ליכן פלנוס בפין


תיאור מקרה של מטופל  אשר הצליח להבריא


תלונות עיקריות

ליכן פלנוס באיבר המין לגבר/פין מופיע בצורת נגעים וכתמים מפושטים


רקע אודות המטופל

משה, בן 47, נשוי+3 ילדים, מנהל בכיר בחברת הייטק, עובד הרבה שעות ביום, נמצא במתח ולחץ גם בזמן העבודה. מתקשה לאכול מסודר, אוכל הרבה במסעדות, משתדל צמחוני כמה שאפשר, בסופי שבוע "פורק עול" ואוכל הרבה על האש בד"כ. לא פעיל גופנית.


פירוט תלונות עיקריות

במקרה משה הבחין כי יש שינוי בגוון העור על איבר מינו. הוא פנה לבירור ונשלח לרופא עור. בוצעה ביופסיה והרופא אבחן ליכן פלנוס. הומלץ למשה טיפול עם משחה על בסיס סטרואידים. משה החל להשתמש במשחה, שסייעה להפחית את הכתם, אך עם הפסקת השימוש הכתם חזר, כך ניסה משה כמה פעמים ובכל פעם אחרי הפסקת השימוש במשחה חזר הליכן פלנוס.


טיפול נטורופתי לליכן פלנוסלילך נהרי - מומחית לליכן פלנוס


רוצה שנחזור אליך לייעוץ?

* שדות חובה

פירוט תלונות ברקע

משה סובל מסינוסיטיס בעיקר בעונות מעבר, כול פעם שיש לו דלקת בסינוסים הוא לוקח אנטיביוטיקה. בשנה האחרונה הוא נאלץ לקחת 4-5 פעמים אנטיביוטיקה לסינוסיטיס. בנוסף, משה סובל מעודף משקל כבר הרבה שנים. הוא מספר כי הוא מרגיש שהמשקל מכביד עליו, קשה לו לנשום בלילות ואשתו מתלוננת שהוא נוחר. הוא קם בבוקר עייף למרות שישן 7 שעות. בבדיקות דם רמות הסוכר מעט גבוהות - 115 סוכר בצום. הרופא הזהיר אותו שעליו לרדת במשקל אחרת תתפתח לו סוכרת סוג 2.


מה זה ליכן פלנוס?

ליכן פלנוס או ילפת שטוחה בעברית, הינה מחלת עור הנגרמת עקב דלקת, שהסיבה לה לא ממש ברורה (מחלה אידיופטית). לרוב ליכן פלנוס פוגעת במבוגרים ומתבטאת באזורים שונים על הגוף, בעיקר ידיים, רגליים, פה ואיברי מין אצל גברים ונשים. הנגעים יכולים להיות מגרדים והם מופיעים בצבעים וגדלים שונים. הנגעים יכולים להעלם ולחזור לאחר זמן מה. אנשים רבים שסובלים מליכן פלנוס סובלים מהתקפים חוזרים ונשנים של המחלה. הטיפול התרופתי כולל בעיקר משחות סטרואידליות שמטרתם לדכא את תגובת מערכת החיסון ולמנוע דלקת על העור או הריריות. שימוש במשחות סטרואידליות לאורך זמן עלול לגרום לשינויים בעור - לעור דק יותר, שינוי צבע העור והופעת נימי דם מורחבים.


יעילות הטיפול הנטורופתי בליכן פלנוס בפין

בגישה הנטורופתית ליכן פלנוס הינה מחלה הנגרמת מחוסר איזון של מערכת החיסון. אצל משה היו כמה סיבות אשר נחשדו כעלולות לגרום לחולשה חיסונית. אורח החיים שלו כלל שעות עבודה ארוכות, הרבה מתח ותזונה לקויה. כתוצאה מכך סבל משה מעודף משקל אשר הכביד על גופו, רמות סוכר גבוהות, שינה לא איכותית ועייפות. בנוסף, אלרגיה עונתית גרמה לסינוסיטיס באופן קבוע, נטילה מרובה של אנטיביוטיקה, אשר החלישה עוד יותר את מערכת החיסון. מטרת הטיפול אצל משה הייתה לאזן ולחזק את מערכת החיסון ולהוריד את התגובה הדלקתית והורדת העומס המטבולי.


התקשרו לעוד מידע על הטיפול הנטורופתי בליכן פלנוס
1-700-700-329


כיצד תזונה יכולה לרפא ליכן פלנוס בפין

למשה הותאמה תכנית תזונתית שיקומית שמטרתה הייתה לעזור לו לרדת במשקל, לאזן את רמות הסוכר ולנקות את הגוף מרעלים. התכנית נבנתה עם דגש על מזונות מורידי דלקת ומאזני מערכת חיסון. חומצות שומן חיוניות משפיעות בצורה ישירה על רמת הדלקתיות בגוף ויכולות לווסת את התגובה החיסונית. בנוסף, תפריט עשיר בסיבים תזונתיים עוזר בתהליך ניקוי הגוף ואיזון רמות הסוכר.


תרומת צמחי מרפא בריפוי ליכן פלנוס באיבר המין

בנוסף לתכנית התזונתית הותאמו למשה צמחי מרפא בעלי פעילות אנטי דלקתית ספציפית לטיפול בליכן פלנוס. כחלק מפורמולת הצמחים נוספו צמחי מרפא מאזנים ומחזקים את מערכת החיסון ועוזרים בפינוי וניקוי של רעלים. צמחי מרפא יעילים ביותר בוויסות תגובתיות מערכת החיסון לגירויים מעודדי דלקת ועל ידי כך באופן טבעי מורידים את רמת הדלקתיות בעור.


התקשרו לעוד מידע על הטיפול הנטורופתי בליכן פלנוס
1-700-700-329


תוצאות הטיפול הנטורופתי בליכן פלנוס בפין

התכנית הטיפולית למשה נבנתה בצורה נגישה וקלה ליישום. לאחר כחודש, בפגישתנו השנייה, משה דיווח כי הפצעים קטנו מעט אולם השינויים היותר משמעותיים בשלב הזה הייתה הירידה במשקל של 3 קילו. וירידת רמות הסוכר ל-90, וזאת אחרי חודש של שינוי תזונתי בלבד! משה המשיך עם תכנית מעודכנת. לאחר חודשיים סיפר משה כי הליכן פלנוס כמעט ונעלם הוא המשיך לרדת במשקל. בפגישת בקרה לאחר שלושה חודשים פגשתי את משה כשהוא פחות 9 קילוגרמים, מחייך ומאושר, הוא סיפר בהתרגשות כי פצעי הליכן פלנוס נעלמו כליל, רמות הסוכר נשארו מאוזנות.