ליכן פלנוס בפה


תיאור מקרה של מטופל  אשר הצליח להבריא


תלונות עיקריות

ליכן פלנוס בפה


רקע אודות המטופלת

שירלי, עובדת כמנהלת כוח אדם בחברה גדולה, נשואה עם שלושה ילדים, מדווחת על עומס רב בחיי היום יום, כול הזמן תחושה שלא מספיקה את כול המטלות, ארוחות לא מסודרות, מנשנשת הרבה מה שיש במשרד "מכול הבא ליד".


פירוט תלונות עיקריות

הופיע פצע בפה כואב מאוד, שירלי התעלמה מהפצע וחשבה שהוא יעבור מאליו. לאחר שהופיעו עוד פצעים והאכילה נהפכה בלתי נסבלת היא פנתה לרופא עור שאבחן על ידי ביופסיה ששירלי סובלת מליכן פלנוס בפה. מכיוון שהיה קשה מאוד לשירלי לאכול הרופא המליץ לה שטיפות של נוזל המכיל סטרואידים להורדת הדלקתיות בפה ולהגלדת הפצעים. למרות ששירלי סבלה מאוד מכאבים בחלל הפה היא לא רצתה לקחת סטרואידים. היא הבינה שהסטרואידים עוזרים נקודתית כול עוד לוקחים אותם וכשמפסיקים הבעיה חוזרת. שירלי חיפשה טיפול מהשורש לבעייתה.


טיפול נטורופתי לליכן פלנוסלילך נהרי - מומחית לליכן פלנוס


רוצה שנחזור אליך לייעוץ?

* שדות חובה

פירוט תלונות ברקע

אלרגיות שונות המתבטאות בעיקר בדרכי הנשימה. כילדה סבלה מאסטמה. כיום לא סובלת מהתקפי אסטמה אך יש לה נזלת שקופה, אשר מתגברת בעיקר בעונות מעבר וגורמת לגודש בדרכי הנשימה. בעונת האביב סובלת מעיניים דומעות והתעטשויות.


מה זה ליכן פלנוס?

ליכן פלנוס היא מחלת עור דלקתית שבה מערכת החיסון תוקפת את הריריות והעור וגורמת לפצעים. הצורה הכואבת של הליכן פלנוס, שגורמת לאי נוחות הגדולה ביותר, הינו ליכן פלנוס בפה - בגלל המיקום הרגיש. ידוע כי מדובר בתגובה של מערכת החיסון התוקפת את העור והריריות. תגובה זו גורמת לדלקת ולנזק של הריריות. זהו מצב של חולשה וחוסר איזון של מערכת החיסון. הסיבות לשיבוש תפקודה של מערכת החיסון נעוץ בגורמים רבים, רובם סביבתיים כגון תזונה לקויה, אלרגנית, רמות מתח גבוהות, חסרים תזונתיים ועוד.


יעילות הטיפול הנטורופתי בליכן פלנוס

מטרת הטיפול היא לאזן ולחזק את מערכת החיסון בצורה משמעותית ובכך למנוע את התהליך הדלקתי הפוגע בעור ובריריות. במסגרת הטיפול נערך תשאול מקיף על מנת להגיע לאבחנה ברורה מה הסיבה לחולשה החיסונית. לאחר קבלת האבחנה נבנית תכנית טיפול הכוללת תכנית תזונתית היפואלרגנית, במקרים ספציפיים, התאמה של צמחי מרפא ותוספי תזונה.


תרומת צמחי מרפא בריפוי ליכן פלנוס בפה

מטרת צמחי המרפא היתה לסייע בחיזוק ואיזון מערכת החיסון על ידי פינוי עודפי רעלים מהגוף, פעילות אנטי דלקתית ישירה ותמיכה ושיקום בריריות הפה. ישנם צמחי מרפא בעלי פעילות אנטי דלקתית מוכחת ויעילה, הנחקרה ספציפית על חולי ליכן פלנוס. בנוסף, ישנם צמחי מרפא בעלי פעילות נקודתית אנטי דלקתית ומשקמת ריריות, אותם שירלי קיבלה לשטיפת הפה.


כיצד תזונה יכולה לרפא ליכן פלנוס בפה

התכנית התזונתית התמקדה בתזונה לסיוע בפינוי עודפי רעלים מהגוף ובתזונה נטולת מזונות אלרגניים. לאחר שהותאמה תכנית תזונתית, שירלי נמנעה ממזונות העלולים לעודד תגובתיות יתר של מערכת החיסון. התפריט שלה התבסס על מזונות המעודדים תהליכי ניקוי בעלי פעילות אנטי דלקתית. בנוסף קיבלה שירלי תמיכה במציאת מתכונים, רעיונות לגיוון, פתרונות לאכילה בחוץ ועוד. היא סיפרה אח"כ כי השינוי התזונתי היה הרבה יותר קל משחשבה.


תוצאות הטיפול הנטורופתי בליכן פלנוס בפה

לאחר כשבועיים החלה שירלי להרגיש הקלה משמעותית בפצעים בפה. לא יצאו פצעים חדשים והפצעים הקיימים בפה החלו לראשונה להצטמצם. שירלי נדהמה ממהירות תגובת הגוף שלה לטיפול. בנוסף היא דיווחה על ירידה קלה במשקל, היא מרגישה קלה יותר והרבה יותר אנרגטית. היא מגיעה לשעות הערב ולא מרגישה סחוטה מעייפות. אפילו יכולת הריכוז שלה השתפרה. לאחר כחודש וחצי מתחילת הטיפול, בפגישת הבקרה, סיפרה שירלי כי הפצעים בפה נעלמו לחלוטין! בנוסף, הנזלת האלרגית פחתה ודרכי הנשימה נפתחו.