נשירת שיער ומסכות טבעיות

 

שאלה
אני בת 35 והתחילה לי לאחרונה נשירת שיער שמאוד מדאיגה אותי, ואני דווקא אוכלת אוכל מזין, מנסה לשמור לא לעשן יותר מידי, חופפת כל יום עם שמפו ומרכך כך שאני לא ממש יודעת ממה זה נובע. ברצוני לדעת איזה סוגי מסכות לשיער מחומרים טבעיים יש לעשות כדי להפחית את נשירת השיער והאם את מכירה עוד טיפול טבעי שיכול לסייע לי בעצירת הנשירה. שמעתי שספירולינה שזו סוג של אצה יכולה מאוד לעזור כי היא מכילה דברים חשובים לחיזוק השיער?

 

תשובה

נשירת שיער היא סימפטום וביטוי של תהליכים פנימיים שמתרחשים בגוף. לא סתם השיער הוא מראה של בריאותינו - שיער בריא ושופע מתקשר תרבותית וביולוגית לבריאות, פוריות וחוזק. שערנו נושר באופן טבעי כל יום וצומח מחדש. כל עוד יש איזון בין כמות השיער הנושר לכמות השיער שצומח אין בעיה. הבעיה מתחילה כשיותר שערות נושרות ופחות שערות צומחות. מצב זה הוא סימפטום של בעיה פנימית. יש הרבה סיבות לנשירת שיער. בניהם - חסרים תזונתיים, שינויים הורמונלים, מחלות דלקתיות של זקיק השערה, פטריית קרקפת ועוד. על מנת להתאים תכנית טיפול יש ראשית לאבחן את מקור הבעיה. ברור לך, שלכל סיבה יש פתרון אחר.


הטיפול הנטורופתי יעיל במצבי נשירת שיער כי הוא נותן מענה לשורש הבעיה.

מריחה חיצונית של משחות, קרמים או שמפו מיוחדים בדרך כלל לא יניבו פירות כי הפתרון נמצא בחיזוק הגוף. במידה ונשירת השיער היא על רקע חסרים תזונתיים, תוסף של אצות, שעשירות מאוד בויטמינים ומינרלים, יכול לעשות שינוי דרמטי במצב. בנוסף, במצבים אלו, יש להתאים תפריט תזונתי עשיר בויטמינים ומינרלים ולחזק את הספיגה של מערכת העיכול. בנוסף, אפשר להשתמש בצמחי מרפא שמזרימים דם לקרקפת, בעלי פעילות מחטא ואנטי דלקתית. צמח מאוד יעיל למניעת וטיפול בנשירת שיער הינו צמח הרוזמרין. ניתן לרכוש שמן רוזמרין ולערבב כמה טיפות עם שמן בסיס (שמן שקדים או שומשום) ולעסות את הראש אחת לכמה ימים. העיסוי חשוב מאוד להזרמת הדם בקרקפת. מומלץ להשאיר את השמן כמה שיותר זמן ואח"כ לחפוף. הטיפול הנטורופתי פותר את בעיית נשירת השיער מהשורש - משורש הבעיה ושורש השערה. הוא מקדם איזון הגוף ובריאות הגוף על מנת לחזק את הגוף מבפנים.


לסיכום, הטיפול הטבעי לנשירת שיער כולל

תזונה: מחזקת, עשירה בויטמינים ומינרלים
תוספי תזונה: עשירים במרכיבים חיוניים
צמחי מרפא: מזרימי דם, בעיקר לקרקפת, בעלי פעילות אנטי דלקתית


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית