צמחי מרפא לטיפול בדלקות שתן

 

דלקת בדרכי השתן נחשבת לאחד ממצבי הבריאות השכיחים ביותר, בעיקר אצל נשים. על פי נתונים לא מעודדים, רוב הנשים יסבלו לפחות פעם אחת בחייהן מדלקת בדרכי השתן. אחת הסיבות המרכזיות לבעיה היא העובדה כי מערכת השתן חשופה לזיהומים חיצוניים שונים יותר ממערכות אחרות בגוף. צמחי מרפא מוכרים כגון חמוציות, ליקוריץ ואכינצאה עשויים לסייע במניעה וטיפול טבעיים בדלקות שתן על ידי חיטוי ופעולה אנטי חיידקית ישירה.


לחצי כאן למידע אודות הטיפול הנטורופתי בדלקות בדרכי השתן


צמחי מרפא לטיפול בדלקות שתןלחצו על התמונה להגדלה

חמוציות

אחד מצמחי המרפא המוכרים ביותר לדלקות בדרכי השתן. החמוציות מכילות נוגד חימצון וסוכרים הפועלים ישירות נגד החיידקים ועשויים למנוע את הצמדותם לריריות דרכי השתן. פעולה זו גורמת לחיידק להשטף החוצה עם השתן ולא מאפשר לו לשגשג ולגרום לדלקות.
אופני שימוש אפשריים:
שתיית מיץ חמוציות איכותי או מיצוי מרוכז

 

אכינצאה

צמח מרפא מוכר, משמש למגוון רחב של טיפולים. האכינצאה התפרסמה בעיקר בשל יכולתה לחזק את מערכת החיסון. זהו צמח בעל תכונות מחטאות, אנטי ויראלי ובעל יכולת אנטי חיידקית חזקה מה שעושה אותה לטובה לשימוש במצבי דלקות אקוטיות וחוזרות בדרכי השתן.
אופני שימוש אפשריים:
חליטות או מיצוי נוזלי מרוכז של הצמח

 

ג'וניפר | ערער מצוי

צמח מרפא זה נפוץ בארצות אירופה, אסיה ואמריקה. בישראל ניתן למצוא 3 סוגים שונים של ערער. ברפואת צמחי מרפא השימוש העיקרי בג'וניפר הוא למצבי דלקות בשתן. הערער בעל יכולת חיטוי של דרכי השתן ויש לו פעילות אנטי דלקתית ספציפית לדרכי מערכת השתן.
אופני שימוש אפשריים:
מיצוי נוזלי מרוכז של הצמח

 

ליקוריץ

צמח מרפא וממתק נפוץ בשם שוש קרח. אחד מצמחי המרפא השימושיים ביותר למגוון מצבי בריאות. הליקוריץ נחשב ברפואת צמחים כבעל יכולת לחיזוק חיסוני ושיקום ריריות עדינות - פעולה חיונית במצבי דלקות בשתן. כמו כן נחשב הליקוריץ כצמח מזין ומחזק במצבי חולשה.
אופני שימוש אפשריים:
מרתח של שורשי הצמח או מיצוי נוזלי מרוכז


הטיפול הטבעי בדלקות שתן


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..
התוכן בדף זה משמש לצרכי מידע בלבד והוא אינו משמש כעיצה רפואית או תחליף להתייעצות/טיפול עם מומחה/רופא. נשים בהריון, מניקות, אנשים הסובלים ממחלות כרוניות ו/או הנוטלים תרופות יש להיוועץ ברופא או בעל מקצוע בטרם צריכה/שימוש.