עקצוצים בגוף, מתח וחרדה

 

תיאור מקרה של מטופל בקליניקה אשר הצליח להבריא


תלונות:
עקצוצים בגוף, מתח וחרדה

רקע אודות המטופלת:
רבקה, בת 55, נשואה + 2, מורה, משקל תקין, לא מעשנת, עושה הליכות 5-6 פעמים בשבוע

פירוט תלונות עיקריות:

כאבים בגוף: התחילו לפני 8 חודשים, כשיצאה לחופשת קיץ, עקצוצים בכל הגוף, מלווה בתחושת נימול. בדיקות רפואיות לא העלו דבר. העקצוצים דוקרים כמו סכינים, נמשכים כל היום, וגורמים למתח רב בגוף.
חרדה: מתבטאת בהזעה מרובה, אי שקט, חוסר תאבון, מרגישה במתח, לא מצליחה להרדם (משתמשת בכדור שינה להרדם), מרגישה שיש פעילות יתר בגוף. ירידה בבטחון העצמי עד מצב ששקלה להפסיק לעבוד

פירוט תלונות ברקע:
גיל מעבר: בחודשים האחרונים ווסת לא סדירה, מדלגת חודש-חודשיים.לפעמים סובלת מגלי חום


הפחתת סטרס ולחץ


הטיפול הנטורופתי בעקצוצים בגוף, מתח וחרדה

במסגרת הטיפול הנטורופתי לעקצוצים בגוף, מתח וחרדה ונימולים לצד תופעות גיל המעבר, אנו מתמקדים בשני היבטים עיקריים: איזון הורמונלי וסיוע לגוף לעבור את גיל המעבר בצורה קלה יותר, ואיזון נפשי/גופני על ידי תמיכה במערכת העצבים. הטיפול משלב היבטים שונים אשר תורמים להשגת איזון הורמונלי והפחתת החרדה. בעיקר זהו טיפול המשלב תזונה נכונה, צמחי מרפא ושימוש בטכניקות הרגעה ספציפיות באמצעות ביופידבק בעיקר. תכנית הטיפול עבור רבקה כללה תכנון תזונתי מותאם על מנת לצמצם מזונות מעוררים אשר מגבירים את רגישות מערכת העצבים וגורמים להגברת החרדה והמתח. לצד זה, חשוב לשלב מזונות המכילים רכיבי תזונה מוכרים להרגעה ואיזון מערכת העצבים על ידי סיוע לפעילות תקינה של נוירוטרנסמיטורים במוח.


הפחתת סטרס ולחץ


תוצאות הטיפול הנטורופתי בעקצוצים בגוף, מתח וחרדה

רבקה התחילה את הטיפול עם נכונות גבוהה, תוך הקפדה על כל הנחיות הטיפול כולל נטילה קבועה של צמחי המרפא ושמירה על תכנית התזונה. ההתחלה היתה קשה אולם לאחר כ-10 ימים במהלכם היתה אפילו רגרסיה - אשר בעיקר קשורה למשבר החלמה - התחילה רבקה לראות תוצאות מההתמדה שלה. הדבר הראשון בו הבחינה הוא רמת המתח הכללית שעוצמתה החלה לרדת לאט. בנוסף לאחר מספר ימים היא דיווחה כי עוצמת העקצוצים פוחתת גם היא בצורה מורגשת ותדירותם יורדת. שינויים אלו הצביעו על הכיוון החיובי של הטיפול.

ביצענו טיפול ביקורת ועדכנו את התכנית בהתאמה לתוצאות הטובות שעלו. לאחר כחודש גם תופעות גיל המעבר החלו להחלש בהדרגה. הבטחון החל לחזור לרבקה אט אט במיוחד כהתחילה לחוות הצלחה והתחלה של אמונה כי היא יכולה להתגבר על הבעיות. היא התחילה לעסוק בדברים שהזניחה משך שנים דבר שתרם מאוד לתחושת המסוגלות והבטוחן האישי שלה.

לאחר כ-3 חודשי טיפול מצבה של רבקה השתפר בצורה משמעותית - היא עדיין דיווחה על הופעת מתח פה ושם אולם היא ידעה איך לשלוט בו מבלי לגרום לפגיעה באיכות חייה. כל תסמיני גיל המעבר נעלמו ואיתם נחלשו עד למצב לא מורגש העקצוצים בגוף ושאר התסמינים. המשכנו את הטיפול עוד תקופה נוספת עד שרבקה הרגישה חזקה מספיק תוך הבנה ברורה כיצד היא ממשיכה בכוחות עצמה להתחזק ולהתפתח.


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית