ניקוי רעלים מהכבד

 

שאלה
קראתי באינטרנט לא מעט חומר על ניקוי רעלים מהגוף  ואני רוצה להתחיל בתהליך ניקוי בעיקר בגלל שהשתמשתי לצערי בהרבה תרופות בשנה האחרונה עקב מחלה קשה. מאחר ואני עדיין נוטלת תרופות אבל במינונים נמוכים רציתי לשאול האם ניקוי רעלים מהגוף הוא למעשה ניקוי רעלים מהכבד והאם הוא יכול לעזור לי במצבי הסננה שומנית בכבד? ואם לא מה ההבדלים בין שני סוגי הניקויים? העלתי גם במשקל בצורה די רצינית ואני מאוד רוצה לרדת שוב כ 15 קילו. האם עלי לעשות דיאטה בנפרד מתהליך הניקוי או אולי אוכל להוריד במשקל דרך הניקוי? הבנתי שיש צורך לעשות גם חוקן במסגרת הניקוי? מקווה שהתשובה תהיה לא מאחר ואני קצת חוששת מהחוקן כי זה נשמע די כואב..


ניקוי רעליםצמחי מרפא לניקוי רעלים


תשובה

אני אענה לך מהסוף.. חוקן הוא פעולה לא כואבת והיא הליך יחסית קצר שמסייע בניקוי המעיים מפסולת שהצטברה בה. אני ממליצה על חוקן מידי שנה אל תחששי רק טוב יצא לך מזה. לגבי שאר השאלות שלך: ניקוי רעלים מהגוף מתייחס למעשה לניקוי הכבד מרעלים זו התשובה לשאלה האם ניתן לרפא כבד שומני והתשובה לכך היא כן - תלוי בדרגה אמנם אבל יש החלמה טובה למצבי כבד רבים. הכבד הוא האיבר הפנימי הגדול ביותר בגוף ותפקידו העיקרי לשמש כפילטר לחומרים רעילים העוברים בגוף. אולם כמו כל פילטר אחר גם הכבד זקוק לניקוי מידי תקופה על מנת לאפשר לו המשך עבודה יעילה בשמירה על מערכות הגוף השונות. ניקוי רעלים מהכבד הוא תהליך קל יחסית והוא משיג תוצאות נהדרות כמו תחושת רעננות גבוהה, ערנות ומצב רוח מרומם, ניקוי הכבד מחזק תהליכים קוגנטיביים ומעלה את האנרגיה באופן מורגש. ניקוי רעלים מהכבד חשוב עוד יותר למי שנחשף לצריכה מוגברת של רעלנים כגון אלכוהול ותרופות ולכן את עושה דבר חכם ונכון.


צמחי מרפא תורמים בצורה משמעותית לתהליך ניקוי רעלים מהכבד

את בהחלט יכולה לשלב עם ניקוי הכבד דיאטה שתעזור לך בהפחתת המשקל ביתר מהירות וישנם גם דיאטות ספציפיות לניקוי הכבד שגם מסייעות להורדה במשקל, אולם לדעתי אחת הדרכים היעילות יותר לניקוי רעלים מהכבד היא באמצעות צמחי מרפא. בשנים האחרונות בוצעו מספר גדול של מחקרים על מספר צמחי מרפא ועל יעילותם בתהליכי ניקוי רעלים מהכבד. צמח המרפא המרכזי בתחום הזה הוא שורש שן הארי (Taraxacum). זהו צמח מרפא בעל מרירות ברורה אשר מפעילה בגוף מספר תהליכי הפרשה של מיצי מרה בכבד ובלבלב פעולה מרכזית וחשובה בתהליך ניקוי רעלים מהכבד. בנוסף לשורש שן הארי ישנם צמחי מרפא כמו הכורכום, הלענה, ארטישוק ועוד אשר כולם טובים מאוד לתהליך הניקוי. לסיכום את עושה צעד נכון במיוחד במצבך ואני בטוחה שהרגשתך תשתפר לאין ערוך לאחר תהליך הניקוי. שנית אל תחששי מביצוע חוקן אלא להיפך, זו פעולה עדינה ולא מכאיבה.


טיפול נטורופתיטיפול טבעי