טיפול בנזלת בדרכים טבעיות

 

שאלה
איך ניתן לטפל בנזלת בדרכים טבעיות? יש לי 3 ילדים בני 10, 7 ו 3, ובעיקר בחורף הם מצטננים. אני לא מעוניינת לתת להם ספריי אף לייבוש הנזלת ובכלל אני לא מעוניינת לתת תרופות. הם ילדים בריאים, לא סובלים ממחלות ולא לוקחים תרופות באופן קבוע. מה אני יכולה לעשות שהוא טבעי כשיש להם נזלת? והאם יש צמחי מרפא טבעיים שיכולים לעזור?

 

תשובה

הנזלת היא הדרך של הגוף להיפטר מפולשים ואין לדכא אותה. כשוירוס חודר לדרכי הנשימה דרך האף הגוף ובעיקר מערכת החיסון פועלת על מנת להדוף את הוירוס ולמנוע ממנו לחדור עמוק יותר לגוף. אחת הדרכים להדוף את הוירוס החוצה היא הפרשת נזלת צמגית וסמיכה שדוחפת את הוירוס מהאף החוצה. צבע הנזלת ותדירותה מעידה על הרקע לנזלת. יש להבחין בין נזלת כרונית, שבדרך כלל שקופה, והיא על רקע אלרגי, לכן תופיעה בתדירות גבוהה, אף יומיומית, לבין נזלת צהובה - ירוקה סמיכה על רקע מחלה זיהומית כגון וירוס של דרכי הנשימה. כשיש נזלת חשוב מאוד לתת לה לצאת החוצה ולא לחסום אותה על ידי תרופות. דרך הוצאת הנזלת אנו עוזרים לגוף להפטר מהוירוס. בנוסף, נזלת תקועה תגרום לחוסר איוורור במערכת האף והסינוסים ועלולה להוביל לדלקת חיידקית משנית כגון סינוסיטיס.


חיזוק מערכת החיסון בדרך טבעית

על מנת לפתור את בעיית הנזלת בזמן מחלה, שלרוב מציקה ומקשה על הנשימה, יש מצד אחד לחזק את מערכת החיסון ומצד שני להשתמש במרכיבים אנטי ויראליים ספציפיים. ישנם תרופות סבתא שונות לייבוש הנזלת בדרכים טבעיות - מריחה של מיץ בצל בקצה האף, אמבט חם לרגליים בתוספת גרגירי חרדל, ושמן אקליפטוס למבער, על מנת לפתוח את דרכי הנשימה. ישנם צמחי מרפא מצוינים לחיזוק מערכת חיסון ופעילות אנטי ויראלית. צמחי מרפא כגון אכינצאה ואסטרגלוס נחקרו רבות ונמצאו יעילים למנוע שגשוג של הוירוס ולעודד את מערכת החיסון לפעילות יעילה וממוקדת.


לסיכום, ניתן להתגבר בצורה יעילה על נזלת על ידי:
צמחי מרפא: אנטי ויראלים, מחזקי מערכת חיסון
תרופות סבתא: לחימום הגוף ופתיחת הסינוסים
תזונה: קלה לעיכול, עשרה במרכיבים חיוניים


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית