ליכן פלנוס בפות-נרתיק


תיאור מקרה של מטופל  אשר הצליח להבריא


תלונות עיקריות

ליכן פלנוס/ילפת שטוחה המתבטא בפצעים בפות/נרתיק ובריריות הפה


רקע אודות המטופל

יערה, בת 33, רווקה, לומדת לתואר שני באוניברסיטה, עובדת בחברת כוח אדם, שאפתנית מבחינת קריירה, משקיעה הרבה זמן בחיפוש בן זוג כרגע ללא הצלחה. תזונה לא מאוזנת, לא פעילה גופנית, אנרגתית מאוד.


פירוט תלונות עיקריות

לפני חודשיים החלה להרגיש יערה כאב בזמן קיום יחסי מין. גינקולוג אבחן נגע בפות ולקח דגימה לביופסיה. במקביל, החלו להופיע פצעים גם בפה. יערה לא קישרה בין השניים אבל רופא עור אבחן ליכן פלנוס (ילפת שטוחה). יערה קיבלה טיפול סטרואידים על ידי משחות ושטיפות פה. בשלב הראשון הטיפול סייע אבל לאחר כמה שבועות השפעתו פחתה. מכיוון שיערה סבלה מכאבים היא החליטה לחפש פתרון אחר לבעייתה ולכך הגיעה לטיפול הנטורופתי.


טיפול נטורופתי לליכן פלנוסלילך נהרי - מומחית לליכן פלנוס


רוצה שנחזור אליך לייעוץ?

* שדות חובה

פירוט תלונות ברקע

מאז ילדות יערה סובלת, על פי אבחנת רופא מ"תסמונת מעי רגיז". אבחנה זו ניתנה לה לאחר ביקורים רבים אצל רופאים במהלך השנים. בירורים רפואיים סביב בעיות העיכול שלה לא העלו ממצאים ולכן נקבע לבסוף שכנראה מדובר במעי רגיז. תסמונת המעי הרגיז התבטאה אצל יערה בכאבי בטן, גזים ויציאות לא סדירות - לפעמים עצירויות ולפעמים יציאות רכות ומרובות.


מה זה ליכן פלנוס | ילפת שטוחה?

ליכן פלנוס, או בעברית ילפת שטוחה, הינה מחלת עור הנחשבת כרונית והמאופיינת בהתקפים חוזרים ונשנים של נגעים בעור (בשכיחות גבוהה), בפה ובאיברי המין אצל גברים ונשים. הסיבה למחלה לא ממש ברורה (מחלה אידיופטית), אולם משערים כי יש קשר לחולשה חיסונית. הנטורופתיה גורסת כי תהליך ליכן פלנוס קשור לכך שמערכת החיסון, בשוגג, תוקפת את העור וריריות הגוף, יוצרת דלקת ונגעים על פני העור. ידוע כי גורמים מסוימים עלולים לעורר את מערכת החיסון ולגרום לליכן פלנוס - בין השאר, וירוסים מסוימים (כגון הפטיטיס C, וירוס שפוגע בכבד) וחיסונים.


יעילות הטיפול הנטורופתי בליכן פלנוס בפות-נרתיק

על מנת לנסות ולהבין מה עלול היה לשבש את תפקוד מערכת החיסון חשוב לבחון את תפקוד שאר המערכות בגוף. תופעות שונות במערכת העיכול, במיוחד "תסמונת מעי רגיז" ממנה סבלה יערה, עלולות להצביע על אי סבילות למזון - על פי הרפואה הנטורופתית הגוף יכול לפתח אי סבילות למזונות מסוימים אשר יכולים לגרום לגירוי ופעילות יתר של מערכת העיכול ומערכת החיסון. כאבי הבטן והיציאות הלא סדירות הם ביטוי לתופעה זו ויכולים גם להסביר את התפרצות הליכן פלנוס אצל יערה. במקרה שלה מטרת הטיפול היתה לאתר את רכיבי המזון אשר עלולים לעודד את חוסר האיזון במערכת העיכול והחיסון ועל ידי כך לפתור את הבעיה מהשורש.


התקשרו לעוד מידע על הטיפול הנטורופתי בליכן פלנוס
1-700-700-329


כיצד תזונה יכולה לסייע בטיפול ליכן פלנוס בפות-נרתיק

לתזונה נכונה תפקיד מרכזי בטיפול ליכן פלנוס. אצל מטופלים רבים, כמו אצל יערה, המזון הוא הגורם המשמעותי ביותר לתגובת יתר של מערכת החיסון ולדלקתיות יתר בריריות. מטרת הטיפול הנטורופתי לבודד מהתפריט מזונות מעודדי דלקת ומזונות שמגרים את מערכת העיכול ומחלישים את מערכת החיסון. לעומת זאת, יש להתאים תפריט תזונתי שמטרתו לשקם את פעילות העיכול ולחזק את מערכת החיסון.


תרומת צמחי מרפא בטיפול ליכן פלנוס בפות-נרתיק

בנוסף לתכנית תזונתית הותאמה ליערה פורמולת צמחי מרפא שמטרתה לסייע בחיזוק מערכת החיסון. צמחי מרפא שונים מוכרים כבעלי פעילות אנטי דלקתית ספציפית לטיפול בליכן פלנוס. צמחים אלו עוזרים על ידי השפעה ישירה על מערכת החיסון ועל ידי תמיכה במערכות הפינוי של הגוף כגון כבד וכליות, הוצאת עודפי פסולת מהגוף, הורדת עומס מטבולי וחיזוק התפקוד הכללי של מערכת החיסון.


התקשרו לעוד מידע על הטיפול הנטורופתי בליכן פלנוס
1-700-700-329


תוצאות הטיפול הנטורופתי בליכן פלנוס בפות-נרתיק

יערה התגייסה לארבעה שבועות של תפריט נטול אלרגנים מותאם אישית ובמקביל נטלה את צמחי המרפא. בתקופה זו קיבלה יערה תמיכה צמודה ולאחר 4 שבועות, בפגישת הבקרה דיווחה יערה כי הפצעים בנרתיק ובפה הצטמצמו לראשונה מאז הופעתם והם כמעט כבר לא מציקים. בנוסף סיפרה יערה כי חל שיפור ניכר בפעילות העיכול שלה - היציאות הפכו קבועות ותקינות ללא כאבי בטן. חודשיים בתוך הטיפול נעלמו הפצעים של הליכן פלנוס לחלוטין ומערכת העיכול המשיכה לתפקד בצורה תקינה.