- טיפול טבעי לירידה במשקל - צמחי מרפא מוכרים להורדה במשקל ולהרזיה בריאה

 

שאלה
אני בת 35 ויש לי משקל עודף של כ-10 קילו. אני מנסה לעשות דיאטה איטית שתחזיק מעמד כמה שאפשר. שמעתי שצמחי רפא יכולים לסייע להוריד במשקל ולעזור לקדם הרזיה שעושים. אשמח אם תוכלי לפרט איזה צמחי מרפא טובים למטרות דיאטה ובעצם כיצד הם עוזרים לתהליך של ההרזיה.

 

תשובה

לא צינת מה משקלך ומה גובהך, חשוב ביותר להתאים משקל יעד נכון. הרבה פעמים יש פנטזיה להגיע למשקל גוף של 20 שנה אחורה, ולא תמיד זהו יעד ריאלי, שיוצר תסכול רב. לאחר שהצבת לך משקל יעד ריאלי, הבחירה בירידה איטית במשקל היא נכונה. ירידה איטית מעידה לרוב גם על שמירה על משקל מאוזן לאורך זמן וזאת מכיוון שלא נעשים שינויים דרסטים מידי להביא לירידה. שינויים דרסטים, כגון צימצום קלוריות קיצוני, יוביל לאורך זמן לעלייה במשקל, ולא ירידה. המטרה בטיפול הנטורופתי היא להתאים תכנית טיפול מלאה שתוביל לירידה במשקל, ויותר חשוב לשמירה על משקל תקין.

כדאי גם לקרוא >> טיפול טבעי בעודף משקל


צמחי מרפא תורמים רבות לתהליך ההרזיה

במסגרת טיפול טבעי בירידה במשקל, מותאמת לך תכנית הרזיה שלוקחת בחשבון את כל המשתנים - גנטיקה, מצב בריאותי, העדפות תזונתיות, קצב מטבוליזם ועוד. תכנית טיפול טבעי לירידה במשקל, הנתפרת על פי מידות המטופל לאחר תשאול מקיף. תכנית ההרזיה כוללת כמובן תכנית תזונתית, המהווה את לב הטיפול, שמטרתה לספק לגוף בדיוק מה שהוא צריך על מנת להגיע למשקל גוף תקין ולהשאר במשקל תקין. בנוסף לתכנית התזונתית מותאמת תכנית לפעילות גופנית לחיזוק הגוף והעלאת קצב חילוף החומרים בגוף. בנוסף, בהתאם לצורך, ישנם צמחי מרפא מצוינים הפועלים ברמות שונות - הפחתת חשק למתוק, שריפת שומנים, תחושת שובע ועוד. צמח מרפא כגון ג'ימנמה, המוכר לאיזון רמות סוכר, זהו צמח מרפא מצוין להפחתת החשק למתוק על ידי איזון רמות סוכר בדם.


לסיכום, טיפול טבעי לירידה במשקל או בעצם, הטיפול הנטורופתי יעיל להרזיה נכונה ובריאה וכולל:

תזונה: משביעה, קלה ליישום, עשירה בכל המרכיבים החיוניים לגוף
פעילות גופנית: שבועית ומתונה לאיזון חילוף החומרים
צמחי מרפא: לתחושת שובע, הורדת החשק למתוק ושריפת שומנים


לילך נהרי-נטורופתית מוסמכת