סותר חומצה טוב או לא טוב לצרבת?

 

שאלה
יש לי כבר שנים צרבת שלא מרפה ממני, אני בן 50 וסובל מעודף משקל וכולסטרול גבוה. במשך השנים האלו אני תמיד לוקח סותר חומצה - אני אוהב את טאמס, בלי לעשות פרסומת. הבעיה היא שזה כדור שעוזר מהר להוריד את הצרבת אבל אני מרגיש שהוא לא ממש מרפא אותה. מעבר לזה פתאום חשבתי שאולי שנים של סותרי חומצה לא כל כך טובים? או שאין לזה השפעה דרמטית על הבריאות. מה דעתך על הנושא?

 

תשובה

צרבת היא סימפטום היכול להופיע בצורה קלה ללא צורך בטיפול מיוחד אולם צרבת יכולה להיות קשה ו כרונית מה שמרמז שיש בעיה ברקע בה חשוב ומומלץ לטפל. אתה מספר שיש לך צרבת כבר שנים. זה מצב שבהחלט יכול להצביע על דלקת בקיבה ובטח על חוסר איזון מסויים. לך לבדוק את העניין. מעבר לזה לשאלתך האם סותרי חומצה טובים לצרבת? התשובה היא לא! נכון שהם מספקים הקלה מהירה לצרבות שבהחלט יכולים להציל לך את הלילה.. אבל מה שסותרי חומצה גורמים הוא פעולה לקוייה של הקיבה ובעיקר פעולות של פירוק וספיגה לקויים יותר של המזונות שאתה אוכל. זהו מצב שמוביל לחוסרים תזונתיים קבועים אשר בהחלט יכולים להשפיע על בריאותך הכללית. מצד שני אם מישהו לוקח סותר חומצה אחת לשבוע או חודש בגלל שהוא התנפל על סטייק במשקל חצי קילוי, ניחא.. אבל, כאמור, לקחת סותרי חומצה באופן כרוני ועל בסיס יומיומי יכולים להזיק ומומלץ מאוד לטפל בשורש הבעיה ולהיפטר מהכדורים.


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


קטעי וידאו על הטיפול בגסטריטיס, צרבות והליקובקטר פילורי


גסטריטיס כאבים מניעה ודרכי טיפול
צרבות, גסטריטיס והליקובקטר פילורי
גסטריטיס ובחילות - טיפול טבעי