ליכן פלנוס - פצעים בעור


תיאור מקרה של מטופל בקליניקה אשר הצליח להבריא


תלונות

ליכן פלנוס - פצעים/נגעים בעור


רקע אודות המטופל

יריב, בן 25, סטודנט, משקל תקין, לומד שעות רבות, יש לחץ, לא פעיל גופנית


פירוט תלונות עיקריות:

פצעים בעור: התחיל לפני שנתיים כפצע קטן והתפשט לפריחה לא מגרדת. לאחר כמה חודשיים חלה החרפה ונוספו הרבה פצעים בכל הגוף. הפצעים לא מתרפאים, רוב הזמן הפצעים מגרדים.


תלונות ברקע:

טחורים: התחיל בצבא, לפעמים כואב בזמן יציאה
אסטמה: התחיל בגיל ינקות, בגיל ילדות האסטמה עברה וחזרה בגיל 16. האסטמה מתבטאת בנשימה כבדה ובקוצר נשימה. פעם בשבוע זקוק למשאף
נזלת אלרגית: תמיד יש נזלת ברקע, אף סתום לחילופין.
דלקות אזניים חוזרות: כתינוק ופעוט. הוציאו לו שקד שלישי בניתוח בגיל שנתיים
אי סבילות ללקטוז: כאב בטן ושלשול אחרי אכילת מוצרי חלב.


טיפול נטורופתי לליכן פלנוסלילך נהרי - מומחית לליכן פלנוס


רוצה שנחזור אליך לייעוץ?

* שדות חובה

הטיפול הנטורופתי בליכן פלנוס

ליכן פלנוס הינה מחלת עור קשקשית שבה העור מתכייב ונוצרים פצעים מגרדים. לא ברור מה המקור למחלה, אך ידוע כי יש מעורבות של מערכת החיסון. מבחינה נטורופתית מצב זה נוצר כגירוי יתר של מערכת החיסון. כתוצאה מגירוי היתר נוצרת תגובה עורית המתבטאת בפצעים. מערכת החיסון של יריב אינה מאוזנת מגיל ינקות. אסטמה ונזלת כרונית הם תוצאה של מערכת חיסון שפועלת בצורה לא מאוזנת, או כמו שהמונח הרפואי נקרא - אלרגיה. ההיסטוריה של דלקות אוזניים חוזרות ורגישות גדולה למוצרי חלב עוד יותר מחשידים אותנו למערכת חיסון לא מאוזנת בעקבות אי סבילות למזונות אלרגנים. כשמסתכלים על התמונה כולה ניתן לראות שיש ליריב רגישות מולדת גדולה מאוד למזונות מסוימים. הרגישות הזאת מעולם לא נבדקה ולא התייחסו אליה. זה אומר שבמשך 25 שנה יריב מכניס לגופו מזונות שמשפעלים את מערכת החיסון נגדם. שפעול זה משנה כל פעם צורה - עודף ליחתיות במערכת נשימה עליונה וכתוצאה מכך דלקות אוזניים, נזלת כרונית ואסטמה. בהמשך, כשהמרכיבים האלרגנים ממשיכים להיכנס לגופו של יריב, שינתה הבעיה אופי ובאה לידי ביטוי בעור. זה אותה גברת בשינוי אדרת. ניסו בטיפולים קונבנציונלים כל פעם לדכא את מערכת החיסון - סטרואידים למיניהם, אך לא ניסו לפתור את הבעיה עצמה. אם כל זה נכון שהרי הורדה של המזונות האלרגנים מהתפריט תפתור את הבעיה לחלוטין.


תוצאות הטיפול הנטורופתי בליכן פלנוס

יריב החל בתזונה היפואלרגנית למשך 4 שבועות. במקביל הוא קיבל פורמולת צמחי מרפא בעלת פעילות אנטי דלקתית ופעילות שמנקה את הדם מהצטברות רעלים שנשארו מהאלרגנים שהכניס לגופו במהלך השנים. צמחי מרפא כגון כורכום ובופליאוריום בעלי פעילות אנטי דלקתית ומנקה עוצמתית. בפגישה השנייה לאחר 3 שבועות חלה הטבה. לא נוצרו פצעים חדשים והפצעים הישנים החלו להגליד ולהיעלם - מה שלא קרה בעבר. יריב הרגיש יותר טוב במערכת העיכול, היציאות נעשו סדירות ועם תחושת התרוקנות, ורמת האנרגיה עלתה. לאחר חודש וחצי בתזונה ההיפואלרגנית כל הפצעים נעלמו. נעלמה הנזלת האלרגית, האף נפתח, ויריב שם לב שהוא זקוק למשאף פחות ופחות. עברנו לשלב האתגור, בו אתגרנו כל סוג מזון בצורה נפרדת, גילינו שמה היריב אלרגי אליו הם מוצרי חלב, כפי שחשדתי, וביצים. יריב עבר לתזונה ללא אלרגנים אלו, עשירה בוויטמינים, מינרלים וחומצות שומן חיוניות. הוא המשיך לקחת צמחי מרפא למשך תקופה של כמה חודשים לניקוי , חיזוק ואיזון מערכת החיסון. הפצעים לא חזרו יותר.