טיפול טבעי בדיכאון על ידי צמחי מרפא

 

שאלה
אני סובל מדיכאון ומצבי רוח ירודים מזה כשנה וחצי. לא טופלתי עד כה על ידי תרופות. שמעתי שיש צמחי מרפא טובים לטיפול בדיכאון, אשמח לקבל מידע נוסף אודות שיטות ודרכי השימוש בצמחים להקלה על המצב. כמו כן אשמח לשמוע כיצד הצמחים עובדים וכיצד הם משפיעים והאם יש תופעות לוואי כלשהן שצריך להתייחס אליהם.


הפחתת סטרס ולחץ


תשובה

דיכאון היא אחת ההפרעות הנפשיות השכיחות שיש והיא מופיעה ברמות שונות. רוב האנשים חווים תחושות של דיכאון במהלך החיים, בעיקר בעקבות חוויות עצובות או טראומטיות. מחקרים מראים כי בעולם המודרני שכיחות הסובלים מדיכאון עולה ויש לכך סיבות רבות. אורח החיים המודרני מאופיין במתח רב, תחרותיות, לעיתים בדידות. בנוסף, תזונה המגרה ומחלישה את מערכת העצבים משחקת תפקיד מרכזי. תזונה עשירה במזונות מגרים כגון סוכר, אלכוהול וקפאין, ותזונה ענייה בויטמיני B, המהווים חלק בלתי נפרד מתפקוד תקין של מערכת העצבים, יכול להשפיע על מצב הרוח.

טיפול נטורופתי יעיל לטיפול במצבי דכאון מכיוון שהראייה היא על השלם והטיפול מותאם באופן אישי לאורח חייו של המטופל. בנוסף לתזונה מאוזנת שמחזקת את מערכת העצבים, ותוספי תזונה שמשפיעים באופן ישיר על פעילות המוח, ישנם צמחי מרפא רבים בנחקרו בקשר לדיכאון. כדי לקבל את המינון הנכון ושילוב הצמחים הנכון, הנטורופת בונה פורמולה המותאמת באופן אישי למטופל לפי הסימפטומים הקיימים. אחד הצמחים המוכרים והנחקרים ביותר בטיפול בדיכאון הוא ההיפרקום (HYPERICUM). ההיפריקום פועל על מערכת העצבים המרכזית, במנגנון הדומה לפרוזק ובאירופה משתמשים בו בבתי חולים. הצמח מונע ספיגה חוזרת של דופאמין ונוראדרנלין, שניהם נוירוטרנסמיטורים (מוליכים עצביים) שנמצאים בחסר בדיכאון. הצמח עובד על הסינפסה בה יש ספיגה חוזרת של הנוירוטרנסמיטורים, הוא מונע חזרה שלהם ומקטין את רמות הקורטיזון וע"י כך מקטין רמת סטרס.


הפחתת סטרס ולחץלסיכום, טיפול נטורופתי לסיוע במצבים של דיכאון

תזונה: עשירה במרכיבים חיוניים, בעיקר מרכיבים המזינים את מערכת העצבים
תוספי תזונה: לחיזוק מערכת העצבים ואיזונה
צמחי מרפא: לחיזוק מערכת עצבים, שיקום מערכת העצבים ואיזונה
אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..