כולסטרול גבוה, עודף משקל, עייפות וכאבי ראש

 

תיאור מקרה של מטופל בקליניקה אשר הצליח להבריא


תלונות עיקריות

כולסטרול גבוה, עודף משקל, עייפות וכאבי ראש


רקע אודות המטופל

יסמין, בת 43, נשואה עם 3 ילדים, עובדת כמזכירה 8 שעות ביום, אוהבת את עבודתה, לא מעשנת, לא עוסקת בפעילות גופנית, ישנה 7 שעות בממוצע בלילה.


פירוט תלונות עיקריות

כולסטרול גבוה: בבדיקות דם התגלה: CHL 243, HDL 62, LDL 163
כאבי ראש: סובלת מכאבי ראש חזקים כפעמיים בחודש. כשכואב הראש לוקחת אופטלגין, לפעמים 4 ביום
עודף משקל: החלה לעלות במשקל ב 8 שנים אחרונות. החלה לאכול יותר מתוקים, עוגות, עוגיות. במהלך השנים עשתה דיאטה אחת שירדה בה שבעה קילו ועלתה את הכל חזרה.


פירוט תלונות ברקע

סובלת מטחורים מגיל 16 שהחריפו עם ההריונות והלידות. סובלת מכאבים באזור פי הטבעת בעקבות הטחורים, מתח ולחץ בעקבות מערכת יחסים לא טובה עם הבעל, מרגישה מותשת בסוף היום ובאופן כללי חסרת אנרגיה ועייפה רוב הזמן.


וידאו קצר על הטיפול הטבעי בכולסטרול


הטיפול הנטורופתי בכולסטרול גבוה, עודף משקל, עייפות וכאבי ראש

מבחינת הרפואה הנטורופתית ישנו קשר הדוק בין כל התלונות של המטופלת, זיהוי המכנה המשותף בין הפתולוגיות הוא קריטי וחשוב מאוד לבניית תכנית טיפול מתאימה ויעילה. הכולסטרול הגבוה הינו סימן מובהק כי הכבד גדוש בשומנים. דרך תזונה קלוקלת מגיע לכבד כמות גבוהה מידי של פסולת, הגורמת לירידת יעילות תפקוד הכבד, לפינוי מועט של פסולת ומכאן הצטברות גבוהה של רעלים בגוף. עודף רעלים יכול להתבטא בסימפטומים רבים, אולם השכיחים ביותר הינם עייפות וכאבי ראש. בנוסף, עודף המשקל בעקבות התזונה הקלוקלת מסביר גם את הכולסטרול הגבוה וגם את עודף הרעלים בגוף. הרעלים מצטברים ברקמות השומן. ככל שרקמות השומן גדולות יותר ומרובות יותר, כך ריכוז הרעלים גבוה יותר.

בעקבות תשאול מקיף והבנת מצבה הפיזי והנפשי של המטופלת הוחלט להתאים תכנית ניקוי רעלים, שתשלב תזונת ניקוי וצמחי מרפא המעודדים תהליכי ניקוי בגוף. ניקוי הרעלים יספק מענה לכל התלונות של המטופלת מכיוון שהוא פותר את שורש הבעיה הפיזית. תזונת ניקוי רעלים מבוססת על תזונה שהיא מצד אחד דלה ברעלים ומצד שני היא מכילה מרכיבים המעודדים הפרשת רעלים. זוהי תזונה צמחית בלבד המותאמת באופן אישי למטופל בהתאם לצרכיו, למצבו הבריאותי וליכולתו. צמחי מרפא לניקוי רעלים הינם צמחים המחזקים ומעודדים פעילות של אברים בגוף האחראים על הפרשת רעלים: כבד, לימפה, כליות, עור. צמחי מרפא אילו מעודדים את הכבד לייצר יותר מיצי מרה, ומעודדים פעילות אנזימטית בכבד המנטרלת רעלים. דוגמא לצמחי מסוג זה: CYNARA, TARAXACUM ,CURCUMA. בנוסף, כל הצמחים הללו עוזרים להוריד את רמות הכולסטרול.

 

תוצאות הנטורופתי בכולסטרול גבוה, עודף משקל, עייפות וכאבי ראש

לאחר 4 שבועות בלבד של ניקוי רעלים נעלמו כאבי הראש ורמת האנרגיה של יסמין עלתה בצורה משמעותית. לאחר 3 חודשי טיפול עשתה יסמין בדיקות דם והתוצאות הפעם היו שונות:CHL 195, HDL 70, LDL 114. בהמשך נבנתה ליסמין תכנית תזונתית ארוכת טווח, כך שתוכל לשמור על הישגיה בטיפול ולשמור על תחושת הרעננות והחיוניות.

טיפול טבעי לגסטריטיס