סכיזנדרה | Schisandra chinensis | צמחי מרפא

 

שמות הצמח
סכיזנדרה | Schisandra chinensis

חלקים בשימוש
פירות

רקע כללי
הסכיזנדרה מגיעה מהרפואה הסינית. כיום צמח מרפא נפוץ לשימוש ונחקר רבות ברפואת הצמחים המודרנית. הסינים קוראים לצמח זה "הפרי בעל חמשת הטעמים" הוא אחד הצמחים היעילים ביותר לספירת זרע נמוכה וכן יכול לעזור במקרים של אימפוטנציה המלווה בחולשה, נטיה לקור וכאבי גב תחתון. צמח זה מכווץ ולכן יכול לעזור במצבים של פרוסטטה מוגדלת. הוא מחזק את איזור מערכת השתן בכלל ולכן טוב למצבים של בריחת שתן. מבחינה מודרנית עיקר פעילותו היא בכבד. לסכיזנדרה יש כמה מרכיבים שהם אנטי אוקסידנטים חזקים ביותר.

פעילות רפואית עיקרית
אנטי ויראלי
אדפטוגני
אנטי סרטני
מכווץ רקמות
מחזק ומעורר
מגן על הכבד
מכיל נוגדי חימצון חזקים

שימושים נפוצים ברפואת צמחי מרפא
דלקות כבד
הרגעת מתח נפשי כרוני
פלפיטציות
מיקוד וריכוז
כבד שומני
פרוסטטה מוגדלת
בריחת שתן


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..
התוכן בדף זה משמש לצרכי מידע בלבד והוא אינו משמש כעיצה רפואית או תחליף להתייעצות/טיפול עם מומחה/רופא. נשים בהריון, מניקות, אנשים הסובלים ממחלות כרוניות ו/או הנוטלים תרופות יש להיוועץ ברופא או בעל מקצוע בטרם צריכה/שימוש.