מליסה רפואית - תרופות סבתא - בריאות

 

מליסה רפואית - מידע כללי

המליסה הרפואית היא שיח ירוק בעל ניחוח לימוני, מקורו בצפון אפריקה ואירופה. דיאוסקורידס, הרופא היווני הקדמון, היה ידוע בכך שניצל את הסגולות האנטיבקטריאליות והמרגיעות של המליסה. במאה ה-16 ההרבליסט ג'ון ג'רארד נהג לתת מליסה רפואית לסטודנטים כדי "לעורר את החושים". לאחרונה דווחו מדענים כי למליסה רפואית יש השפעות ריפוי וחידוש על המוח האנושי. הממצאים נמסרו בכינוס השנתי של האיגוד הפסיכולוגי הבריטי. המדענים דווחו כי מנות גדולות של מליסה רפואית שיפרו משמעותית את היכולת הקוגניטיבית והפכו את המשתתפים לרגועים יותר. הם הדגימו כי מליסה רפואית מגבירה את פעילותו של אצטילכולין (חומר כימי) החסר אצל חולי אלצהיימר. כמו כן השפיעה מליסה רפואית על כושר הזיכרון השניוני - היכולת לאגור מידע ולשחזרו. החוקרים סבורים כי עוד מוקדם לומר חד משמעית אם מליסה רפואית יכולה לסייע לחולי אלצהיימר, אולם ברור כי מליסה רפואית עשוייה לסייע במצבים של זיכרון חלש. בנוסף, מחקרים שנעשו לאחרונה מצאו כי למליסה רפואית פעילות נוגדת חמצון חזקה.


מליסה רפואית - יתרונות בריאותיים מקובלים ברפואת צמחי מרפא

המליסה הרפואית מוכרת בעיקר בשל יכולתה לאזן את מערכת העצבים. יכולת זו הופכת אותה לצמח מרפא חשוב למצבים כגון הרגעה, הפחתת מתח, הרגעת חרדות, שיפור מצב רוח ועוד.. עוד יתרונות בריאותיים של המליסה:

משפרת מצב רוח - אנטי דיכאונית
מקלה על קשיי עיכול
מפחיתה גזים ונפיחות במעיים
מפחיתה חרדות
מרפה שרירים תפוסים
מסייעת במצבי נדודי שינה
מסייעת במצב של מעי רגיש
משפרת יכולת קוגנטיבית במיוחד זיכרון
מסייעת בהורדת לחץ דם
אנטי ויראלית ואנטי בקטריאלית


מליסה רפואית - שימושים ביתיים

עלי המליסה יכולים לשמש כתחליף ללימון במשקאות שונים, לעקיצות חרקים אפשר למרוח את נוזל העלים על העקיצה להרגעה. חליטת עלי מליסה במים רותחים ושתייה של כ- 3-4 כוסות ביום מסייעת להרגעה כללית ולשיפור מצב רוח.


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..
התוכן בדף זה משמש לצרכי מידע בלבד והוא אינו משמש כעיצה רפואית או תחליף להתייעצות/טיפול עם מומחה/רופא. נשים בהריון, מניקות, אנשים הסובלים ממחלות כרוניות ו/או הנוטלים תרופות יש להיוועץ ברופא או בעל מקצוע בטרם צריכה/שימוש.