כיצד טיפול טבעי יכול לאזן לחץ דם גבוה?

 

שאלה
כיצד טיפול טבעי יכול לאזן לחץ דם גבוה? אני אישה בת 57. עד גיל 53 לא היו לי שום בעיות בריאותיות מיוחדות. איך שהפסיק לי המחזור התחלתי לסבול מיתר לחץ דם ומכולסטרול גבוה. אני לא רוצה לקחת תרופות אבל מלחיץ אותי המצב שלי. האם יש תזונה או צמחי מרפא שיכולים לאזן לי את הלחץ דם?

 

תשובה

יתר לחץ דם וכולסטרול קשורים אחד בשני. הכולסטרול הגבוה בדם הוא מרכיב חשוב ועיקרי בקידום תהליך שנקרא טרשת עורקים. תהליך זה מתרחש בכלי הדם כשמולקולות כולסטרול מתחמצנות, שוקעות בדפנות כלי הדם ובעקבות תגובה של מערכת החיסון בנסיון לפנות את הכולסטרול המחומצן, נוצר פלאק, רובד טרשתי, שמצר ואף חוסם את כלי הדם. תהליך ככול שרמות הכולסטרול גבוהות יותר כך התהליך הטרשתי מואץ יותר, כלי הדם נהיים קשיחים יותר ומוצרים יותר. בעקבות כול השינויים הללו בכלי הדם לחץ הדם עולה. תהליך טרשתי מואץ הוא תוצאה של אורח חיים. תזונה לקויה, חוסר פעילות גופנית, עודף משקל, מתח - כולם מאיצים את התהליך הטרשת ואת כול סיבוכיו.


טיפול נטורופתי אישי להורדת לחץ דם גבוה וכולסטרול

במסגרת הטיפול הנטורופתי מטרת הטיפול לפתור את הבעיה מהשורש. כשתהליך טרשת העורקים נעצר ואף נסוג, כלי הדם נפתחים, לא נוצר פלאק נוסף, הדם נהיה דליל ויכול לזרום בקלות ולהגיע לכל תאי הגוף. כתוצאה מכך לחץ הדם מתאזן. על מנת להשיג מטרה זו יש להתאים תכנית המורכבת מתזונה מתאימה, צמחי מרפא ותוספי תזונה. הורדת של שומן רווי ושומן צמחי מוקשה והוספה של תזונה עשירה בסיבים תזונתיים תגרום לדילול דם ונסיגה בתהליך הטרשתי. ישנם צמחי מרפא מצוינים לדילול דם, הורדת כולסטרול ואיזון לחץ דם. צמחי מרפא כגון טיליה ואכילאה מאזנים לחץ דם על ידי השפעה מדללת ואנטי אוקסידנטית בכלי הדם. צמחי מרפא כגון סינרה וטרקסקום יעילים בניקוי הכבד ואיזונו כך שלא ייצר כמויות גבוהות של כולסטרול.


לסיכום, הורדת כולסטרול ולחץ דם גבוה בדרך ובעית כוללים:

תכנית תזונה מותאמת אישית: דלת שומן, עשירה בסיבים תזונתיים, מנקה עורקים, משקמת כבד.
פורמולת צמחי מרפא מותאמת: בעלי פעילות אנטי אוקסידנטית, מדללת דם ומנקזת כבד, שיקום וניקוי הכבד.
תכנית לצריכת תוספי תזונה: מאזני רמות כולסטרול ומדללי דם.
תכנית לפעילות גופנית: להזרמת דם ואיזון משקל גוף, שיפור והגמשת דפנות העורקים ועוד.


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית