פצעים בכל הגוף אצל פעוט

 

תיאור מקרה של מטופל בקליניקה אשר הצליח להבריא


תלונות:
פצעים בכל הגוף אצל פעוט

רקע אודות המטופל:
עידו, בן שנה ו 8 חודשים

פירוט תלונות עיקריות:
פצעים בכל הגוף: התפרץ לפני 8 חודשים, הופיעו פתאום פצעים קטנים, לאחר כמה שעות התפתחה בצקת. הרופא טיפל בסטרואידים, אחרי 3 ימים הבצקות חלפו והפצעים התפשטו לידיים, רגליים ופנים. הפצעים הפרישו נוזל, גרדו מאוד. משחה סטרואידלית מעט הפחיתה את הגרד אבל לא העלימה את הפצעים. הרופאים לא הגיעו לאבחנה ברורה. כרגע כל הזמן מופיעים פצעים חדשים, כשעידו מגרד אותם הוא פוצע אותם והם מתקלפים.

פירוט תלונות ברקע:
בתשאול אמו של עידו התגלתה השתלשלות הארועים: עידו קיבל אנטיביוטיקה כשנולד למשך 3 ימים מאחר ולאמו היה בזמן הלידה חיידק בשתן. עדו קיבל אנטיביוטיקה נוספת בגלל דלקת אוזניים ואז התפרצו הפצעים. לאחר כמה חודשים מהתפרצות הפצעים סבל עידו מיציאות תכופות ומרובות לתקופה קצרה שבה גם כמות הפצעים ירדה.

 

הטיפול הנטורופתי בפצעים בכל הגוף

מחלה על פני העור מרמזת על בעיה פנימית. העור הוא האיבר הגדול ביותר בגופינו. כשרעלים מצטברים בגוף ולא יכולים להתנקז בדרכים המקובלות (דרך הכבד, מערכת השתן והזיעה), הם יוצאים דרך העור, גורמים לגירוי, לפצעים וגרד. אצל עידו מערכת העיכול נפגעה כתוצאה מלקיחת האנטיביוטיקה. האנטיביוטיקה היא חומר חזק המחסל חיידקים. הבעיה היא שעל מנת לשמור על עיכול תקין ומערכת חיסון תקינה אנחנו חייבת את אוכלוסיית החיידקים הטובים במעי. תינוק נולד ללא אוכלוסיית חיידקים במערכת העיכול והוא מפתח אותה מיום לידתו. נקודת הפתיחה של עידו היה לקיחת אנטיביוטיקה עוד טרם התפתחה אוכלוסייה חזקה של חיידקים במעי. מצב זה החליש באופן משמעותי את מערכת העיכול שלו. בנוסף, הוא לקח בהמשך שוב אנטיביוטיקה וזה מה שגרם לפצעים להתפרץ. על מנת לפתור את בעיית הפצעים טיפול חיצוני לא מספק. הטיפול החיצוני יכול להקל על הגרד ולעזור לריפוי מהיר של הפצעים, אבל הוא לא יפתור את הופעת הפצעים. על מנת להחזיר את גופו של עידו לאיזון יש לחזק את פלורת המעי שלו, כלומר, לטפח את אוכלוסיית החיידקים הטובים במעי שלו, ולהוריד מתזונתו מזונות שיכולים להגביר את העומס המטבולי על הכבד ומערכת השתן. לא בכדי כמות הפצעים ירדה כשהחלו יציאות מרובות. היציאות התכופות היו נסיון של הגוף להפטר, ללא הצלחה, מהרעלים שהצטברו. בנוסף, חשוב לחזק ולאזן את מערכת החיסון.

 

תוצאות הטיפול הנטורופתי בפצעים בכל הגוף

עידו קיבל תכנית טיפול הכוללת פרהביוטיקה ופרוביוטיקה. גם התזונה הועשרה בפרה- ובפרו- ביוטיקה, וכן נבנה לו תפריט נקי מרעלים, קל לעיכול וללא אלרגנים. הותאמה לו פורמולת צמחי מרפא לחיזוק מערכת החיסון וכן צמחי מרפא שיעזרו בעידוד ניקוי הרעלים מהגוף. לאחר שבועיים בלבד חל שיפור משמעותי במצבו. לא הופיעו פצעים חדשים והפצעים הישנים החלו להגליד. לאחר חודש נעלמו הפצעים הישנים והעור נהפך חלק. עידו ואימו המשיכו להיות איתי בקשר, וכשהגיע החורף, ועידו חלה, הוא קיבל צמחי מרפא לטיפול ונמנע מלקיחת אנטיביוטיקה ובכך המשיך לשמור על האיזון בגופו.


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית