פלפל חריף - תרופות סבתא - בריאות

 

מידע כללי

פלפל חריף הוא אחד הצמחים הטובים ביותר להמרצה. הוא מאזן זרימת דם, מאזן ומחזק את הלב, עורקים, עורקיקים ועצבים. מחזק כללי ובמיוחד הוא מחזק את מערכת הדם ומערכת העיכול. מומלץ להשתמש בפלפל חריף במצבים של גזים וכאבי מעיים. כמו כן מומלץ  כשיש בעיות זרימה הקפיות הגורמות לכפות ידיים ורגליים קרות וצרמרמורות. פלפל חריף יעיל במניעת התקררויות. כמריחה חיצונית עשוי להיות יעיל למצבים ראומטיים.


פלפל חריף - יתרונות בריאותיים מקובלים ברפואת צמחי מרפא

אוהבי הפלפל החריף ישמחו לדעת כי הוא מכיל יתרונות בריאותיים מגוונים והשימוש בו ברפואת צמחי מרפא ממוקד בעיקר בהמרצה והזרמת דם לצד חיזוק מערכות שונות בגוף:

טוב להרזיה - ממריץ חילוף חומרים
מסייע בחיזוק הלב
בעל יכולת חיטוי טובה
מחזק זרימת דם
מסייע בשיפור מצב רוח
עוזר במניעת התקררות והצטננות
עשיר בויטמיני C ו A


פלפל חריף - שימושים ביתיים

כחליטה יש לערבב כפית פלפל חריף עם מים רותחים. מחליטה זו יש לקחת כפית אחת ולערבב עם כוס מים ולשתות לפי הצורך. למריחה חיצונית ניתן לעשות שמן – למלא רבע בקבוק פלפל חריף והשאר שמן זית ולהניח שבועיים. למריחה על העור יש לקחת טיפה מהבקבוק ולערבב אותה עם שמן בסיס כגון שמן זית, שמן שקדים, שמן שומשום, ולעסות את המקום הכואב.


התוכן בדף זה משמש לצרכי מידע בלבד והוא אינו משמש כעיצה רפואית או תחליף להתייעצות/טיפול עם מומחה/רופא. נשים בהריון, מניקות, אנשים הסובלים ממחלות כרוניות ו/או הנוטלים תרופות יש להיוועץ ברופא או בעל מקצוע בטרם צריכה/שימוש.