כדורים להורדת כולסטרול גבוה או טיפול טבעי

 

שאלה
אני בן 60 וכבר שנים שאני סובל מכולסטרול גבוה. את הכולסטרול הגבוה אבחנו לי בבדיקות דם אקראיות ובהמלצת הרופא שלי התחלתי לקחת כדורים להורדת כולסטרול. השתמשתי בכדורים במשך תקופה אבל בגלל שהם גרמו לי לעייפות וכאבי שרירים החלטתי להפסיק לקחת. כרגע המצב הוא שאני לא לוקח כדורים והכולסטרול שלי הוא 260. אני יודע שזה רמה גבוה של כולסטרול והרופא שלי צועק עלי שאני חייב לקחת כדורים ושהכולסטרול שלי הוא גנטי ואין לי סיכוי להוריד אותו אבל אני מתעקש למצוא דרך טבעית להוריד את הכולסטרול. יש לי עודף משקל של כ-10 קילו. שכחתי לציין כי יש לי גם כבד שומני שנמצא באולטרסאונד. קראתי באתר שלך כי זה אפשרי להוריד כולסטרול בדרך טבעית וללא תרופות ומאוד אודה לך אם תוכלי לפרט לי האם באמת יש סיכוי שבעזרת תזונה או צמחי מרפא אפשר להוריד כולסטרול והאם זה משהו שאוכל להירפא ממנו כליל או שזה גנטי כמו שהרופא אומר ואני אהיה חייב לקחת תרופות להורדת כולסטרול.

 

תשובה

כולסטרול גבוה בדם הינה תופעה שכיחה ביותר בעולם המודרני. למעשה, כולסטרול גבוה אינו מחלה בפני עצמה אלא רק גורם סיכון למחלות לב וכלי דם המהווים בעיה בריאותית משמעותית לכשעצמן. כולסטרול גבוה אכן יכול לנבוע מסיבות גנטיות אולם בפועל - מניסיון של שנים אני יכולה להגיד לך כי למעלה מ-95% ממקרי הכולסטרול אינם נובעים מבעיה גנטית אלא מאורח חיים לקוי. כולסטרול גבוה בדם, עודף משקל וכבד שומני - שלושתם קשורים ביחד. שלושתם נגרמים מאותה סיבה, ולסיבה שני צדדים - מצד אחד של מערכת העיכול - נכנס עודף פסולת לגוף בצורת מזון עשיר בשומן, בחלבון ובסוכר ודל בסיבים ומרכיבים מזינים ומצד שני של מערכת העיכול - ישנו פינוי לקוי של עודפי הפסולת. באמצע, בגוף עצמו - הצטברות רעלים בתאי השומן המתרחבים והתוצאה - עודף משקל בטני, כבד שומני שמתפקד בצורה לקויה ומייצר עודף כולסטרול.


מחקרים רבים הוכיחו כי שינויי תזונתי עשויי לפתור את הבעיה לחלוטין!

נעשו מחקרים רבים ויש ניסיון קליני רב ששינוי בתזונה וחיזוק אברי הפינוי בגוף כגון כבד וכליות - גם על ידי תזונה וגם על ידי צמחי מרפא, פותרים לחלוטין את הבעיה. מאחר וידוע כי התזונה היא גורם המשפיע לרעה על הכולסטרול הרי שכאשר משנים את התזונה ואת אורח החיים מתחילה פעולה הפוכה ורמות הכולסטרול הגובה מתחילות לצנוח. כמו כן צמחי מרפא רבים כגון שן ארי, ארטישוק רפואי, עלי זי ועוד נמצאו מחקרית כיעילים מאוד בהפחתה אקטיבית של רמות הכולסטרול בדם הן על ידי הגברת הפרשת מיצי מרה, זירוז חילוף החומרים, שיפור יכולות הספיגה והן על ידי פינוי וניקוי הכבד מרעלנים. בנוסף לתזונה ולצמחי מרפא גם פעילות גופנית יכולה לסייע בהורדת כולסטרול גבוה.


הטיפול הטבעי יעיל ופשוט והוא מותאם באופן אישי למטופל

במסגרת הטיפול הנטורופתי נבנית תכנית טיפול כוללת המותאמת באופן אישי למצבך ולהרגלי חייך. השלב הראשון של הטיפול כולל תהליך של ניקוי הכבד על ידי תזונה וצמחי מרפא ובהמשך הטמעת שינויים תזונתיים שמביאים להורדה הדרגתית ברמות הכולסטרול. לאחר שאנו מגיעים לאיזון רמות הכולסטרול מותאמת לך תכנית תזונתית התלווה אותך להמשך חייך, לשמירה על בריאות אופטימלית וזה הדבר היחיד שתצטרך.


לסיכום, שינוי אורח חיים הוכח כיעיל ביותר להפחתת רמות כולסטרול

תזונה: ניקוי ושיקום הכבד, הפחתת הכנס רעלנים לגוף, איזון רמות כולסטרול
צמחי מרפא: שיקום הכבד ניקוי רעלנים מהכבד והגוף, הגברת ספיגה, הגברת הפרשות וזירוז חילוף חומרים
פעילות גופנית: העלאת הכולסטרול הטוב, הפחתת הכולסטרול הרע, חיזוק חיסוני וגופני כללי.