ילפת שטוחה על העור ובאיברי המין


תיאור מקרה של מטופל  אשר הצליח להבריא


תלונות עיקריות

ילפת שטוחה (ליכן פלנוס) המתבטא בכתמים אדומים על העור ובאיברי המין


רקע אודות המטופל

יזהר, בן 55, נשוי עם 2 ילדים, בעל משרד עורכי דין, עובד שעות רבות, נהנה מאוד מעבודתו אך מדווח שנמצא בלחץ רב, טס לחו"ל לעיתים קרובות בעקבות עבודתו, עובד "מסביב לשעון".


פירוט תלונות עיקריות

יזהר מספר כי לראשונה הופיע אצלו ליכן פלנוס (ילפת שטוחה בשמה העברי) לפני כשלוש שנים. החלו להופיע נגעים על פני העור, שלא גרדו ולכן הוא לא ייחס להם משמעות רבה. לאחר כמה שבועות הופיע כתם אדום על איבר המין וזה הלחיץ אותו מאוד. הוא חשש כי יתכן ומדובר במחלת מין. הוא פנה לרופא עור אשר ביצע בדיקת ביופסיה. האבחנה שהתקבלה בעקבות הביופסיה היתה - ליכן פלנוס. לאחר כשבועיים ההתקף חלף והנגעים עברו. מאז, יזהר מדווח כי כול מספר חודשים הגיע התקף שנמשך כמה שבועות. בכול התקף היה מורח יזהר משחה על בסיס סטרואידים אשר סייעה להקל.


טיפול נטורופתי לליכן פלנוסלילך נהרי - מומחית לליכן פלנוס


רוצה שנחזור אליך לייעוץ?

* שדות חובה

פירוט תלונות ברקע

יזהר נמצא בעודף משקל של כ-20 קילו. הוא מספר כי בעבר שקל פחות, עסק יותר בספורט והיה פעיל יותר. בנוסף, בשנים האחרונות סובל מרמות כולסטרול גבוה (262). הרופא המליץ לו על תרופה להורדת הכולסטרול, יזהר לקח כמה ימים והפסיק כי זה גרם לו לכאבי שרירים.


מה זה ילפת שטוחה?

ליכן פלנוס, או בשמה העברי ילפת שטוחה, הינה מחלת עור נדירה יחסית הנגרמת בגלל דלקת. הדלקת נוצרת בגלל פעילות יתר של מערכת החיסון. מערכת החיסון "תוקפת" מקומות שונים בעור, בריריות הפה או באיברי המין וגורמת לפצעים בצורות וצבעים שונים כגון אדום וסגול. ילפת שטוחה מגיעה לרוב בהתקפים חוזרים ונשנים ובתדירות משתנה. היא יכולה לגרום לאי נוחות קלה עד לגרד חזק אשר עלול לפגום באיכות החיים גם בצורה משמעותית. אם הנגעים מופיעים בפה או בריריות הואגינה הם כואבים מאוד. הטיפול בילפת שטוחה הוא לרוב משחות על בסיס סטרואידים על מנת להקל על הגרד או הכאב. יש מצבים בהם ממליצים על פוטותרפיה לריפוי מהיר של הנגעים.


יעילות הטיפול הנטורופתי בילפת שטוחה בעור ובאיברי המין

בגישה של הרפואה הנטורופתית הבעיה בליכן פלנוס טמונה בחוסר האיזון של מערכת החיסון ולכן, על מנת לפתור את הבעיה, יש למצוא את הגורם לחוסר האיזון של מערכת החיסון. במסגרת הטיפול הנטורופתי נערך תשאול מקיף ויסודי במטרה להבין את הסיבות אשר גרמו לחולשה החיסונית של המטופל. ישנם סיבות רבות היכולות לגרום לחולשה ולחוסר איזון של תפקוד מערכת החיסון. מערכות רבות משפיעות על מערכת החיסון. מערכות הפינוי, והכבד כאיבר מרכזי לכך, בעלי חשיבות מרכזית בהבנת חוסר האיזון של מערכת החיסון. כשהכבד גדוש ברעלים הוא לא מצליח לפנות את עודפי הפסולת מהגוף, מייצר עודפי פסולת בעצמו, וגורם לרעלנות יתר שמחלישה את מערכת החיסון. אבחנה נטורופתית מדויקת במקרה זה תוביל לתכנית טיפול ממוקדת בשורשי הבעיה.


התקשרו לעוד מידע על הטיפול הנטורופתי בליכן פלנוס
1-700-700-329


כיצד תזונה יכולה לרפא ילפת שטוחה בעור ובאיברי המין

לתזונה תפקיד מכריע באיזון מערכת החיסון ומכאן בטיפול בליכן פלנוס. במקרה של יזהר תזונה לקויה מאוד משך תקופה ארוכה אשר גרמה לעודף משקל, עודף כולסטרול וכבד גדוש ועמוס. המתח הכרוני שנמצא בו יזהר באופן יום-יומי גורם לשחיקה של הגוף ומערכת החיסון בפרט. תזונה נכונה הכוללת מרכיבים בעלי פעילות אנטי דלקתית, פעילות משקמת כבד וכן פעילות מאיצת הפרשות ומעודדת פינוי רעלים מהגוף - יכולה לסייע רבות בחיזוק מערכת החיסון והשבת האיזון לגוף בכלל ולעור בפרט.


תרומת צמחי מרפא בריפוי ילפת שטוחה בעור ובאיברי המין

בנוסף לתכנית תזונתית הותאמה ליזהר פורמולת צמחי מרפא בעלי פעילות ספציפית אנטי דלקתית לעור. צמחי מרפא כגון גדילן מצוי ושן ארי מוכרים ביכולתם לסייע בניקוי הגוף, הכבד ולסייע באיזון רמות כולסטרול. מטרת פורמולת הצמחים הייתה להוריד את ריכוז הרעלים בגוף, להוריד את רמת הדלקתיות בגוף ועל ידי כך לאזן באופן ישיר את מערכת החיסון. בנוסף, פורמולת הצמחים הכילה צמחי מרפא אדפטוגנים העוזרים לגוף להתמודד עם מצבי מתח על ידי מניעת שחיקה של הגוף ואיזון מערכת החיסון.


התקשרו לעוד מידע על הטיפול הנטורופתי בליכן פלנוס
1-700-700-329


תוצאות הטיפול הנטורופתי בילפת שטוחה בעור ובאיברי המין

נבנתה ליזהר תכנית תזונתית מפורטת עם התאמה של מזונות לסדר היום שלו. יזהר החל לצאת להפסקות אוכל מסודרות. בנוסף, החל ליטול את תוספי התזונה וצמחי המרפא שהומלצו לו. בפגישת הבקרה שערכנו לאחר כשלושה שבועות שמעתי מיזהר כי הוא מחובר לתהליך ונלהב ממנו - הוא כבר הספיק להוריד כ 2 קילו ואמר כי הוא מרגיש רענן, חיוני, אנרגתי ונמרץ. מצב רוחו השתפר מאוד גם כן. נגעי הליכן פלנוס התכווצו מעט. לאחר כחודשיים דיווח יזהר כי הוא ממשיך במרץ בתכנית ומרגיש כי כבר הפכה לאורח חייו.. הוא המשיך בירידה במשקל וכבר הצליח להשיל 6 קילו, נגעי הליכן פלנוס התבהרו והצטמצמו מאוד וקשה להבחין בהם. לאחר שלושה חודשים נעלמו לגמרי נגעי הליכן פלנוס כולל באיברי המין. הכולסטרול של יזהר ירד ל212.