ציטוזן מסייע לדיאטה

 

שאלה
אני מנסה להוריד במשקל כבר הרבה זמן בלי הצלחה. ניסיתי כל מיני שיטות ודיאטות שכאמור לא הצליחו מי יודע מה. קראתי שתוסף בשם ציטוזן יכול לעזור להוריד במשקל ואודה לך אם תוכלי להבהיר את העניין ולהסביר באמת האם התוסף הזה יעיל והאם הוא באמת יכול לעזור להוריד במשקל?

 

תשובה

עודף משקל הינה בעיה ממנה סובלת רוב האוכלוסייה הבוגרת בעולם המודרני וכן אחוז הולך ועולה של אוכלוסיית הילדים. הסיבה לכך היא כביכול פשוטה - אכילה מרובה וחוסר פעילות גופנית. אבל למשוואה הזאת נכנסים עוד מרכיבים רבים שהופכים את הבעיה למורכבת כגון אכילה רגשית, גנטיקה, לחץ חברתי להיות רזים, תזונה לא מתאימה ועוד. בסופו של דבר עם תזונה מתאימה ופעילות גופנית קבועה ניתן להגיע למשקל גוף מומלץ ולשמור על משקל הגוף תקין לאורך זמן. בדרך למשקל המיוחל ניתן ואף מומלץ להשתמש בכל הדרכים להקל על הירידה במשקל.

ציטוזן הוא תוסף תזונה המורכב מסיבים תזונתיים. כמות מרוכזת של סיבים תזונתיים פועלת על מערכת העיכול שלנו בכמה אופנים - היא מתנפחת בקיבה ולכן תורמת תחושת שובע לאורך זמן, היא מאזנת את רמות הסוכר - מה שמקנה גם תחושת שובע לאורך זמן ומונע את נפילות הסוכר והחשק למתוק שמתלווה אליהם, והסיבים התזונתיים סופחים אליהם מולקולות שומן ומונעים מהם להספג במעי. היתרון הגדול של סיבים תזונתיים שהגוף שלנו לא יודע לייצר מהם אנרגיה ולכן הן לא תורמות קלוריות לגוף. ניתן להתשמש בציטוזן לתחושת שובע, לפעילות מעיים תקינה והורדת חשק למתוק. בנוסף, מומלץ מאוד לאכול תזונה עשירה בסיבים תזונתיים מאותה סיבה. במסגרת טיפול נטורופתי מותאמת תכנית טיפול באופן אישי של תפריט תזונתי, תוספי תזונה וצמחי מרפא אופטימלית לעידוד הרזיה וששמירה על משקל גוף תקין.


לסיכום, התאמה נכונה ומקצועית של תזונה, צמחי מרפא ותוספי תזונה תעזור לרדת במשקל ולשמור על משקל תקין

תזונה: עשירה בסיבים תזונתיים לעידוד פעילות מעיים, מניעה של ספיגת שומנים וסוכרים
פעילות גופנית: לחילוף חומרים תקין ושמירה על משקל גוף
צמחי מרפא ותוספי תזונה: לתחושת שובע, שריפת שומנים ואיזון רמות סוכר


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית