טיון השמש | Inula helenium | Elecampane | צמחי מרפא

 

שמות הצמח
טיון השמש | Inula helenium | Elecampane 

חלקים בשימוש
שורש

רקע כללי
טיון השמש, הדומה לחמניה, מכונה גם "עשב הגלד", "חומעת הסוס" ו "חומעת הגמד", שמות המשקפים חלק מן השימושים המסרותיים שלו. טיון השמש הינו צמח ספציפי לשיעולים עקב גירויי יתר של מערכת הנשימה, בייחוד לילדים. טיון השמש טוב לשימוש אם נוצרת נזלת שופעת, לדוגמא בברונכיטיס. טיון השמש מכיל חומרים מרככים בעלי השפעה מרגיעה לריריות. כמו כן המרצה על ידי תכולת שמנים חיוניים. כמו כן לצמח השפעה אנטי בקטריאלית. אפשר להשתמש בצמח זה במצבי אסטמה ודלקת ריאות. הטעם המריר שלו גורם לצמח זה להיות יעיל גם כמעורר מיצי קיבה ומעלה תאבון.

פעילות רפואית עיקרית
אנטי חיידקי
אנטי ויראלי
מחזק ומעורר
מחטא דרכי נשימה
מפנה ליחה
מחזק את מערכת החיסון
מוריד ליחה
מרגיע שיעול

שימושים נפוצים ברפואת צמחי מרפא
שיעול עם ליחה
ברונכיטיס
דלקת במערכת הנשימה התחתונה והעליונה
חיזוק מערכת החיסון
חיזוק גופני כללי
המרצה ואנרגיה


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..
התוכן בדף זה משמש לצרכי מידע בלבד והוא אינו משמש כעיצה רפואית או תחליף להתייעצות/טיפול עם מומחה/רופא. נשים בהריון, מניקות, אנשים הסובלים ממחלות כרוניות ו/או הנוטלים תרופות יש להיוועץ ברופא או בעל מקצוע בטרם צריכה/שימוש.