ירידה בחשק המיני בגיל 60

 

שאלה
שלום, אני פונה לקבל ייעוץ לגבי בעיה שיש לי והיא ירידה בחשק המיני באופן כללי וגם חוסר יכולת להגיע לזקפה תקינה. אני בן 60 אוטוטו ובסה"כ עד לפני מספר חודשים התפקוד המיני שלי היה תקין ולא היו בעיות מיוחדות. אלא שלאחרונה אני חש עייפות רבה במהלך היום ובעקבותיה גם ירידה בחשק המיני. אני סובל מכולסטרול וסוכרת מטופל תרופתית. לא פעיל מבחינה גופנית והתזונה שלי היא ממוצעת. אני עם משקל עודף לא רב. השאלה המרכזית שלי האם יש משהו טבעי שיכול לסייע להגברת החשק המיני? האם תוכלי לייעץ ולהמליץ על דברים אלו?

 

תשובה

ירידה זמנית בחשק המיני בגיל 60 פלוס יכולה להיות קשורה לכמה גורמים גם גופניים וגם נפשיים. לצערי זו אחת הבעיות היותר נפוצות מבחינה מינית בגילאים אלו ונמצא כי ברוב המקרים הקשר הוא לאורח חיים לקוי. אם אתה סובל מעודף משקל, כולסטרול וסוכרת מן הסתם העורקים שלך צרים יותר משהיו כשהיית צעיר יותר ללא בעיית הכולסטרול והשמנת היתר. מכאן נובע שיתכן ויש זרימת דם לקויה לאיבר המין וגם למוח. העייפות הרבה עליה אתה מדווח יכולה להיות תוצר של מתח נפשי כרוני, חסרים תזונתיים מצטברים, חולשה של מערכת החיסון ובלוטת האדרנל ועוד. השורה התחתונה היא שניתן בהחלט בדרך טבעית לשפר את החשק המיני ולהחזיר את האנרגיה כמו גם לחזק את הזקפה. המפתח לכך הוא שילוב של תזונה נכונה, צמחי מרפא ופעילות גופנית.


תזונה וצמחי מרפא יעילים בהגברת החשק המיני וחיזוק האון הגברי

תכנית תזונתית נכונה עבורך צריכה לכלול מזונות מחזקים ומעוררים אשר יתמכו בחיזוק חיסוני וחיזוק בלוטת האדרנל האחראית על עמידות הגוף בפני מתח. כמו כן ישנם מזונות רבים המגבירים חשק מיני. אבל יותר חשוב זה להוריד את המזונות שמזיקים לך כרגע וכנראה בגללם גם אתה סובל מכולסטרול גבוה, ועודף משקל. מעבר לתזונה יש לצמחי מרפא יכולת מיוחדת ומשמעותית ביותר בשיפור החשק המיני וכן בחיזוק האון הגברי בעיקר על ידי חיזוק זרימת דם, שיפור והגברת אנרגיה, שיפור מצב רוח, חיזוק בלוטת אדרנל ועוד. השילוב של צמחי מרפא ותזונה הוא שילוב מנצח עם תוצאות מדהימות לבעיה שלך! הדבר האחרון הוא פעילות גופנית. הליכה, ריצה קלה של 20-30 דקות 3-4 פעמים בשבוע תתרום לך מאוד! הפעילות הגופנית תרגיע אותך, תכניס לך אנרגיה, תוריד רמות מתח ותוריד עייפות.. כן. הרבה אנשים שסובלים מעייפות רבה לא מבינים איך אפשר לצאת לפעילות גופנית.. אבל זה דבר והיפוכו - תאלץ את עצמך לעשות פעילות גם אם אתה מרגיש גמור ותראה תוך זמן קצר שינויי משמעותי ברמת האנרגיה שלך.


לסיכום, טיפול לחיזוק חשק מיני בגיל 60 פלוס כולל:

תזונה נכונה: מחזקת חיסונית, מעלה אנרגיה, משפרת מצב רוח, משפרת זרימת דם, מגבירה חשק מיני
צמחי מרפא: מחזקים בלוטת אדרנל, משפרים מצב רוח ומעלים אנרגיה, מחזקים זרימת דם, משפרים זיקפה
פעילות גופנית: ממריצה ומעוררת, מחזקת גופנית, משפרת זרימת דם.