ליכן פלנוס עם כתמים אדומים מגרדים על העור


לחצו לעוד מידע על הטיפול הנטורופתי בליכן פלנוס


שאלה

אני סובל מהתפרצות של מחלת עור בשם ליכן פלנוס, כול הידיים, הרגליים והבטן שלי מלאים כתמים אדומים על העור מגרדים מאוד, מקשה על השינה בלילה ומטריד במהלך היום. זה נמשך כבר כמה שבועות וכול טיפול שנתנו לי לא עזר לי. הרופא שאבחן שזה ליכן פלנוס אמר שייקח לזה שנה וזה יעבור, אבל אני רוצה לנסות לבדוק אפשרות לטפל בזה בזמן יורת קצר ויוצר חשוב להימנע מהמשחות שקיבלתי. בנוסף, הכתמים האדומים על העור הולכים ומתפשטים ונראה לי שהמצב רק הולך ומחריף.


תשובה


מערכת החיסון וליכן פלנוס עם כתמים אדומים על העור

אחד הסימפטומים המאפיינים את ליכן פלנוס הנם כתמים אדומים על העור הנראים לעתים כנגעים ויכולים להיות מפושטים ובמקרים מסוימים מגרדים - עובדה מטרידה המורידה את איכות החיים. למרות שליכן פלנוס נחשבת למחלה אידיופטית , הניסיון הקליני המצטבר ועדויות שונות מצביעות כי יתכן ויש קשר למערכת חיסון "משובשת" והופעת ליכן פלנוס. בגישת הרפואה הנטורופתית זהו קשר מרכזי ויש לטפל בבעיה תוך איתור הגורמים השורשיים המפריעים למערכת החיסון לתפקד בצורה תקינה.


טיפול נטורופתי לליכן פלנוסלילך נהרי - מומחית לליכן פלנוס


רוצה שנחזור אליך לייעוץ?

* שדות חובה


אי סבילות למזון והקשר לליכן פלנוס

אחת הבעיות המופיעות אצל חולים רבים בליכן פלנוס היא אי סבילות למזון, זוהי תופעה כמעט ולא מורגשת בה הגוף לא מצליח לעכל כראוי רכיבי מזון מסויימים ולאורך שנים נוצרת "הפרעה" המצטברת לכדי בעיה העלולה לגרום למערכת החיסון לצאת מאיזון תפקודי. הצלחות קליניות רבות בריפוי ליכן פלנוס התבססו על איתור וסילוק אותם רכיבים אלרגניים.תכנית טיפול נטורופתית לליכן פלנוס עם כתמים אדומים על העור

לאחר אבחון וקבלת תמונה מפורטת אודות המטופל, נבנית תכנית טיפולית הכוללת התייחסות ספציפית לכל גורם החשוד כעלול לשבש את פעילות מערכת החיסון, לצד האצת פינוי וניוקז רעלנים מהגוף, המנעות מצריכת רכיבי מזון מעודדי דלקתיות ומנגד צריכת מזונות אנטי דלקתיים חזקים. תכנית הטיפול מותאמת לאורח חייו של המטופל על מנת להגביר את סיכויי ההצלחה ולזרז את החלמת פצעי הליכן פלנוס.


תמיכה בפעילות הכבד כחלק מהטיפול בליכן פלנוס

במקביל לתהליכים ההיפואלרגניים יש צורך בסיוע ממוקד ככל האפשר לפעילות כבד תקינה. דרך אחת להשיג מטרה זו היא על ידי סיוע בפינוי מואץ של רעלים מהגוף וכן הקטנה ככל האפשר של צריכת רכיבים היוצרים עומס על הכבד. פעולות אלו מאפשרות למערכת החיסון לחזור לתפקוד מאוזן ותקין ובכך תורמות ישירות לטיפול יעיל בליכן פלנוס.


צמחי מרפא לטיפול בליכן פלנוס

ישנם מספר צמחי מרפא מוכרים ביכולתם האנטי דלקתית וכן בפעילות האנטי אלרגית שלהם. צמחים אלו יכולים לסייע רבות בזירוז החלמת פצעי הליכן פלנוס תוך חיזוק התגובה החיסונית. במסגרת תכנית הטיפול מותאמת למטופלים פורמולת צמחי מרפא להגברת היעילות הטיפולית.


התקשרו לעוד מידע על הטיפול הנטורופתי בליכן פלנוס
1-700-700-329


לסיכום, טיפול נטורופתי בליכן פלנוס עם כתמים אדומים על העור כולל:


תכנית טיפול תזונתית

חיזוק חיסוני כללי, סילוק גורמים אלרגניים מהמזון, פעילות אנטי דלקתית חזקה, זירוז פינוי רעלים מהגוף, שיפור פעולות עיכול כגון ספיגה, הרגעת מערכת העצבים, איזון רמות סטרס ועוד..


פורמולת צמחי מרפא:

סיוע בפינוי רעלים מואץ, חיזוק התגובה החיסונית, פעילות אנטי אלרגית ואנטי דלקתית מוגברת.