סימפטומים ראשונים של סוכרת סוג 2

 

שאלה
לאחרונה שמתי לב שעליתי במשקל ובניגוד לפעמים קודמות אני ממש לא מצליחה לרדת ואני מנסה דיאטות ושיטות פשוט ללא הצלחה. חברה אמרה לי שיכול להיות שזה בגלל שיש לי התחלה של סוכרת סוג 2. היא די הבהילה אותי ועשיתי חיפוש ואכן קראית קצת על הבעיה אצל באתר ואשמח מאוד אם תוכלי לפרט מהם הסימפטומים הראשונים של סוכרת מסוג 2 והאם באמת יכול להיות שעודף משקל קשור לזה? איך אני יכולה לדעת?תשובה

סימפטומים של סוכרת מסוג 2 יכולים בתחילה להראות לא מזיקים. למעשה, אדם יכול להיות חולה בסוכרת מסוג 2 שנים בלי להיות מודע לכך. סימפטומים נפוצים כוללים:

צמא מוגבר והשתנה תכופה
עקב הצטברות של סוכר בדם הגורמת למשיכה של נוזלים מהרקמות מצב זה גורם לחסר נוזלים ברקמות ולתחושת צמא. כתוצאה שותים יותר ויש השתנה תכופה יותר.

רעב קיצוני
זאת מכיוון שהסוכר שבדם לא יכול להיכנס לתאים, נוצר חוסר באנרגיה בתאי שרירים ואיברים חיוניים. מצב זה מקדם רעב כבד שנמשך גם אחרי אכילה ובעקבותיו עלייה במשקל. אצל אנשים מסוימים סוכרת סוג 2 יכולה לגרום לאיבוד משקל, למרות שזה יותר שכיח בסוכרת סוג 1. למרות האכילה המרובה עקב הרעב הכבד, יש מצב של איבוד משקל. ללא האנרגיה שהסוכר מספק לגוף, תאי השרירים והשומן עלולים להתכווץ.

סימפטומים נוספים נפוצים כוללים:
עייפות ועצבנות עקב חוסר בסוכר בתאים, ראיה מטושטשת אם רמת הסוכר גבוהה מידי (נוזל עלול לצאת מהרקמות, כולל מהעדשה של העין ועלול להשפיע על היכולת למקד את הראיה). במצב מתקדם של סוכרת יש החלמה איטית של פצעים וזיהומים מרובים עקב רמת הסוכר הגבוהה קשה לגוף להחלים מפצעים ויש מקרים רבים של זיהומים, בעיקר דלקות שלפוחית השתן ודלקת נרתיקית אצל הנשים. על מנת לדעת אם רמות הסוכר הם אילו שהשפיעו על העלייה במשקל אצלך את צריכה לעשות בדיקת סוכר בדם בצום. אם הרמה מעל 126 יש לך סוכרת. אם הרמה מעל 100 את נמצאת במצב טרום סכרתי.במסגרת הטיפול הנטורופתי ניתן לאבחן אם העלייה במשקל היא כתוצאה מסוכרת או מסיבות אחרות. במידה ומדובר בתהליך סוכרתי, ניתן על ידי התאמה של תזונה נכונה, צמחי מרפא ותוספי תזונה לאזן את רמות הסוכר, להוריד את עודף המשקל ולהתאים תפריט שישמור בעתיד על רמות סוכר מאוזנות ומשקל מאוזן. תזונה נכונה, עשירה בסיבים תזונתיים ממקור של פחמימות מורכבות וקטניות מאזנת את רמות הסוכר, מפחיתה את הרעב ותורמת לאיזון המשקל.


טיפול נטורופתי יעיל לסוכרת סוג 2 ויכול לסייע באיזון רמות סוכר גבוהות בדם על ידי:

תזונה: מאזנת רמות סוכר, מאזנת תחושת שובע-רעב
תוספי תזונה: לאיזון רמות סוכר וירידה במשקל
צמחי מרפא: מאזני רמות סוכר, מעודדים מטבוליזם תקין של שומן ועוזרים בירידה במשקל