טיפול נטורופתי לחרדה והתקפי חרדה

 

שאלה
אני סובלת כבר כמה חודשים מחרדה כל הזמן. יש לי עליות וירידות אך החרדה כל הזמן ברקע. יש לכך טיפול נטורופתי?

תשובה

לטיפול הנטורופתי בחרדה שתי מטרות – הראשונה למנוע התקפי חרדה על ידי תזונה, תוספי תזונה וצמחי מרפא המאזנים את פעילות מערכת העצבים, והשנייה דרכי התמודדות עם התקפי החרדה, במידה והם יקרו שוב. הטיפול הטבעי בחרדה והתקפי חרדה כולל:


הפחתת סטרס ולחץ


איזון רמות הסוכר
חוסר איזון ברמות הסוכר מוביל לתנודות חדות במצב הרוח ולמערכת עצבים לא מאוזנת. חומצות שומן חיוניות- ישנם הרבה מחקרים המראים כי חומצות שומן מסוימות משפיעות על מצב הרוח והתקפי החרדה מזון עשיר בויטמינים התומכים במערכת העצבים

שינוי אורח חיים כדרך להתמודדות בחרדה והתקפי חרדה
פעילות גופנית אירובית- במסגרת הטיפול הנטורופתי מותאמת פעילות גופנית באופן אינדיווידואלי למטופל. פעילות גופנית קבועה הינה קריטית להסדרה של פעילות המוח טכניקות הרפייה ורגיעה- המטופל לומד טכניקות הרפיה כגון נשימות בטן, דמיון מודרך ועוד על מנת ללמוד כיצד להשתלט על התקפי החרדה.

צמחי מרפא לטיפול בחרדה והתקפי חרדה
ישנם צמחי מרפא רבים המאזנים את פעילות המוח ולכל מטופל יש להתאים באופן אישי פורמולת צמחי מרפא, לפי התמונה הקלינית איתה הוא בא.
אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..