ליכן פלנוס על הפנים והידיים


תיאור מקרה של מטופל  אשר הצליח להבריא


תלונות עיקריות

ליכן פלנוס על הפנים והידיים - מתבטא בכתמים כהים בגדלים שונים על העור בעיקר באזור הפנים והידיים


רקע אודות המטופל

כרמל, בת 10, בת יחידה להורים גרושים, גרה עם אמה, אביה גר בקרבת מקום והיא מבקרת אותו באופן קבוע, ילדה שמחה בד"כ, לא אוכלת מסודר ומרבה לצרוך אוכל מעובד וממתקים.


פירוט תלונות עיקריות

לפני כ-3 חודשים החלו להופיע לכרמל כתמים חומים על העור, בהתחלה באיזור המצח ואח"כ הופיעו גם בידיים. הכתמים הלכו והתרחבו עם הזמן. כרמל לא דיווחה שהם הציקו או גרדו, רופא עור אבחן על ידי ביופסיה כי מדובר בליכן פלנוס. הרופא לא המליץ בתחילה על משחה או תרופה ושלח את כרמל לטיפול פוטותרפי - טיפול בעזרת קרני אולטרה סגול האמור לגרום לדיכוי הדלקת בתאי העור.


טיפול נטורופתי לליכן פלנוסלילך נהרי - מומחית לליכן פלנוס


רוצה שנחזור אליך לייעוץ?

* שדות חובה

פירוט תלונות ברקע

מגיל 3 כרמל סובלת מאלרגיות במערכות שונות. אימה מספרת שכרמל ינקה, אבל בגיל 3 חודשים היא החלה לתת לה תחליפי חלב ואז כרמל החלה להקיא באופן קבוע. לאחר כמה חודשים של בדיקות ונסיונות של פורמולות מסוגים שונים, כרמל התחילה לאכול תחליף עם חלבון מפורק. בגיל שנה היא החלה לסבול מפריחות מגרדות, קיבלה משחות סטרואידים בכול התקף. הפריחות נעלמו לקראת גיל 3. בגיל 4 סבלה מקשיי נשימה בעיקר בעונות מעבר ולעיתים מנזלת שקופה. היא אובחנה כאסמטית ועד היום היא לוקחת באופן קבוע משאף. לא היו התקפים חמורים של אסטמה בשנתיים האחרונות.


מה זה ליכן פלנוס?

ליכן פלנוס הינה מחלה המתבטאת בעור. זוהי מחלה הקשורה לפעילות לא תקינה של מערכת החיסון. למרות המראה המרתיע של הפצעים והנגעים של הליכן פלנוס, זו אינו מחלה מדבקת. בגישה הנטורופתית - ממש כמו אסטמה ואלרגיה - גם הליכן פלנוס היא ביטוי של בעיה חיסונית הגורמת לדלקת על פני העור, לנגעים במקומות שונים ולעיתים לגרד ולאי נוחות רבה. לפעמים הנגעים והפצעים חולפים מעצמם תוך כמה חודשים אך חוזרים שוב בתדירות לא קבועה. הטיפול הקונבנציונלי יכול לכלול משחות סטרואידליות, שטיפות סטרואידליות במידה והפצעים בפה או בואגינה, משחות להקלה על הגרד ופוטותרפיה להגלדה מהירה של הנגעים.


יעילות הטיפול הנטורופתי בליכן פלנוס בפנים ובידיים

למרות גילה הצעיר, לכרמל היסטוריה ארוכה עם מערכת חיסון חלשה ולא מאוזנת. התגובה שלה לתחליפי חלב מעידה שכבר אז התפתחה אצלה אי סבילות למזון אשר מהווה החשוד המרכזי לחוסר איזון בתגובת מערכת החיסון. המשך החשיפה למזון האלרגני וחוסר אבחנה מדויקת למקור הבעיה של ההקאה בינקות, הובילו לתופעות נוספות הקשורות למערכת החיסון - אלרגיה ואסטמה. חוסר האיזון המתמשך הוביל עכשיו לבעיה בצורה נוספת - ליכן פלנוס. בפגישה הטיפולית הראשונה בררו היה לכולנו כי לתזונה הלקויה של כרמל משך השנים היתה השפעה מכרעת על מצבה הבריאותי וסביב הבנה זו נבנתה כל תכנית הטיפול לכרמל.


התקשרו לעוד מידע על הטיפול הנטורופתי בליכן פלנוס
1-700-700-329


תרומת צמחי מרפא בריפוי ליכן פלנוס בפנים ובידיים

בתהליך ניקוי הגוף מעודפי המרכיבים האלרגניים שהצטברו במשך השנים, יש צורך לעודד את אברי הפינוי כגון כבד וכליות לפנות בצורה יעילה ומהירה יותר רעלנים היכולים להשפיע על מערכת החיסון. בנוסף, ישנם צמחי מרפא המשפיעים בצורה ישירה על מערכת החיסון, מאזנים ומחזקים אותה, בעיקר על ידי הורדת התגובה הדלקתית של מערכת החיסון.


כיצד תזונה יכולה לרפא ליכן פלנוס בפנים ובידיים

מחלות רבות הקשורות למערכת חיסון "מבולבלת", התוקפת את תאי הגוף ללא אבחנה או סיבה ברורה, מקורם, על פי הגישה הנטורופתית, במזון לקוי אשר מגרה את מערכת החיסון. אלו סוגי מזון הנתפסים על ידי מערכת החיסון כמרכיב מסוכן לגוף ולכן יש לתקוף אותו. התקיפה של אותו מרכיב מזון יוצרת דלקת ושפע של סימפטומים. בדרכי הנשימה יכולה להיות היצרות ולהוביל לאסטמה, במערכת העיכול יכולים להיות כאבים ולהוביל לשלשולים לא מוסברים, ובעור יכולים להיות פצעים ונגעים כמו בליכן פלנוס. במסגרת הטיפול הנטורופתי נבנית תכנית אלימינציה אשר תפקידה לאתר את הגורם האלרגני היוצר את הבעייתיות ולסלקו. במקביל יש חשיבות להזין ולחזק את מערכת החיסון לפעולה מניעתית עתידית.


התקשרו לעוד מידע על הטיפול הנטורופתי בליכן פלנוס
1-700-700-329


תוצאות הטיפול הנטורופתי בליכן פלנוס בפנים ובידיים

כרמל התגייסה בצורה מלאה לתכנית הטיפולית. היא סיגלה לעצמה בהדרגה הרגלי תזונה בריאים וקיבלה תמיכה וסיוע לרעיונות לתחליפי מזון שונים ותפריטים יומיים שיהיו לה טעימים אך גם יסייעו בתהליך ריפוי הליכן פלנוס. לאחר 4 שבועות מתחילת הטיפול דיווחה אמא של כרמל כי היא מרגישה יותר טוב. דרכי הנשימה יותר פתוחים ונראה כי כתמי הליכן פלנוס החלו לאט להתכווץ. חודשיים מתחילת הטיפול הכתמים התכווצו בצורה משמעותית וכמעט שלא נראו. כרמל שמה לב שהנזלת האלרגית ממנה סבלה נעלמה ומערכת העיכול שלה מתפקדת טוב מתמיד. על פי אישור רופא היא הפסיקה לקחת את המשאף באופן קבוע.