ליכן פלנוס בעור עם פצעים ונקודות אדומות


תיאור מקרה של מטופל  אשר הצליח להבריא


תלונות עיקריות

ליכן פלנוס המתבטא בפצעים ונקודות אדומות מורמות על פני העור


רקע אודות המטופלת

סיוון, בת 39, נשואה עם שני ילדים, בעלת עסק עצמאי למכירת בגדים, עברה הרבה דירות בשנים האחרונות והחליפה הרבה מקומות עבודה. מספרת כי חסרה לה יציבות בחיים וכי היא לא מרגישה שמצאה את מקומה, מצב היוצר אצלה הרבה מתח.


פירוט תלונות עיקריות

הליכן פלנוס אצל סיוון הופיע לראשונה לפני עשר שנים. סיוון מתארת שההתפרצות הראשונה הייתה דרמטית מאוד. הופיעו פצעים בכול הגוף - ידיים, רגליים, בטן וגב, אשר גרדו והציקו מאוד. היא קיבלה טיפול רפואי ללא הצלחה ולאחר שעשתה תזונת ניקוי הבעיה חלפה. ההתפרצות השניה היתה לפני ארבע שנים, לאחר לידת בנה השני, יצאו פצעים בידיים וברגליים בלבד, ללא גרד חריף. היא עברה פוטותרפיה שעזרה. לאחר כמה חודשים ההתקף חלף. עכשיו הליכן פלנוס התפרץ שוב על העור. פצעים אדומים ומורמים בידיים, רגליים ובטן. הפצעים מציקים, בעיקר בלילה. סיוון הגיעה אליי מיואשת, עם רצון לפתור את הבעיה פעם אחת ולתמיד.


טיפול נטורופתי לליכן פלנוסלילך נהרי - מומחית לליכן פלנוס


רוצה שנחזור אליך לייעוץ?

* שדות חובה

פירוט תלונות ברקע

סיוון מספרת כי מילדות היא סובלת מכאבי בטן, שלשולים ועצירויות לסירוגין. כאבי הבטן מחמירים בתקופות ומורידים את איכות החיים שלה. לאורך השנים היא עברה סביב כאבי הבטן בירורים רבים - קולונוסקופיה, נוגדנים לצליאק, אי סבילות ללקטוז - לא נמצאה אבחנה המסבירה את הסימפטומים מהם היא סובלת. הרופא קבע כי סיוון סובלת ממעי רגיז.


מה זה ליכן פלנוס?

ליכן פלנוס היא מחלה המתבטאת בבעיקר בעור בשכיחות גבוהה אולם גם בריריות הפה ואיברי המין. זוהי מחלה ללא סיבה מובנת אולם בגישה הנטורופתית משערים כי היא נגרמת בגלל תהליך דלקתי שנוצר על ידי תגובה לא תקינה וחולשה של מערכת החיסון. מבחינת הראייה הנטורופתית יש גורמים שונים לחולשה חיסונית היכולים להיות בין השאר אי סבילות למזון, עודפי רעלים בגוף, תזונה דלקתית, סטרס מתמשך ועוד.


יעילות הטיפול הנטורופתי בליכן פלנוס

סיוון סבלה מילדות מכאבי בטן לא מוסברים. במסגרת התשאול הנטורופתי עלו עוד סימנים וסימפטומים אשר הצביעו לכיוון אי סבילות למזון. אי סבילות למזון הינה אבחנה נטורופתית המתארת מצב בו מזונות מסוימים גורמים לגירוי מערכת החיסון, לתגובתיות יתר וכתוצאה מכך לסימפטומים שונים בגוף. אצל סיוון אי סבילות למזון התבטאה בכאבים וביציאות לא סדירות במערכת העיכול. כיוון זה הביא אותנו לבדוק ביסודיות האם אי הסבילות גורמת גם לליכן פלנוס.


התקשרו לעוד מידע על הטיפול הנטורופתי בליכן פלנוס
1-700-700-329


תרומת צמחי מרפא בריפוי ליכן פלנוס בעור

מטרת פורמולת צמחי המרפא היתה לאזן את התגובה החיסונית על ידי הורדת רמת הדלקתיות בעור בפרט ובגוף בכלל, הוצאה מהירה של מרכיבים אלרגניים מעודדי דלקת בגוף, ותמיכה בהוצאת פסולת ועודפי רעלים מהגוף. צמחי מרפא כגון כורכום ולפה גדולה עוזרים בניקוי העור, בפעילות אנטי דלקתית ובאיזון מערכת החיסון.


כיצד תזונה יכולה לרפא ליכן פלנוס בעור

התכנית התזונתית התמקדה בתזונת אלימינציה על מנת לאבחן את הקשר בין סוגי מזון שונים להופעת הליכן פלנוס. סיוון קיבלה תכנית תזונתית מפורטת עם תזונה ללא מזונות אלרגניים וללא חומצות שומן מעודדות דלקת. מטרת התפריט התזונתי לאזן את תגובת מערכת החיסון, למנוע הופעת פצעים חדשים בעור, ליצור סביבה אנטי דלקתית ולקדם ריפוי מהיר של הליכן פלנוס.


התקשרו לעוד מידע על הטיפול הנטורופתי בליכן פלנוס
1-700-700-329


תוצאות הטיפול הנטורופתי בליכן פלנוס בעור

סיוון החלה בתפריט ההיפואלרגני. לקח לה כמה ימים להסתגל לשינוי והיא הייתה צריכה בהתחלה תמיכה יומית וסיוע. לאחר שבוע היא דיווחה כי התרגלה לתפריט ומצאה מגוון רחב של מזונות שהיא נהנית מהם. בשיחות שניהלנו במהלך החודש הראשון היא דיווחה כי יש שיפור איטי אבל מורגש בליכן פלנוס. בפגישה השנייה לאחר ארבעה שבועות סיפרה סיוון כי הליכן פלנוס בעצירה. לא הופיעו פצעים חדשים, הנגעים הקיימים לא גדלו. אך קרה דבר נוסף - כאבי הבטן מהם סיוון סבלה כמעט כול חייה באופן קבוע נעלמו לחלוטין! תגובת מערכת העיכול לתפריט ההיפואלרגני עוד יותר חיזק את הקשר בין הליכן פלנוס לאי סבילות למזון. סיוון המשיכה בתפריט לאורך 3 חודשים שבמהלכם הפצעים על העור הלכו והגלידו, הנגעים הצטמצמו ונעלמו, עד לריפוי מלא.