טיפול טבעי לחיזוק זיקפה

 

שאלה
אני בן 51 ובחודשים האחרונים אני חש בחולשה משמעותית בזיקפה שלי. אני די מתבייש בעניין. וזה די הפתיע אותי כי אני יחסית לגיל שלי פעיל מינית מעל הממוצע. מבחינה בריאותית הכל תקין אצלי. אישתי אומרת לי שזה רק בגלל מתח וסטרס גדול שיש לי מאחר ואני כרגע עומד להחליף מקום עבודה והעניינים די לא ברורים. הרופא שבדק אותי לא מצא שום דבר שיכול להצביע על החולשה בזיקפה. קראתי אצלך באתר שיש קשר לאון גברי ולמה שאוכלים. אשמח ואודה מאוד להכוונה מהו לדעתך טיפול טבעי לחיזוק זיקפה שיכול להיות יעיל עבורי והאם גם לדעתך יכול להיות שזה בגלל המתח?

 

תשובה

זיקפה חלשה היא אחת הבעיות הנפוצות ביותר מבחינה מינית אצל גברים בגיל שלך, כך שאין לך במה להתבייש, אתה לא לבד. הסיבות לבעיות באון הגברי כגון זיקפה חלשה, חוסר חשק מיני ועוד הן מגוונות ורבות והמקור יכול להיות או גופני או נפשי או שילוב של שניהם. מבחינה גופנית הרבה פעמים תהליכים של טרשת עורקים גורמים למצב שזרימת הדם לאיבר המין לקוייה וזה עלול לגרום לזיקפה חלשה. כמו כן מחלות שונות כגון סוכרת סוג 2, מחלות כרוניות, השמנת יתר ועוד עלולות להשפיע. המקור השני שעלול לגרום לבעיה הוא הצד הנפשי. בהחלט יתכן ואישתך צודקת וכי הסטרס הגדול שאתה נמצא בו גורם לבעיה. זיקפה חזקה ותקינה היא פועל יוצא של דחף מיני וחשק מיני ומצב רוח ואנרגיה. כאשר אתה נמצא במתח מתמשך, הגוף שלך מתעייף, המצב רוח שלך יורד, אתה נהיה עצבני ולא רגוע, אתה נהיה חסר אנרגיה ומותש. אלו מצבים שבהחלט יכולים להביא לזיקפה חלשה ולחוסר חשק למין ועוד. אבל כמו ששאלת יש לבעיה הזו בהחלט פתרון די יעיל:


טיפול טבעי בשילוב צמחי מרפא לחיזוק זיקפה

כיום ידוע לנו, על בסיס מחקרים רבים, כי בעיות הקשורות לאון הגברי ובכללם זיקפה חלשה קשורות קשר הדוק לאורח החיים. המתח, התזונה הלקוייה, חוסר פעילות גופנית נמצאו כגורמים מרכזיים לבעיה. אבל לשמחתנו כל הסיבות האלו הן הפיכות וניתן, על ידי שינוי תזונתי, שימוש מדוייק בצמחי מרפא, לחזק את האון הגברי ולחזור לתפקד בצורה תקינה. המפתח המרכזי לחיזוק זיקפה טבעי הוא שילוב בין צמחי מרפא לתזונה נכונה. המטרה במקרה שלך היא להוריד את המתח, להרגיע אותך, להגביר אנרגיה וכוחות, לשפר מצב רוח, לחזק את עמידות הגוף שלך בפני לחצים, לחזק את מערכת החיסון ועוד. כל אלו ניתן להשיג על שימוש בצמחי מרפא כדוגמת הג'ינסנג הקוריאני אשר הוכח מחקרית כממריץ, מחזק זרימת דם, משפר חשק מיני, מגביר מצב רוח ועוד. בנוסף לג'ינסנג ישנם עוד צמחי מרפא שעיקר תפקידם לחזק את זרימת הדם לאיבר המין, להמריץ ולהגביר מצב רוח ואנרגיה. לצד צמחי המרפא גם לתזונה יש משקל גדול מאוד בפתרון הבעיה שלך. תזונה נכונה הכוללת הכוונה מה לאכול ובמיוחד ממה להמנע כדי להגביר מצב רוח, לחזק את הגוף ובמיוחד את בלוטת האדרנל האחראית על עמידות הגוף בפני לחצים וסטרס. וכן ישנן מזונות ספציפיים הנחשבים כמעוררי חשק מיני ויכולים לתרום רבות לחיזוק הזיקפה ולפתרן הבעיה כולה.


לסיכום, טיפול טבעי לחיזוק זיקפה חלשה כולל:

צמחי מרפא: מגבירים זרימת דם לאיבר המין, מעוררים ומגבירי אנרגיה ומצב רוח, מחזקים גופנית, מרגיעים
תזונה נכונה: מגבירה חשק מיני, מחזקת את הגוף, מעוררת ומעלה מצב רוח, מחזקת אדרנל, מאזנת מערכת העצבים
פעילות גופנית: משחררת מתח ולחצים ומרגיעה

.