יעילות טיפול טבעי בדלקת בקיבה

 

בקצרה:
האם יש יעילות בטיפול טבעי בדלקת בקיבה כרונית ברמה בינונית?


השאלה המלאה:
אני בת 53, מזה כחצי שנה אני סובלת מבחילות קשות בעיקר לאחר ארוחות, חולשה אשר מופיעה לסירוגין במהלך היום, כאבים באיזור הקיבה, גרעפסים בכמויות גבוהות, נפיחות, מה לא.. ניגשתי לבדיקה אצל הרופא שלי והוא שלח אותי לגסטרוסקופיה. בבדיקה התבשרתי כי יש לי דלקת בקיבה כרונית ברמה בינונית וכן מצאו אצלי חיידק הליקובקטר פילורי. קיבלתי לקחת טיפול משולש של אנטיביוטיקה ואח"כ להמשיך עם נקסיום. האמת שבמהלך הטיפול עם האנטיביוטיקה הרגשתי הטבה משמעותית בכל התסמינים שהופיעו אצלי. אבל לצערי כשבוע לאחר סיום נטילת התרופות ומזה כבר כמה חודשים אני ממשיכה לסבול בעיקר מכאבים ותחושת מלאות גדולה מלווה בעייפות. הרופא המליץ לי להחליף לאומפרדקס - אבל הבנתי שזו אותה תרופה בערך כמו נקסיום.. בכל מקרה לא שינה רבות עבורי ואני עדיין סובלת די קשה מהתסמינים האלו. קראתי ארוכות על הטיפול הנטורופתי בגסטריטיס ורציתי להבין עד כמה ואיזה יעילות יש לטיפול טבעי בדלקת בקיבה -  אני די מיואשת כי ניסיתי להוריד כל מיני מזונות אבל עדיין מרגישה כאבים.


סובלים מדלקת בקיבה? התקשרו לשמוע כיצד ניתן לטפל בצורה יעילה ופשוטה : 1-700-700-329


תשובה

מה היעילות של טיפול טבעי לדלקת בקיבה? גבוה. אמנם כמו כל דבר אחר יש טווח של הצלחות - בטח בתחום הרפואה ולא ניתן להנפיק תעודת ביטוח - אבל מניסיון קליני אני יכולה להגיד לך שבהחלט טיפול יסודי בו המטופל מגיע עם נכונות  - מניב תוצאות טובות ויש הרבה מאוד הצלחות. אבל כאן את חייבת להבין כמה נושאים הקשורים ליעילות הטיפול הטבעי בגסטריטיס:


מרק קישור מצויין לטיפול יעיל בדלקת בקיבה


תזונה שיקומית לדלקת קיבה


במצב של גסטריטיס יש רגישות גבוהה של רירית הקיבה עקב תהליכים דלקתיים ברירית רפידת הקיבה אשר עלולים לגרום לפגיעה במעטפת ההגנה של הרירית עצמה מפני החומציות הגבוהה של מיצי העיכול (אשר מופרשים בזמן כניסת אוכל לקיבה במטרה לפרקו ולהכינו להמשך תהליכי העיכול). לכן המטרה היא להפחית את החשיפה של הרירית המודלקת ולהקטין את החשיפה שלה למיצי העיכול - זו הסיבה שמגוון התרופות הקונבנציונליות כגון נקסיום או אומפרדקס פועלות במטרה להקטין את כמות החומציות עצמה. אולם זו עלולה להיות חרב פיפיות מאחר והחומציות חשובה לתהליכי פירוק תקינים. אז במצב זה דווקא תזונה מדוייקת, קלה מאוד לעיכול, עשירה ברכיבים אנטי דלקתיים, עשוייה לסייע בהקטנת הגירויי של הרירית ולאפשר החלמה בדרך טבעית מבלי לפגום בתהליכי עיכול שלא לצורך.


שורה תחתונה: תזונה נכונה חשובה בהפחתת  גירוי הרירית ובכך מאפשרת להגדיל את יעילות הטיפול הטבעי לדלקת בקיבה.


