מנטה - תרופות סבתא - בריאות

 

מנטה - מידע כללי

מנטה היא אחת מסופחי הגזים הטובים ביותר שיש. כמו כן מנטה מעודדת הפרשת מיצי מרה ולכן יעילה מאוד בכאבי בטן ובכל תופעה הקשורה למערכת העיכול. השמן הנדיף במנטה משפיע על הקיבה כמרדים קל ולכן עוזר להקלה בבחילות או הקאות עקב הריון או נסיעה. מומלץ להשתמש במנטה במחלות מעי דלקתיות כגון קוליטיס וקרוהן, אך במיוחד מנטה יעילה במצבי חום והתקררויות. שאיפה של מנטה יעילה במצבי נזלת. מנטה משפיע על מערכת העצבים ויעילה במצבי לחץ וחרדה. ניתן להשתמש במנטה חיצונית להקלה על גירוד ודלקתיות.


מנטה - יתרונות בריאותיים מקובלים ברפואת צמחי מרפא

מנטה נמצאת בשימוש רחב ברפואת צמחי מרפא והיא משמשת לטיפול במצבי בריאות כגון:

הפגת גזים ונפיחות במערכת העיכול
מרגיעה ומפחיתה לחץ וסטרס
מפחיתה חרדות
מקלה על גרד ודלקות בעור
מסייעת להקלה על בחילות והקאות
טובה לכאבי בטן


מנטה - שימושים ביתיים

יש לעשות חליטה מעלי מנטה - לערבב כוס מים רותחים עם כפית מעלים ולשתות. למריחה חיצונית יש לקצוץ עלי מנטה לגוש עיסתי ולשים במקומות הרצויים.


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..
התוכן בדף זה משמש לצרכי מידע בלבד והוא אינו משמש כעיצה רפואית או תחליף להתייעצות/טיפול עם מומחה/רופא. נשים בהריון, מניקות, אנשים הסובלים ממחלות כרוניות ו/או הנוטלים תרופות יש להיוועץ ברופא או בעל מקצוע בטרם צריכה/שימוש.