כולסטרול גבוה, עודף משקל | סיפור הצלחה טיפולי

 

תיאור מקרה של מטופל בקליניקה אשר הצליח להבריא


תלונות עיקריות

כולסטרול גבוה, עודף משקל


רקע אודות המטופל

ניר, בן 43, גרוש עם 2 ילדים, עובד בעסק משפחתי, גר אצל ההורים בנתיים, התגרש לפני כמה חודשים.


פירוט תלונות עיקריות

כולסטרול גבוה- במסגרת שירות של חברת הביטוח ניר עושה בדיקות מקיפות אחת לשנה. כבר לפני שנתיים הייתה מגמה של עלייה ברמות הכולסטרול בבדיקות דם. בבדיקת דם מהשבוע האחרון נמצא כי הכולסטרול הכללי 234, ה LDL 145 וה HDL 43. עקב תוצאות אילו הרופא המליץ לניר להתחיל ולקחת תרופות לאיזון כולסטרול. ניר הרגיש שהוא צעיר מידי להתחיל לקחת תרופות לכל החיים. בנוסף, הוא עבר שינויים רבים בחייו, בין השאר גירושים לא קלים, והוא הרגיש מוכן לשינוי גם מבחינה תזונתית. בנוסף ניר סבל מעודף משקל. הוא סיפר כי כל חייו היה במשקל תקין, עסק הרבה בספורט. לאחר שהתחתן, לפני 7 שנים, ונולדו הילדים, היה לו פחות זמן לעסוק בספורט. בשנים האחרונות, שהיו מלאות מתח בחייו האישיים, ועד הגירושים, הוא עלה כ 15 קילו וכיום הוא בכ-20 קילו עודף.

טיפול טבעי לגסטריטיס

כולסטרול גבוה בדם הינו אחד מגורמי הסיכון המרכזיים למחלות לב. יחד עם עודף משקל, כולסטרול גבוה בדם הינו חלק ממה שנקרא "התסמונת המטבולית", תסמונת שמנבא התפתחות מחלות בהמשך כגון מחלות לב וכלי דם, סוכרת, יתר לחץ דם ועוד. הסיבה המרכזית לעלייה ברמות הכולסטרול היא תזונה לקוייה הכוללת צריכה מרובה של שומנים רוויים ממזונות מן החי ופחמימות פשוטות למשך שנים רבות. הרגלי תזונה אלו לצד חוסר בפעילות גופנית וסטרס גבוה גורמים לכולסטרול גבוה בדם. במקרה של ניר שנים של מתח גבוה תרמו לאכילה מרובה, לעלייה במשקל ולרמות כולסטרול גבוהות.


וידאו קצר על הטיפול הטבעי בכולסטרול


הטיפול הנטורופתי בכולסטרול גבוה, עודף משקל

לאחר התשאול נבנתה לניר תכנית טיפול אשר כללה תכנית תזונתית מפורטת ופורמולת צמחי מרפא. התכנית התזונתית התמקדה בראש ובראשונה בהפסקת הצריכה של מזונות עשירים בשומנים בעייתיים ובתוספת מזונות דלים בשומנים ועשירים ברכיבים תזונתיים טובים. סוגי הבשר הרע הוחלפו בצריכת דגים המכילים שומנים בריאים, הסרה מוחלטת של מזונות מעובדים שערכם התזונתי רק הרע את המצב והוספת מזונות חשובים לאיזון רמות הכולסטרול וירידה במשקל. התפריט הועשר בסיבים תזונתיים שמטרתם לספוח את עודפי הכולסטרול ולהוציאו מהגוף. מטרת פורמולת צמחי המרפא להוריד את רמות הכולסטרול ולעזור לנקות את הכבד. בעקבות השינוי התזונתי וההתמקדות בתהליך שינוי הבריאות, התחיל ניר לעסוק בפעילות גופנית, הוא חזר לשחק כדורסל והחל לעשות ריצות 3-4 פעמים בשבוע.

טיפול טבעי לגסטריטיס

תוצאות הטיפול הנטורופתי כולסטרול גבוה, עודף משקל

לאחר 3 שבועות בלבד דיווח ניר כי הוא מרגיש הרבה יותר קליל, חיוני ואנרגטי. הוא ירד 3 קילו ממשקלו. הוא התמיד בתפריט התזונתי, בלקיחת הצמחים ובפעילות הגופנית. עברנו על יומן האכילה שלו ונתתי לו דגשים לגבי מזונות מומלצים ורעיונות גיוון. לאחר 3 חודשים של התמדה בתכנית התזונתית והגופנית ניר ביצע שוב בדיקות דם והתוצאות היו: כולסטרול כללי: 185, LDL- 123 טריגליצרידים 95 ניר אימץ לעצמו אורח חיים בריא. הוא למד לאכול בריא ולדעת מתי מותר לחרוג מהתפריט ועדיין לשמור על ערכים מאוזנים בדם, הוא חזר לפעילות הגופנית שכל כך אהב ולמד איך לשמור על רמות מתח נמוכות.