחר שאני יכולה לקחת?

 

תשובה

על פי מה שאת מתארת את סובלת מדלקת גרון ויראלית, אך כדאי לעשות משטח גרון אצל הרופא כדי לאבחן סופית. בדרך כלל התקררות שמתבטאת בכאב גרון בלבד היא ויראלית ועוברת אחרי כמה ימים. אנחנו באים במגע יומיומי עם וירוסים כל הזמן. הדבקות בוירוס מעידה על חולשה של מערכת החיסון . חולשה של מערכת החיסון יכולה לנבוע ממצבים רבים כגון מתח, עומס מטבולי, חסרים תזונתיים מסיבות שונות ועוד. עצם ההריון הוא עומס על הגוף. מצב זה דורש מרכיבים חיוניים בכמות גבוהה יותר ולכן הרבה פעמים בזמן הריון נוצרים חסרים. אני ממליצה לך להקשיב לגוף ולבדוק מה המקור לעומס אצלך.

ראשית אני מציעה לך לגרגר מי מלח. ישנם צמחי מרפא מצוינים כספריי לגרון שמותר להשתמש בהריון, אילו צמחי מרפא שמצד אחד מחטאים את הגרון, מצד שני יש להם השפעה אנטי ויראלית ישירה על הוירוס. בדרך כלל, בשימוש נכון של צמחי מרפא, כאב הגרון עובר לאחר יממה או שתיים. בנוסף, ישנם צמחי מרפא שאת יכולה לקחת בבליעה לחיזוק מערכת החיסון ולפעילות אנטי ויראלית. צמחי מרפא כגון אכינצאה ואסטרגלוס מצוין לטווח הקצר אך גם לטווח הארוך - לחיזוק מערכת החיסון והכנה לקראת לידה. כמו כן השתדלי לאכול תזונה נקייה ממרכיבים מתועשים. המנעי מסוכר לבן, קמח לבן, צבעי מאכל וחומרים משמרים - הם כולם יכולים לגרום לחסרים תזונתיים ולהחליש את מערכת החיסון. אכלי הרבה מזון חי וטרי - פירות, ירקות, דגנים מלאים וקטניות.