סירפד - תרופות סבתא - בריאות

 

סירפד - מידע כללי

סירפד העוקצני הנפוץ הוא צמח רב שנתי הצומח בעולם כולו. סירפד תמיד נחשב בעל ערך כמרפא נגד חוליים רבים ומגוונים, בזכות תכולתו המזינה - הוא עשיר בברזל. העלים הצעירים של הסירפד, השורשים והזרעים משמשים כולם למרפא. הם מכילים כמויות גדולות של מינרלים וויטמינים כולל ברזל, אשלגן, סיליקה וויטמין C. השערות העוקצניות של הסירפד מכילות חומצת נמלים והיסטמין, הצורבים את העור. אין לאכול סירפד בוגר ללא בישול משום שהוא עלול לגרום לנזק בכבד. סירפד מחזק את הדם, מקריש, משתן מתון, ואנטי אלרגי.


סירפד - יתרונות בריאותיים מקובלים ברפואת צמחי מרפא

הסירפד בלטינית משמעו "לשרוף" וזאת בגלל הצריבה המוכרת שלו במגע עם העור. סירפד משמש ברפואת צמחי מרפא כצמח מרכזי לדלקות ואלרגיות. הסירפד בעל יתרונות בריאותיים נוספים והוא משמש לטיפול במצבים כגון:

ניקוי רעלים מהגוף
דלקות בדרכי השתן
סיוע לבעיות אסטמה
עשיר בברזל - טוב למצבי אנמיה
עשויי לחזק בזמן הריון
מסייע לאלרגיות במערכת הנשימה
משתן - טוב לבצקות וצבירת נוזלים
משפר ספיגה לקוייה
מסייע במצבי אטופיק דרמטיטיס
נמצא בשימוש למחלות מעי דלקתיות

 


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..
התוכן בדף זה משמש לצרכי מידע בלבד והוא אינו משמש כעיצה רפואית או תחליף להתייעצות/טיפול עם מומחה/רופא. נשים בהריון, מניקות, אנשים הסובלים ממחלות כרוניות ו/או הנוטלים תרופות יש להיוועץ ברופא או בעל מקצוע בטרם צריכה/שימוש.