ליכן פלנוס על העור עם כתמים כהים


תיאור מקרה של מטופל  אשר הצליח להבריא


תלונות עיקריות

ליכן פלנוס על העור המתבטא בכתמים כהים מפושטים


רקע אודות המטופל

עמרי, בן 11, אובחן כסובל מליכן פלנוס מזה חצי שנה. מבחינה תזונתית אוכל בעיקר אוכל מוכן, אוכל מבושל ממעט מאוד, אוכל הרבה מחוץ לבית.


פירוט תלונות עיקריות

הופיעו אצל עמרי כתמים כהים על עור הפנים והידיים. רופאת עור אבחנה שמדובר בליכן פלנוס בעור וביופסיה אישרה את האבחנה שלה. הכתמים לא גרדו או הציקו אבל הלכו וגדלו, בעיקר על הפנים, מה שהפריע לעמרי במיוחד מבחינה אסטטית. עמרי החל טיפול פוטותרפיה ובנוסף הוריו חיפשו דרכים אחרות לקצר את משך המחלה ולעודד החלמה מהירה.


טיפול נטורופתי לליכן פלנוסלילך נהרי - מומחית לליכן פלנוס


רוצה שנחזור אליך לייעוץ?

* שדות חובה

פירוט תלונות ברקע

עמרי ילד בריא בדרך כלל, מבחינה פיזית ורגשית. הוא מספר כי הוא שמח ללכת לבי"ס, יש לו חברים טובים, והוא נהנה ללכת לחוגים אחר הצהריים. בתשאול עלה כי לעמרי אין יציאות סדירות באופן יומיומי כבר שנים, הוריו וגם עמרי לא יחסו לעניין חשיבות יתרה, אולם דווקא בעיה זו הצביעה על כיוון סיבתי לבעיית הליכן פלנוס. יציאה תקינה כול יום חשובה ביותר לשמירה על איזון הגוף על ידי הוצאת פסולת. התזונה של עמרי לוקה בחסר מבחינת סיבים תזונתיים ולכן אין התרוקנות תקינה של המעיים. מצב זה יכול ליצור עודף פסולת בגוף ולהשפיע בצורה משמעותית על איזון מערכת החיסון.


מה זה ליכן פלנוס?

ליכן פלנוס היא סוג של מחלה שסיבותיה לא ממש ידועות, זוהי סוג של מצב אוטואימוני - בו מערכת החיסון תוקפת בטעות את תאי הגוף, גורמת לדלקת, לנזק של התאים ולשיבוש בתפקוד התאים. במקרה של ליכן פלנוס תאי מערכת החיסון תוקפים את תאי העור וגורמים לתופעות שונות כגון כתמים, נגעים ופצעים. לעיתים הם מלווים בגרד. על פי הרפואה הנטורופתית מחלה אוטואימונית מתפרצת, בד"כ, כשיש חולשה וחוסר איזון של מערכת החיסון. מערכת החיסון שלנו מושפעת בצורה משמעותית מהתזונה שלנו.


יעילות הטיפול הנטורופתי בליכן פלנוס

מטרת הטיפול הנטורופתי בליכן פלנוס היא לפתור את הבעיה מהשורש על ידי איזון תגובת מערכת החיסון. על ידי תשאול מקיף ויסודי, תוך אבחון תפקודי של מערכות שונות בגוף העשויות להיות קשורות לבעיה, בדיקת ההיסטוריה הרפואית והקשרים רפואיים אחרים לליכן פלנוס. על בסיס נתונים אלו והתמונה הקלינית העכשווית, מתקבלת האבחנה הנטורופתית ועל בסיסה נבנית תכנית הטיפול הכוללת התייחסות סימפטומטית להקלה מהירה ככל האפשר של הליכן פלנוס לצד חיזוק מערכתי יסודי למניעה חוזרת של הבעיה לשנים קדימה.


התקשרו לעוד מידע על הטיפול הנטורופתי בליכן פלנוס
1-700-700-329


תרומת צמחי מרפא בריפוי ליכן פלנוס בעור

מטרת פורמולת צמחי המרפא היתה לאזן את מערכת החיסון על ידי חיזוק ותמיכה במערכת העיכול, הורדת רמת הדלקתיות בעור בפרט ועידוד הוצאת עודפי רעלים מהגוף. הותאמה לעמרי פורמולת צמחי מרפא בנוזל לבליעה קלה. צמחי מרפא כגון כורכום עוזרים בניקוי העור, בפעילות אנטי דלקתית ובאיזון מערכת החיסון. בנוסף, צמחי מרפא כגון חומעה צהובה מנקים את העור על ידי תמיכה בפעילות מערכת העיכול.


כיצד תזונה יכולה לרפא ליכן פלנוס בעור

התכנית התזונתית לעמרי התמקדה בתזונה עשירה בויטמינים, מינרלים וחומצות שומן מסויימות החשובות לאיזון תגובת מערכת החיסון. האתגר הטיפולי אצל עמרי היה לשלב לצד המזונות שהוא אוהב לאכול - מזונות חדשים ובריאים. עמרי קיבל רעיונות רבים לתחליפים לממתקים ולנשנושים שיהיו בריאים עבורו ויזינו אותו. תזונה זו החלה לשקם את מערכת העיכול, להזין את הגוף במרכיבים החסרים ולאזן את מערכת החיסון.


התקשרו לעוד מידע על הטיפול הנטורופתי בליכן פלנוס
1-700-700-329


תוצאות הטיפול הנטורופתי בליכן פלנוס בעור

עמרי התגייס לתכנית הטיפול במלואה והראה בגרות אמיתית. הוא הבין את חשיבות השמירה על תזונה נכונה ושינה לחלוטין את הרגלי תזונתו. הוא גילה עולם חדש של מזונות בריאים וטעימים, החל לקנח בפירות, לאכול ירקות כתוספות לארוחות ונמנע מהמזונות המעובדים. לאחר חודש עמרי דיווח כי מערכת העיכול השתנתה והחלה פעילת מעיים סדירה יומיומית. בנוסף הכתמים של הליכן פלנוס התכווצו מעט. חודשיים בתוך הטיפול דיווח עמרי כי כתמי הליכן פלנוס על העור כמעט ולא מורגשים והוא מאושר על כך ומרגיש כי הבטחון העצמי חזר אליו. בסיום הטיפול, לאחר שלושה חודשים, עמרי הופיע לפגישת הבקרה כשכתמי הליכן פלנוס לא נראים כלל, מערכת העיכול שלו תפקדה ללא בעיות.