טיפול טבעי לדלקת וגינלית ופטרת וגינלית

 

שאלה
אני בת 25 וסובלת זה מספר שנים מתופעה של פטרת וגינלית. כול פעם אני מקבלת נרות ומשחת אגיסטן, המצב נרגע, ואז שוב זה חוזר עם הפרשות וגרד. אני בסה"כ בחורה בריאה, סובלת מידי פעם מכאבי ראש. אני מכורה למתוק וזה יהיה לי הכי קשה להוריד מהתפריט, אם צריך (כי קראתי שיש קשר בין מתוק לפטריה). אני מבקשת לדעת אם יש טיפול טבעי ומונע לפטריה.

 

תשובה

פטריה וגינלית כרונית שחוזרת שוב ושוב מעידה קודם כול על מערכת חיסון חלשה ומערכת עיכול לא מאוזנת. פטריות חיות אצלנו בגוף בשלום ובשלווה לאורך כל פתחי הגוף - מהפה עד פי הטבעת, אצל נשים גם בנרתיק. הם חלק מהפלורה הטבעית של הגוף. מה קורה כשפתאום פטריה מתחילה לשגשג ולגרום לתופעות לא נעימות? כשהאיזון בפלורת המעי נחלשת, ומערכת החיסון לא מצליחה להשיב את האיזון לפלורת הנרתיק, הפטריה משגשגת בקלות. כל פעם את מקבלת טיפול מקומי בלבד, שמחליש לתקופה קצרה את הפטריה, אך לא מחזק את מערכת החיסון ולא מאזן את מערכת העיכול, והפטריה שבה לשגשג. על מנת לפתור את הבעיה הכרונית הזאת מהשורש אחת ולתמיד יש לפעול ישירות להכחדת הפטריה מצד אחד, אך לפעול לחזק ולאזן את הגוף בצורה משמעותית מצד שני.


טיפול נטורופתי לפטריה בנרתיק

טיפול נטורופתי הוא יעיל במצב של פטריה וגינלית כרונית. הטיפול הנטורופתי מציע תכנית טיפול שמטרתה לחזק ולהשיב לגוף את היכולת לאזן את עצמו. תכנית הטיפול מורכבת מתזונה וצמחי מרפא. מהתפריט יורדים המזונות שגורמים לשגשוג הפטריה ומומלצים המזונות שמכחידים את הפטריה על ידי חיזוק מערכת החיסון והעיכול. מזונות כגון סוכר לבן ומוצריו, מוצרי חלב ומזונות מעובדים תורמים לשגשוג הפטריה. לעומת זאת, תפריט נקי ובריא, עשיר בסיבים תזונתיים יקשה מאוד על הפטריה לשגשג. בנוסף, ישנם צמחי מרפא מצוינים למצב זה. ישנם צמחים אנטי פטרייתיים שקוטלים את הפטרייה ומחזקים את מערכת החיסון. צמח מרפא כגון טבבויה הוא צמח אנטי פטרייתי חזק שפועל יחד עם מערכת החיסון להכחדת הפטריה. בנוסף, במסגרת הטיפול הנטורופתי, מוצע לך טיפול מקומי לטיפול בפטריה ולהקלה על הסימפטומים. שטיפות נרתיק עם שמנים אתרים אנטי פטרייתיים וחיידקים פרוביוטיים לאיזון פלורת הנרתיק.


לסיכום, טיפול טבעי לפטרת וגינלית כולל

תזונה: עשירה בסיבים תזונתיים, ללא מזונות מעובדים
צמחי מרפא: אנטי פטריתיים מחזקי מערכת עיכול וחיסון
תוספי תזונה: משקמי פלורת מעי ונרתיק


לילך נהרי-נטורופתית מוסמכת