טיפול וריפוי שפעת בעזרת תזונה

 

שאלה
בני בן 35, בריא בד"כ, חולה בשפעת קשה. הוא כבר שבוע שוכב עם חום גבוה, נזלת ושיעולים. לרופאים אין ממש מה לתת לו כי אין להם תרופות נגד הוירוס והוא נמצא בהשגחה ומקבל נוזלים. מה מומלץ לתת לחיזוק והתאוששות מהירה? האם יש דרך טבעית לחזק אותו?

 

תשובה

שפעת היא מחלה ויראלית שהגוף יודע להתמודד איתה. כשמערכת החיסון מאוזנת הגוף תוך כמה ימים מתגבר על הוירוס והמחלה עוברת. המצב של בנך מעיד על חולשה חיסונית גדולה וקושי של הגוף להלחם בוירוס בגופו. מנוחה לא מספיקה לגוף על מנת לעשות את העבודה ולהתגבר על הוירוס ויש להשתמש במרכיבים ספציפיים אנטי ויראלים ויש מרכיבים טבעיים מצוינים למצב זה.


טיפול טבעי לחיזוק חיסוני

במסגרת טיפול נטורופתי ניתן להתאים תכנית טיפול שמטרתה לחזק את מערכת הגוף באופן ספציפי ואת הגוף בכלל. כמו כן ישנם צמחי מרפא הפועלים באופן ספציפי נגד הוירוס וחיסולו המהיר. חשוב לחזק את מערכת החיסון, כדי לחזק את הגוף ולאפשר לו להתמודד טוב יותר אפשר לעשות מספר דברים:

ראשית אם אין תאבון אין צורך לאכול, הגוף אינו פנוי כרגע לעכל ומפנה את כל המשאבים שלו להלחם במחלה ורצוי להקשיב לו! אם יש תאבון לדאוג לתזונה העשירה בירקות המכילים נוגדי חימצון חזקים, בעיקר הכתומים העשירים בבטא קרוטן. ניתן לעשות גם מרק מינרלים - מרק מעשבי תיבול לסנן ולשתות רק את הנוזל. במידה ויש תאבון כדאי להעשיר את התזונה במזונות המכילים ויטמין C בכמויות גדולות ולהפחית את כמות הסוכרים. סוכרים פשוטים מאטים את תנועתיות כדוריות הדם הלבנות. כמו כן הסוכר מתחרה עם ויטמין C על אתרי הספיגה. אכילה מרובה של סוכרים יגרום לחסר בויטמין C ולחולשה של מערכת החיסון. בזמן מחלה לדאוג לשתייה מספקת של נוזלים על מנת למנוע התייבשות עקב טמפרטורת הגוף הגבוהה. בנוסף, על מנת לחזק את הגוף ואת מערכת החיסון חשוב לדאוג למנוחה מספקת ושינה איכותית. המרכיב הכי פוטנטי במסגרת הטיפול במצב זה הינו צמחי מרפא. ישנם צמחי מרפא מצוינים שמחזקים את מערכת החיסון ובעלי פעילות ספציפית אנטי ויראלית כגון אכינצאה, טבבויה ואסטרגלוס.


לסיכום, טיפול נטורופתי לטיפול בשפעת ויראלית כולל:

תזונה: קלה לעיכול, עשירה בכל המרכיבים החיוניים
צמחי מרפא: מחזקי מערכת חיסון ובעלי פעילות אנטי ויראלית
תוספי תזונה: לחיזוק מערכת חיסון


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית