עצירות ושלשולים - קנדידה מערכתית

 

שאלה
אני בת 34 וסובלת מעצירות ושלשולים לסירוגין כבר כמה שנים. בנוסף, אני נדבקת בכל וירוס שחולף לידי – דלקת גרון, נזלת, וירוס במערכת העיכול. בנוסף לכל זאת אני מאוד עייפה וחסרת אנרגיה רוב שעות היום ןלא חשוב כמה אני ישנה בלילה. כל הבדיקות שאני עושה, כולל בדיקות דם, תמיד יוצאות תקינות. הייתי אצל נטורופת שאמר לי שיש לי קנדידה מערכתית וזו הסיבה לעצירות והשלשולים שיש לי. אודה לכם לייעוץ כיצד אני יכולה להתגבר על הקנדידה בדרך טבעית ולהפטר מהעצירות והשלשולים?

 

תשובה

אין ספק כי ישנן שתי מערכות מאוד חלשות בגופך. האחת היא מערכת העיכול והשניה היא מערכת החיסון. השאלה המרכזית היא מה הסיבה לחולשה במערכות אילו. כמו שאת משערת התשובה היא – קנדידה מערכתית. אז קודם כל כמה מילים על קנדידה מערכתית. קנדידה זו פטריה הגדלה באופן טבעי אצל כולנו כחלק מהאוכלוסייה הטבעית של מערכת העיכול. בנוסף לפרטיית קנדידה, חיים במערכת העיכול שלנו אוכלוסיות של חיידקים ידידותיים אשר המצאותם במעי שלנו הוא קריטי על שמירת איזון מערכת העיכול והחיסון. כל עוד מערכת העיכול שלנו מאוזנת וכל עוד אוכלוסיות החיידקים הידידותיים שלנו משגשגים במעי, הקנדידה שומרת על גבולותיה ולא מזיקה. אך כשנוצר חוסר איזון, אוכלוסיית החיידקים הידידותיים פוחתת, הקנדידה מנצלת את ההזדמנות וגדלה. רוב הנשים מרגישות את גדילת הקנדידה בעיקר בנרתיק, לאחר לקיחת אנטיביוטיקה (הקוטלת את החיידקים הטובים ולכן עוזרת לקנדידה להתפשט) והן מרגישות סימפטומים רבים כגון הפרשה בנרתיק, גרד בלתי נסבל, ריח רע ועוד. מה שרוב האנשים לא יודעים זה שאותה פטרית קנדידה יכולה להתפתח גם במערכת העיכול ולגרום לתופעות רבות ומטרידות אשר עשויות להוריד את איכות החיים בצורה משמעותית, וזאת מבלי שהסובל יודע שכל צרותיו הם בגלל פטריית קנדידה קטנה. על מנת לפתור את בעיות העצירות והשלשולים כמו גם את העייפות וחוסר האנרגיה, עלייך לקטול את הקנדידה אשר התפתחה בגופך, לשקם את אוכלוסיית החיידקים הטובים במעי ולחזק את מערכת החיסון.


הטיפול הנטורופתי ויעילותו בריפוי קנדידה מערכתית

הטיפול הנטורופתי בפטריית קנדידה כולל איזון מערכת העיכול והחיסון והכחדת הפטרייה. לשם כך יש לעבור לתזונת אנטי קנדידה, אשר בעיקרה היא ללא סוכרים וללא פחמימות פשוטות. לא קל לעבור לתזונה מסוג זה, בעיקר בהתחלה, כי לרוב יש חשק מטורף למתוק מהסיבה שפטריית הקנדידה "דורשת מתוק". הקנדידה משגשגת על מתוק. אבל השינוי התזונתי בהחלט משתלם. אכילת מזונות מאוזנים "ירעיבו" את פטריית הקנדידה. בנוסף, חשוב ביותר לחסל את הפטרייה העקשנית על ידי צמחי מרפא אנטי פטרייתיים וצמחי מרפא המחזקים את מערכת החיסון. לרוב, שינוי תזונתי לא מספיק עוצמתי כדי להתגבר על חוסר האיזון שנוצר. התחילי לקחת פורמולת צמחי המרפא לטיפול ישיר בקנדידה. צמחי המרפא הם בעלי יכולת חיסול פטריית הקנדידה. לצמחי המרפא פעילות אנטי פטרייתית עוצמתית ישירה, אבל בנוסף הם מגייסים את הגוף לתהליך ההחלמה על ידי הגברת הפעילות של מערכת החיסון ומערכת העיכול ועל ידי הגברת סילוק רעלים מהגוף. לדוגמא, הטבבויה והקומיפרה מור הם צמחים בעלי פעילות אנטי פטרייתית חזקה. צמחים אלו מסייעים בחיזוק מערכת החיסון ועוזרים לה לתקוף את הפטריה. כבר לאחר שבוע-שבועיים את תתחילי להרגיש הקלה משמעותית ברמת העייפות ובמערכת העיכול.


לסיכום, הטיפול הטבעי בקנדידה מערכתית כולל

צמחי מרפא: חיזוק חיסוני, אנטי פטרייתיים, שיפור פעולות ספיגה, איזון פעולות מערכת העיכול.
פרוביוטיקה: שיקום ואיזון אוכלוסיית החיידקים הידידותיים במערכת העיכול.
תזונה: חיסול הפטרייה על ידי "הרעבה" חיזוק מערכת החיסון, שיפור רמות אנרגיה.


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית