עודף רעלים כתוצאה מעישון ממושך

 

שאלה
לפני חודשיים בערך הפסקתי לעשן אחרי 25 שנים של קופסא וחצי ביום.. תהליך הגמילה היה קשה מאוד אבל תודה לאל עברתי אותו ואני מרגישה עכשיו הרבה יותר טוב. הבעיה היא שעדיין יש לי הרבה ליחה ושיעולים במיוחד כאשר אני קמה בבוקר. מעבר לזה, אחרי הפסקת העישון שמתי לב שאני יותר עייפה והופיעה אצלי עצירות, אמנם לא קשה במיוחד אבל היציאות שלי לא סדירות ומופיעות אחת ליומיים שלושה. מקריאה הבנתי שיש לי עודף רעלים כתוצאה מהעישון הממושך ושאלתי היא כיצד אני יכולה לנקות את הגוף מרעלים בדרך הכי מהירה בלי לסבול יותר מידי מבחינת האוכל.


צמחי מרפא לניקוי רעלם מהגוףצמחי מרפא לניקוי רעלים מהגוף


תשובה

עודף רעלים בגוף הוא מצב קיים אצל כל האנשים בעולם המודרני ברמה כזו או אחרת. הסביבה בה אנו חיים מלאת רעלים, ולמזלנו הגוף שלנו יודע להתמודד איתם. הבעיה מתחילה כאשר כמויות הרעלים מתגברות ומגיעות לרמה כזו שהגוף כבר לא מצליח לפנות אותם ביעילות. עודף רעלים שכזה נגרם כתוצאה מחשיפה חיצונית כגון עישון, זיהום אויר, ריסוסי מזון, צבעי מאכל וחומרים משמרים ועוד. מחלות כרוניות וטיפולים תרופתיים תורמים גם הם גורמים לעודף רעלים בגוף. מעבר להשפעות החיצוניות רעלים נוצרים גם בגוף שלנו כתוצאה מתהליכי חילוף חומרים שונים. דלקתיות יתר בגוף, מצב נפוץ ביותר בעולם המודרני, אחראי לתחלואים רבים כגון מחלות אוטואימוניות, יתר לחץ דם, מחלות לב וכלי דם ועוד, תורם גם הוא להצטברות עודפת של רעלים. לגוף שלנו מערכות רבות ומתוחכמות לפינוי הרעלים: הכבד, כליות, עור ובלוטות הלימפה משתתפים בכך. אבל כמו במקרה שלך של עישון ארוך שנים, העומס גדול מידי, הגוף לא מצליח לעמוד בניקוי מלא של הרעלים ונוצרת הצטברות עודפת של רעלים בגוף. על מנת לעזור לגוף להתנקות ולפנות את עודפי הרעלים, כמו במקרה שלך, יש לתמוך באיברים המרכזיים האחראים לפינוי רעלים, כמו שציינתי בעיקר הכבד והכליות.

 

צמחי מרפא לניקוי רעלים מהגוף

 


צמחי מרפא בעלי ערך עצום לתהליכי ניקוי רעלים מהגוף

הדרך הכי מומלצת לך לביצוע ניקוי רעלים אפקטיבי ומהיר הוא שימוש בצמחי מרפא. צמחי מרפא מצויינים לשיקום הכבד ולפינוי מזורז של רעלים עודפים. צמחי המרפא משפרים ומזרזים את תהליכי חילוף חומרים בגוף ומעודדים הפרשה של מיצי מרה והפרשת רעלים דרך מערכת העיכול. בנוסף, צמחי המרפא מצטיינים בפעילות אנטי אוקסידנטית המגנה של תאי כבד ובכל עוזרת לו לפרק את הרעלים בדרכם החוצה מהגוף בצורה יעילה ומהירה יותר. הכורכום למשל, הוא בין צמחי המרפא הנחקרים ביותר כיום. החומר הפעיל שלו, כורכומין, נמצא יעיל בהגנה ושיקום של הכבד ובחיזוק מערכות הניקוי של הכבד. מאחר ובעיית עודף הרעלים שלך נובעת בעיקר כתוצאה מהעישון רב השנים את יכולה בהחלט לעשות ניקוי יעיל גם ללא תמיכה תזונתית. בכל מקרה נשלח לך המלצות תזונתיות לניקוי. השתדלי לאכול את המזונות המומלצים, זו לא דיאטה ואת לא צריכה להיכנס למשטר רעב. צמחי המרפא יעשו את עבודת הניקוי גם לבד.


טיפול נטורופתיטיפול טבעי