צמחי מרפא לטיפול בצרבת

 

שאלה
מזה כשלושה שבועות התחלתי לסבול מצרבת מטרידה אחרי ארוחות. שמתי לב בעיקר זה קורה כאשר אני אוכל בשר או חריף. האם יש קשר לזה להופעת צרבת? מה אפשר לעשות מבחינה תזונתית להקלה על צרבת והאם יש צמחי מרפא שיכולים לרפא צרבת. אני לוקח כרגע טאמס וזה עוזר לי האם אפשר להשתמש בכדורים כאלו לאורך זמן?

 

תשובה

צרבת היא תופעה נפוצה ביותר ומאוד אופיינית לאורח חיים מערבי. המזון שאנו רגילים לצרוך כיום עשיר מאוד בשומנים רווים ובחומרים העשויים להחליש את מערכת העיכול. החלשה של מערכת העיכול גורמת למצב בו ישנה הפרשה גבוהה של חומצות קיבה לצד חולשה של שריר סוגרי הקיבה. במצב כזה יכולים חומצות הקיבה לעלות מעלה לכיוון הוושט ומכאן תחושת הצריבה המאפיינת צרבות. בהחלט יש קשר בין המזון אותו אתה צורך להופעת צרבת. נדאג לשלוח לך המלצות תזונתיות לטיפול בצרבת כך שתוכל להבין יותר טוב מה רצוי ומומלץ לאוכל ומאיזה מזונות מומלץ להמנע. כדורים למניעת צרבת מכילים חומרים לא טובים ובראשם אלומניום. החומרים המצויים בכדורים מכילים רכיבים נוגדי צרבת והם מפסיקים את תחושת הצריבה אולם הם אינם מטפלים בבעיה ופותרים אותה וזהו חסרונם.


הטיפול הטבעי בצרבת

צרבת אחרי ארוחות - כיצד מטפלים?
הטיפול הטבעי בצרבת
<
מהי צרבת בלילה וכיצד מטפלים בה

הדרך היעילה והטבעית לריפוי צרבות הוא תזונה וצמחי מרפא

על מנת לרפא צרבות עליך להקפיד על תזונה מתאימה וכן אתה יכול לעשות שימוש בצמחי מרפא שיסייעו לך לחזק מערכת העיכול על ידי וויסות הפרשת חומצות הקיבה, חיזוק שרירי סוגרי הקיבה וטיפול ישיר לאיחוי רקמות מודלקות. צמחי מרפא מצויינים לטיפול בצרבת - הליקוריץ והחרוב לדוגמא, מכילים חומרים המשקמים את הדלקתיות ומורידים את רמת החומציות. מעבר לצמחי מרפא לתזונה יש תפקיד מרכזי בריפוי צרבות ועל ידי אימוץ תזונה נכונה אתה יכול להפטר מהבעיה אחת ולתמיד. בגדול צריך לבדוק כיצד נראית התזונה שלך ולבדוק מה מזיק לך וממה אתה צריך להמנע ואילו מזונות מומלצים לך. זו התאמה אישית לכל אחד עם הצרכים לו.