טיפול טבעי לגסטריטיסלילך נהרי - טיפול טבעי לדלקת בקיבה


הפחחת פוטנציאל הגירוי של הרירית


על מנת להקטין ככל האפשר את גירוי רירית הקיבה - יש חשיבות לתכנן את התזונה בצורה אישית. אין ממש נוסחה כללית המתאימה לכל האנשים הסובלים מדלקת בקיבה - כל אחד מגיב שונה לסוגי המזון השונים. אמנם יש הבנה לגבי מזונות מסויימים אשר מוכרים כבעייתיים במצב של גסטריטיס - אך האמת היא שדווקא כאן חשובה ההתאמה האישית על מנת לבנות תכנית תזונה אשר תספק למטופל גם הנאה מהאוכל, שיקום של הרירית מהדלקת, ומסגרת ארוכת טווח לשימור ההחלמה הלאה. 


שורה תחתונה: תזונה נכונה היא גורם מכריע בריפוי דלקת בקיבה - התאמה אישית לצרכיי המטופל מבטיחה תוצאות ארוכות טווח ומגבירה את תהליך הריפוי בצורה גבוהה.


לא רק מה אוכלים חשוב


מרבית הגישות הטיפוליות לגסטריטיס באמצעות תזונה מתמקדות בסוג המזון אותו יש לאכול ופחות בהרגלי אכילה אחרים כגון כמויות, זמן אכילה, צורת לעיסה, צורת הכנה של המזון ועוד. שוב אנו חוזרים לחשיבות של התאמת תכנית התזונה באופן אישי על מנת למקסם כל היבט תזונתי כדי לאפשר מסגרת נוחה, טעימה ובריאה אשר תורמת לתהליך החלמה של הרירית המודלקת מצד אחד וכן מהווה מסגרת נוחה לשמירה מצד שני. שילוב שכזה מגביר לעין שיעור את יעילות הטיפול הטבעי לדלקת בקיבה.


סיכום ביניים: חשוב להבין שנושאים כגון איך אוכלים, כמה זמן, כיצד מכינים את האוכל - משפיעים רבות על החלמה במצב של דלקת בקיבה.


טיפול טבעי לגסטריטיסלילך נהרי - טיפול טבעי לדלקת בקיבה


תמיכה אנטי דלקית מרוכזת


בגוף שלנו מתחוללים תהליכים דלקתיים כל העת - תהליכים אלו מושפעים רבות מסוג התזונה שלנו - במיוחד במצב של גסטריטיס בו קיימת דלקת פעילה ברירית הקיבה. בהקשר הזה יש חשיבות לבנות תכנון תזונתי לשיקום הקיבה אשר יהיה עשיר ברכיבים אנטי דלקתיים בנוסף לפוטנציאל גירוי נמוך. מהסיבה הפשוטה שהרצון הוא לזרז את תהליך ההחלמה של הדלקת בקיבה כמה שיותר. לכן הרעיון הוא לרכז כמה שיותר פעילות אנטי דלקתית במזון אותו אנו צורכים.


צמחי מרפא ותרומתם לריפוי דלקת בקיבה


בנוסף לתזונה, חשוב לציין כי גם צמחי מרפא מסויימים מאוד טובים להגברת יעילות הטיפול הטבעי לדלקת בקיבה - מדובר על פרומולות בהכנה אישית של צמחים כדוגמת פילפנדולה, אולמוס, גליצרייזה ועוד - כולם בעלי יכולת אנטי דלקתית חזקה ומהסיבה הזו הם בהחלט טובים ויכולים לסייע לתהליכי ההחלמה מגסטריטיס.


למצוא את שביל הזהב לריפוי יסודי ולמניעה ארוכת טווח


בסופו של יום טיפול מוצלח בדלקת בקיבה חייב לשלב התייחסות ארוכת טווח על מנת למנוע הישנות של מקרי דלקת בקיבה. התייחסות שכזאת מגבירה את יעילות הטיפול כולו בדלקות בקיבה ומאפשרת גם חיזוק מערכות אחרות אשר תורמות את חלקן בשימור ההטבה ושיפור אורח ואיכות החיים כולה. זו הסיבה שיש חשיבות גבוהה להתאמה אישית ומדוייקת עד כמה שניתן על מנת למצוא ולבנות את "שביל הזהב" עבור המטופל - משמעו: בריאות שלמה מצד אחד והמשך הנאה מאוכל מצד שני - זו אמנם משימה מאתגרת אבל היא מגבירה לאין ערוך את יעילות הטיפול הטבעי בדלקת בקיבה.


לסיכום:

טיפול טבעי יעיל לדלקת בקיבה חייב להיות בהתאמה אישית מלאה על מנת להשיג שתי מטרות במקביל - החלמה ושימור ההטבה - במילים אחרות למצוא את הדרך ליהנות מאוכל ושהאוכל ישמור על הבריאות בתמורה.אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..