טיפול טבעי השימוטו

 

שאלה
ברצוני לברר האם יש דרך לטפל בבעית השימוטו באופן טבעי? בעקבות עייפות מאוד משמעותית עשו לי בדיקות דם מקיפות, גילו לי רמת TSH 15, ונוגדנים לבלוטת התריס, אבחנו לי השימוטו. הבנתי שזו מחלה של מערכת החיסון. האם אפשר להבריא מזה? האם יש משהו טבעי שיכול לעזור לטיפול בבעיה?

 

תשובה

השימוטו הינה מחלה אוטואימונית שבה הגוף מייצר נוגדנים התוקפים את בלוטת התריס ופוגעים בה. התקיפה של הנוגדנים גורמת לדלקת מקומית ומונעת מבלוטת התריס את היכולת להפריש את הורמון התירוקסין. כתוצאה מכך נוצרת תת פעילות בלוטת התריס. זוהי מחלה שמקורה בחוסר איזון של מערכת החיסון וביצירה של דלקת מקומית שהורסת את רקמת בלוטת התריס. מערכת החיסון, במקום לתקוף "פולשים" שמסכנים את הגוף, כגון וירוסים וחיידקים, לא מזהה את תאי הגוף ותוקפת אותם כאילו היוו סכנה לגוף.


יעילות הטיפול הנטורופתי בהשימוטו

מטרת הטיפול הנטורופתי היא לאזן את מערכת החיסון ולהפחית את התגובה הדלקתית, על ידי כך שיקום בלוטת התריס. ישנם מרכיבים תזונתיים שונים שגורמים לשיבוש מערכת החיסון. ישנם מזונות המעוררים את התגובה החיסונית ומעודדים את מערכת החיסון לפעילות אנטי דלקתית. חלק ניכר מהטיפול הינו התאמה של תפריט היפואלרגני שמאזן ומרגיע את תגובת מערכת החיסון. בנוסף, ישנם תוספי תזונה וצמחי מרפא בעלי פעילות אנטי דלקתית מאזנת מערכת חיסון. אומגה 3 למשל זו חומצות שומן חיונית בעלת השפעה אנטי דלקתית חזקה אם ניתנת במינון הנכון.


לסיכום, הטיפול הנטורופתי בהשימוטו כולל:

תזונה: היפואלרגנית, מאזנת מערכת חיסון, אנטי דלקתית
צמחי מרפא ותוספי תזונה: בעלי פעילות אנטי דלקתית, משקמת בלוטת התריס


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית