צמחי מרפא לחיזוק חיסוני לילדה בת 12

 

שאלה
ביתי בת ה-12 חולה לעיתים קרובות בשפעת ונזלת. מאז שהיתה תינוקת היא סבלה מנזלת שקופה ובכלל מחולשה חיסונית. לפעמים בזמן מחלה היא סובלת משיעול ולפעמים היא מקבלת אנטיביוטיקה. נראה שכל וירוס שחולף לידה היא נדבקת ממנו. רציתי לשאול האם ישנם צמחי מרפא שיכולים לספק לה חיזוק חיסוני על מנת שתוכל להתמודד טוב יותר עם הסימפטומים של מחלות החורף השונות?

 

תשובה

הדבקה חוזרת של וירוסים וחיידקים ונזלת שקופה קבועה מעידה על חולשה של מערכת החיסון. כשמערכת החיסון חלשה היא לא מתגוננת בצורה יעילה בפני "פולשים". הגוף שלנו מתמודד כל הזמן עם וירוסים וחיידקים שרוצים לחדור לגופינו. ברוב המכריע של הזמן מערכת החיסון הודפת את הנסיון של הפולשים להכנס ולשגשג בגוף. למערכת החיסון "צבא" שלם של תאים בעלי תפקידים שונים, ממש כמו חיילות שונים בצבא. כשתאי מערכת החיסון לא פועלים בצורה יעילה וממוקדת, הוירוס או החיידק חודר לגוף, מתרבה ויוצר מחלה. ישנם סיבות רבות לחולשה של מערכת החיסון - חסרים תזונתיים, מתח, תזונה לקויה, עודף רעלים ועוד. במסגרת הטיפול הנטורופתי מאבחנים את הסיבה לחולשה החיסונית ופועלים לחיזוק מערכת החיסון.


טיפול נטורופתי יעיל לחיזוק חיסוני

במסגרת הטיפול הנטורופתי משתמשים בכלים של צמחי מרפא, תזונה ותוספי תזונה על מנת לחזק את מערכת החיסון. ישנם צמחי מרפא מצוינים לחיזוק מערכת החיסון. אחד הצמחים הנחשבים ביותר לחיזוק מערכת החיסון הינו האסטרגלוס שמקורו ברפואה הסינית (ASTRAGALLUS). צמח זה עדין וניתן להשתמש בו לאורך זמן, גם אצל ילדים. הוא תומך במערכת החיסון ומונע הדבקויות בוירוסים וחיידקים. הצמח הנחקר ביותר לטיפול במחלות ויראליות וחיידקיות הינו אכינצאה (ECHINACEA) אכינצאה הינו צמח מחטא שמתאים ללקיחה לתקופות זמן קצרות. הוא משפיע על מערכת החיסון ומעודד ייצור כדוריות דם לבנות. על ידי פעילותו המחזקת, יכול הגוף להתמודד בצורה יעילה יותר בכל פולש. מכיוון שמערכת החיסון הראונה שנפגעת מחסרים תזונתיים יש להתאים תכנית תזונתית שתיתן מענה לכל הצרכים התזונתיים של הגוף.


לסיכום חיזוק חיסוני טבעי כולל:

תזונה: עשירה בכל המרכיבים החיוניים לחיזוק חיסוני וחיזוק גופני כללי
צמחי מרפא: אנטי ויראליים, אנטי חידקיים, מחזקי מערכת חיסון
תוספי תזונה: לאיזון וחיזוק מערכת החיסון


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית