טיפול טבעי לסקלרודרמה

 

שאלה
אני סובלת ממחלה הנקראת סקלרודרמה ורציתי להתייעץ איתך לגבי טיפול בבעיה בעזרת צמחי מרפא, תזונה וויטמינים. ושאלתי האם בדרך הזו יש סיכוי לטפל ולבלום את המחלה? או האם יש דרכים נוספות שאת יכולה להמליץ לי כדי שאוכל לעשות.

 

תשובה

סקלרודרמה הינה מחלה אוטואימונית, כלומר, הגוף מייצר נוגדנים כנגד עצמו, במקרה זה הפגיעה היא בכלי דם קטנים. סקלרודרמה יכולה להיות מפושטת או מוגבלת, בשני המקרים הביטוי העורי הינו שינויים בעור - העור נהיה קשה ומבריק כמו קלף. זהו מצב דלקתי שבו מערכת החיסון תוקפת את הגוף עקב חוסר איזון. מערכת החיסון אינה מזהה את תאי הגוף כתאים עצמיים ופועלת כנגד הגוף. הטיפול הקונבנציונלי בדרך כלל במצב זה הוא דיכוי מערכת חיסון על ידי תרופות. דיכוי מערכת חיסון מוביל לתופעות לוואי רבות וסיבוכים שונים.


טיפול נטורופתי מקיף יכול להפחית את התגובה החריפה של מערכת החיסון ואף לאזנה

ניתן על ידי הטיפול הנטורופתי להשפיע על רמת הדלקתיות בגוף.חומצות שומן חיוניות מן המזון משפיעות על רמת הדלקתיות בדם דרך השפעה על ייצור הורמונים מקומיים. לתזונה אנטי דלקתית השפעה מכרעת על תגובת מערכת החיסון. בנוסף, ישנם צמחי מרפא בעלי פעילות אנטי דלקתית לכלי הדם וצמחי מרפא שמאזנים את מערכת החיסון. תוספי תזונה כגון אומגה 3 משפיעות באופן ישיר על רמת הדלקתיות בגוף ועל בריאות העור ולכן הם חלק בלתי נפרד מתכנית הטיפול הנטורופתית בסקלרודרמה. הטיפול הנטורופתי בסקלרודרמה יכול להאט את חומרת המחלה ולמנוע הדרדרות נוספת. על ידי פעילות אנטי דלקתית, מאזנת מערכת חיסון, ניתן להפחית את עצמת המחלה ולאזנה.


לסיכום, טיפול טבעי לסקלרודרמה כולל

תזונה: אנטי דלקתית, מאזנת מערכת חיסון
צמחי מרפא: אנטי דלקתיים, מאזני מערכת חיסון
תוספי תזונה: אנטי דלקתיים


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית